problem z modemem?

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
edyta5577
Nowy
Posty: 3
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 lut 2010, o 20:25

problem z modemem?

Post autor: edyta5577 »

witam! od wczoraj mam problem z iPlusem, mianowicie ok. godziny 15 chciałam skorzystać z iPlusa którego mam zainstalowanego w laptopie. niestety nie udało mi się połączyć z internetem gdyż wyskakiwał mi komunikat proszę podłączyć modem. więc wyjęłam modem, uruchomiłam ponownie nootebooka i spróbowałam połączyć się z netem. wtedy wyskoczył mi komunikat że nie można zalogować się do sieci. dałam sobie spokój, a dziś to samo. raz udało mi się nawet zalogować do sieci, ale z internetem nie mogłam się już połączyć. zadzwoniłam do salonu plusa to pani powiedziała mi żebym zadzwoniła do BOK bo ona nie jest w stanie mi pomóc. zadzwoniłam i rozmawiałam z facetem który stwierdził że to może być wina zasilania a nie modemu. może jest ktoś to wie co mogę z tym zrobić...?? z góry dzięki za jakąkolwiek odpowiedź
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: problem z modemem?

Post autor: kowcio »

Odinstaluj iPlusomenadżera i zainstaluj go ponownie.
edyta5577
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 5 lut 2010, o 20:25

Re: problem z modemem?

Post autor: edyta5577 »

nie wiem czy to coś pomoże bo już kilka razy odinstalowywałam i instalowałam od nowa
eciu
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 26 paź 2009, o 15:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: problem z modemem?

Post autor: eciu »

hej jeżeli masz Windowsa XP

to PPM na ikonce Mój komputer - zakładka sprzęt - manager urządzeń -
Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej - i odinstaluj urządzenie usb - o nazwie

USB STORAGE DEVICE lub urządzenie kompozytowe USB"/USB Composite Device"
Ostatnio zmieniony 9 lut 2010, o 11:04 przez eciu, łącznie zmieniany 1 raz.
GG: 1546357

POMOGŁEM , podziękuj to zawsze motywuje :)
edyta5577
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 5 lut 2010, o 20:25

Re: problem z modemem?

Post autor: edyta5577 »

hej moje problemy z iPlusem właśnie się skończyły...albo dopiero się zaczną:) dziś oddałam go do naprawy. pan w salonie powiedział że naprawa w 2 tygodnie graniczy z cudem....nadzieja matką głupich:)
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: problem z modemem?

Post autor: mariusz9a »

edyta5577 pisze:hej moje problemy z iPlusem właśnie się skończyły...albo dopiero się zaczną:) dziś oddałam go do naprawy. pan w salonie powiedział że naprawa w 2 tygodnie graniczy z cudem....nadzieja matką głupich:)
Możesz w tym czasie używać telefonu jako modem. No chyba że Internet nie jest Ci koniecznie potrzebny to można wytrzymać te dwa tygodnie.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
eciu
PlusManiak
Posty: 62
Rejestracja: 26 paź 2009, o 15:55
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: problem z modemem?

Post autor: eciu »

jak sie wstrzymasz z użytkowaniem intenretu to pisz reklamacje z w/w powodu - ale serwis na 75 % stwierdzi brak usterki - najprościej wybadac czy port usb sie delikatnie rusza - jeżeli tak to uwlony modem - jeżeli nie to tylko i wyłacznie wina magistrali szeregowej w windowskie
GG: 1546357

POMOGŁEM , podziękuj to zawsze motywuje :)
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: problem z modemem?

Post autor: Marciano »

sterowniki, sterowniki, sterowniki. Mnóstwo bojów z tym problemem stoczyłem, nie ma dobrej recepty. Jednak zawsze się udawało :P Polecam modemy na PCI express :)
livsol7
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2010, o 19:15

Re: problem z modemem?

