Regulamin Promocji „Plush Internet LTE - tylko SIM”

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
KrzyniekB
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 6 lip 2018, o 12:30

Regulamin Promocji „Plush Internet LTE - tylko SIM”

Post autor: KrzyniekB »

Zacytuję fragment tego regulaminu wraz z moimi uwagami:

..."
§ 4 PAKIET INTERNETOWY
1. W ramach Promocji Abonent wybierający Promocyjny Plan Cenowy PLUSH INTERNET L ma możliwość aktywacji dodatkowego Pakietu Internetowego do wykorzystania na
przesyłanie i odbieranie danych zgodnie z poniższą specyfikacją:
Pakiet Internetowy 20 GB
Opłata miesięczna za pakiet 5 zł z VAT
2. Aktywacja pakietu nastąpi poprzez wysłanie poprzez wysłanie bezpłatnej wiadomości SMS na numer 80223, o treści AKT20GB. - jak aktywować pakiet mając kartę włożoną do modemu?
3. Pakiet Internetowy 20 GB zostanie aktywowany w ciągu 24 godzin od zlecenia jego aktywacji.
4. Warunkiem aktywacji Pakietu Internetowego 20 GB jest rozłączenie połączenia internetowego i nawiązanie go ponownie.
5. Abonent może w ramach Pakietu Internetowego
a. korzystać z dostępu do Internetu za pośrednictwem następujących APN: internet, http://www.plusgsm.pl, plus, prywatne APN, wap.plusgsm.pl,
b. wysyłać lub odbierać dane w technologii LTE, HSPA+, HSPA, 3G (UMTS), EDGE lub GPRS z zastrzeżeniem ust. 5 i 6.
6. Pakiet Internetowy nie obejmuje transmisji danych w ramach usług MMS i, którato transmisjadanych rozliczanajest zgodnie z Cennikiem”,
7. W ramach Pakietu Internetowego i poza Pakietem Internetowym Abonent może wysyłać i odbierać dane w technologii LTE:
a. tylko w ramach usługi dostępu do Internetu poprzez połączenia z APN plus. Korzystanie z prywatnych APN możliwe jest wyłącznie w technologii HSPA+, HSPA,
3G(UMTS), EDGE, GPRS,
b. przy pomocy Karty USIM, będącej własnością Polkomtel, Urządzenia telekomunikacyjnego obsługującego transmisję danych LTE oraz w zasięgu technologii LTE.
8. Pobrane i wysłane dane w ramach Pakietu Internetowego naliczane są oddzielnie (w ramach jednej sesji w rozliczeniu dziennym). Pobrane i wysłane dane w ramach Pakietu
Internetowego liczone są co 1 kB.
9. Liczba GB w Pakiecie Internetowym do wykorzystania w danym Okresie rozliczeniowym jest proporcjonalna do liczby dni obowiązywania danego Promocyjnego Planu
Cenowego w tym Okresie rozliczeniowym. Niewykorzystane części Pakietu Internetowego nie przechodzą na kolejne Okresy rozliczeniowe. - czy to oznacza, że na dwa dni przez zakończeniem okresu rozliczeniowego będę mógł wykorzystać, płacąc 5 złotych, wyłącznie 2 GB w ciągu dwóch dni (bo - przykładowo, akurat tyle mi pozostało do końca okresu), a 18 MB pójdzie w niebyt?
10. Abonent ma możliwość aktywowania w jednym okresie rozliczeniowym maksymalnie jednego Pakietu Internetowego 20 GB.
11. Pakiet Internetowy 20 GB można wykorzystać tylko w Okresie rozliczeniowym, w którym został aktywowany. Jednostki z Pakietu Internetowego 20 GB niewykorzystane w
danym Okresie rozliczeniowym przepadają. - do punktu 9.
12. Po przekroczeniu w jednym Okresie rozliczeniowym podstawowego limitu transmisji danych w ramach Pakietu Internetowego, prędkość transmisji danych zostanie obniżona
do prędkości maksymalnej 32 kb/s.
13. Po obniżeniu prędkości transmisji danych, Abonent zostanie poinformowany za pomocą wiadomości SMS o możliwości przywrócenia pierwotnej prędkości transmisji danych
poprzez zamówienie płatnego pakietu Plush Internet extra 10 GB zgodnie z § 7. - czy dodatkowy pakiet 20 GB nie przywraca pierwotnej transmisji?
"...

