Iplus Manager zatkany

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
dziurawiec
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Iplus Manager zatkany

Post autor: dziurawiec »

Dziwną sytuację zaobserwowałem w tym nowym iplus managerze 2.2.

W opcji "SMS" / Przychodzące w ogóle nie da się wykasowywać SMS-ów - zaznaczam wiadomość, klikam "Usuń zaznaczone" i nie dzieje się nic - wiadomość zostaje, nie znika.

Dotyczy to normalnych SMS-ów, jak i informacji "wiadomości sieciowych" i sms-ów informacyjnych z systemu spod numeru "119119".
Nic się usuwa - tak jakby skrzynka była zapchana.

A z drugiej strony jak w opcji "Iplus na kartę" sprawdzam sobie aktualny stan konta i termin ważności konta - to wtedy informację taką mogę sobie swobodnie zapisać - zapisuje się w "SMS / Przychodzące").
A co najśmieszniejsze - po zapisaniu - taka informacja już też nie daje się usuwać!

A jeszcze inna sprawa - też śmieszna.

Chcę sprawdzić sobie krótkim kodem *121# stan swojego bonusu i okres ważności bonus w promocji iplusowej "bonus za doładowanie" - i jak robię to z opcji "Iplus na kartę" przez "wysłać dowolny krótki kod" - to w ogóle nie otrzymuję nic.
Ani informacji zwrotnej typu "Twoje żądanie jest przetwarzane przez system" (czy coś takiego), ani informacji już konkretnej ile mi zostało.
Tylko cisza - milczenie jak makiem zasiał.

Dopiero jak przełożę kartę z modemu do telefonu - to po wpisaniu krótkiego kodu wtedy te SMS-y grzecznie przychodzą i mam zorientowanie - ale takie przekładanie karty to przecież fatyga.

Wszystko bez sensu - jakaś głupota.
Chyba ta wersja nowa iplus manager 2.20 jest jakaś wadliwa.

Chyba to trzeba przeinstalować sobie - co myślicie?
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 443
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Iplus Manager zatkany

Post autor: 3G_ »

Słuchaj, weź w ogóle wyłącz tego iPlus Managera. Tzn. zostaw go w systemie, bo bez niego pewnie nie będziesz miał sterowników do modemu (choć raczej by zostały nawet po odinstalowaniu iPlusManagera, ale nie wiem na 100%), tylko odznacz w opcjach żeby nie uruchamiał się razem z Windowsem. A do łączenia oraz obsługi kodów USSD i sms-ów używaj innego menedżera połączeń, np. TopNetInfo jest niezły.
dziurawiec

Re: Iplus Manager zatkany

Post autor: dziurawiec »

lwlw pisze:Słuchaj, weź w ogóle wyłącz tego iPlus Managera. Tzn. zostaw go w systemie, bo bez niego pewnie nie będziesz miał sterowników do modemu (choć raczej by zostały nawet po odinstalowaniu iPlusManagera, ale nie wiem na 100%), tylko odznacz w opcjach żeby nie uruchamiał się razem z Windowsem. A do łączenia oraz obsługi kodów USSD i sms-ów używaj innego menedżera połączeń, np. TopNetInfo jest niezły.
A to ten Iplus Manager to taki szkodliwy? Czy on może* łapie wirusy albo może zaszkodzić całemu systemowi.

I co to jes ten cały TopNetInfo czy on będzie współpracował z modemem i czy on w ogóle będzie chwytał sieć Plusa?

Bo nie chce żeby tak było, że będę chciał móc kasować SMS-y i sprawdzać stan konta bonusowego - a skończy się na tym, że w ogóle dostęp do sieci stracę.

*Morze, to wirusów może co najwyżej nałapać. Dziwi mnie, że dalej napisałeś już poprawnie.
pasqal
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 443
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: Iplus Manager zatkany

Post autor: 3G_ »

iPlusManager nie jest szkodliwy ani nie powinien Ci wirusów łapać. Chodzi o to, że są programy, które działają sprawniej od niego, zresztą sam piszesz, że masz jakiś problem. Poszukaj TNI na forum www.bez-kabli.pl. Jaki masz modem? Gdyby się okazało, że TNI nie współpracuje z Twoim modemem (ale powinien, obsługuje większość), zawsze możesz wrócić do iPlusManagera. Możesz mieć go cały czas zainstalowanego, tylko go wyłącz, a jak będziesz potrzebował to włączysz. Tak czy inaczej nie stracisz możliwości połączenia.
Awatar użytkownika
ubnt
Starszy Plusmaniak
Posty: 156
Rejestracja: 24 cze 2009, o 15:31
Lokalizacja: Andrychów

Re: Iplus Manager zatkany

Post autor: ubnt »

Oczywiście, iPlus nie zapewnia optymalnego połączenia z internetem.
Obrazek
ODPOWIEDZ