Post autor: livsol7 »

witam!!! bardzo żałuje wyboru modemu iPlus problemy z wolnym logowaniem to pestka w porównaniu z tym że modem się popsuł i w serwisie stwierdzono jego wadę wymieniono na nowy ale przez dwa tygodnie nie mieliśmy modemu a abonament musieliśmy zapłacić za cały miesiąc bo operator nie uznał reklamacji i jeżeli chcemy zwrotu pieniędzy musimy starać się o zwrot u producenta modemu...a co najlepsze nasz laptop go nie wykrywał a pani w salonie plusa udawała że to nie możliwe i wmawiała nam że laptop jest popsuty w końcu po "walce"słownej wysłała modem do serwisu... chciała bym ostrzec wszystkich użytkowników iPlusa nie dajcie się omamić promocja jest bardzo wolny ciężko się loguje a o jakiejkolwiek reklamacji nie ma mowy zawsze będzie to wina wasza producenta modemu i wielu innych rzeczy tyko nie operatora.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: problem z modemem?

Post autor: mariusz9a »

livsol7 pisze:chciała bym ostrzec wszystkich użytkowników iPlusa nie dajcie się omamić promocja jest bardzo wolny ciężko się loguje a o jakiejkolwiek reklamacji nie ma mowy zawsze będzie to wina wasza producenta modemu i wielu innych rzeczy tyko nie operatora.
A ja sie tym absolutnie nie zgadzam. U mnie iPlus działa świetnie, loguje sie szybko, nie rozłącza a prędkości mam średnio 3Mb/s. Reklamacji nie składałem na iPlusa bo na razie nie miałem potrzeby, ale reklamacje na usługi głosowe składałem i problemu nie było.

Ja tutaj nadmienię jedną rzecz - u każdego operatora musisz płacić abonament jak zepsuje Ci sie modem, czy telefon. To nie jest tak że popsuł mi sie telefon to nie płacę. W takim przypadku jako modem może służyć nawet byle jaki telefon komórkowy podłączony do laptopa.

I od razu tutaj z tego miejsca odradzam modemy ZTE :-P

Zaznaczam, że nie jestem pracownikiem Plusa żebyś nie myślał że reklamuję usługę :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: problem z modemem?

Post autor: kowcio »

mariusz9a pisze: I od razu tutaj z tego miejsca odradzam modemy ZTE :-P
A dlaczegoż? :-)

Ja też mam takie odczucie, że iPlus długo loguje się do sieci, ale niestety nie mam odniesienia do Ery/Play/Orange. Jednakże sam internet działa wręcz rewelacyjnie. Teraz od połowy miesiąca cały czas korzystam z iPlusa i nie widze żadnej róznicy między 1Mbps z kabla a Internetem iPlus 3G++.

Poza tym nie wiem jak to w Plusie, ale mnie się wydaje że na czas naprawy Plus powinien udostępnić Ci inny modem. Tak samo z telefonami jest.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: problem z modemem?

Post autor: mariusz9a »

kowcio pisze:Ja też mam takie odczucie, że iPlus długo loguje się do sieci
To sobie zmieńcie aplikacje :-) Na acer 3g connection manager połączenie z Internetem od momentu odpalenia aplikacji trwa 3 sekundy :-) Na iPlus menager dużo dłużej.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: problem z modemem?

Post autor: kowcio »

mariusz9a pisze:
kowcio pisze:Ja też mam takie odczucie, że iPlus długo loguje się do sieci
To sobie zmieńcie aplikacje :-) Na acer 3g connection manager połączenie z Internetem od momentu odpalenia aplikacji trwa 3 sekundy :-) Na iPlus menager dużo dłużej.
To mi znajdź coś, co działa z E1820.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: problem z modemem?

Post autor: mariusz9a »

kowcio pisze:
mariusz9a pisze:
kowcio pisze:Ja też mam takie odczucie, że iPlus długo loguje się do sieci
To sobie zmieńcie aplikacje :-) Na acer 3g connection manager połączenie z Internetem od momentu odpalenia aplikacji trwa 3 sekundy :-) Na iPlus menager dużo dłużej.
To mi znajdź coś, co działa z E1820.
W tym to już nie pomogę ;-) Ale jeśli ktoś ma inny modem to nie ma większego problemu znaleźć coś alternatywnego.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: problem z modemem?

Post autor: kowcio »

mariusz9a pisze:
kowcio pisze: To mi znajdź coś, co działa z E1820.
W tym to już nie pomogę ;-) Ale jeśli ktoś ma inny modem to nie ma większego problemu znaleźć coś alternatywnego.
Ano właśnie, jestem poszkodowany przez te nowe technologie :-D
ODPOWIEDZ