Proszę o odpowiedź, bo mam w zanadrzu kolejne pytania - zeleżne od niej...
Z góry dziękuję.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: Regulamin Promocji „Plush Internet LTE - tylko SIM”

Post autor: zbych_in_flames »

KrzyniekB pisze:2. Aktywacja pakietu nastąpi poprzez wysłanie poprzez wysłanie bezpłatnej wiadomości SMS na numer 80223, o treści AKT20GB. - jak aktywować pakiet mając kartę włożoną do modemu?
Modemy zazwyczaj mają aplikacje do obsługi w których jest funkcja wysyłania/odbierania SMS, a jak nie ma to trzeba przełożyć kartę do telefonu i wysyłać.
KrzyniekB pisze:czy to oznacza, że na dwa dni przez zakończeniem okresu rozliczeniowego będę mógł wykorzystać, płacąc 5 złotych, wyłącznie 2 GB w ciągu dwóch dni (bo - przykładowo, akurat tyle mi pozostało do końca okresu), a 18 MB pójdzie w niebyt?
No tak masz jasno opisane to w pkt 11. W żadnej zresztą promocji niewykorzystane jednostki internetu nie przechodzą na kolejne okresy.
KrzyniekB pisze:czy dodatkowy pakiet 20 GB nie przywraca pierwotnej transmisji?
Przywróci.
KrzyniekB
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 lip 2018, o 12:30

Re: Regulamin Promocji „Plush Internet LTE - tylko SIM”

Post autor: KrzyniekB »

Dziękuję za reakcję.
zbych_in_flames:
KrzyniekB napisał(a):
2. Aktywacja pakietu nastąpi poprzez wysłanie poprzez wysłanie bezpłatnej wiadomości SMS na numer 80223, o treści AKT20GB. - jak aktywować pakiet mając kartę włożoną do modemu?
Modemy zazwyczaj mają aplikacje do obsługi w których jest funkcja wysyłania/odbierania SMS, a jak nie ma to trzeba przełożyć kartę do telefonu i wysyłać.
Dzięki. Dopiero zaczynam, więc nie mam doświadczenia. Ale dla naszej wygody, operator mógłby dodać jakieś inne opcje aktywacji tego pakietu.
zbych_in_flames:
KrzyniekB napisał(a):
czy to oznacza, że na dwa dni przez zakończeniem okresu rozliczeniowego będę mógł wykorzystać, płacąc 5 złotych, wyłącznie 2 GB w ciągu dwóch dni (bo - przykładowo, akurat tyle mi pozostało do końca okresu), a 18 MB pójdzie w niebyt?
No tak masz jasno opisane to w pkt 11. W żadnej zresztą promocji niewykorzystane jednostki internetu nie przechodzą na kolejne okresy.
Chodziło mi o to, że punkt 9 sugeruje - iż mam do końca okresu rozliczeniowego (trzymając się mojego przykładu) tylko 2 GB, a nie pełne 20 GB do dyspozycji! Wynika to z braku precyzji jakiej należy oczekiwać po dokumencie jakim jest regulamin."Pakiet internetowy" to - pakiet danych dokupiony za 5 złotych. Z dalszej części dokumentu wynika, że to (prawdopodobnie) również pakiet danych wynikający z umowy abonamentowej. Punkt 9 zapewne dotyczy tych właśnie danych... Tu 20 GB, tam 20 GB - tyle, że inne... Myślę, że ktoś z Plus to pomieszał - i wyszło to co wyszło.
zbych_in_flames:
KrzyniekB napisał(a):
czy dodatkowy pakiet 20 GB nie przywraca pierwotnej transmisji?
Przywróci.
Niepotrzebnie napisano o pakiecie 10 GB, ale jeśli już, to czy nie należało wspomnieć również o pakiecie 20 GB?

Pewnie ktoś powie, że się czepiam - nie zgadzam się z taką opinią. Regulamin to dokument mający rangę procesowego. Musi być precyzyjny. Z pożytkiem dla obu stron...

Dzięki jeszcze raz.
ODPOWIEDZ