iPlus czy ktos ma

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
Kamil
PlusManiak
Posty: 136
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 gru 2007, o 16:05
Lokalizacja: Kosina
Kontakt:

Re: iPlus czy ktos ma

Post autor: Kamil »

adrian pisze:Czy ktoś ma i jak to działa????????????????????????
ja z tego korzystam, jeżeli będziesz korzystał z łącza 3G lub HSDPA to będziesz zadowolony, a jeżeli z GPRS lub EDGE to będziesz musiał uzbroic się w cierpliwość strasznie wolno strony ładuje
Pozdrawiam
Obrazek
katix5898
PlusManiak
Posty: 125
Rejestracja: 30 mar 2008, o 11:49

Post autor: katix5898 »

Mam iplusa i nie jest świetnym internetem:
Prędkość bez ograniczenia nawet do 7,2 Mb
Prędkość z ograniczeniem: do 32 kb/s (tragedia)
Ograniczeniem w Abonamencie 60 zł po przekroczeniu 1 Gb wysłanych i odebranych danych
(starcza na o.k 2 h dziennego używania internetu,mi to wystarcza na góra 5 dni)
Za 60 zl miał bym 1GB bez ograniczenia więc lepiej założyć inny internet
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Często mam okazję testować iPlusa na modemie z obsługą HSPA (download (HSDPA) 7,2Mb/s, upload (HSUPA) 1,9Mb/s). Mam akurat to szczęście że tam gdzie przebywam jest stabilny zasięg 3G. Działa to u mnie dość przyzwoicie. Oczywiście o prędkościach jakie reklamują można śmiało zapomnieć. Rzeczywista prędkość w downloadzie wewnątrz mieszkania wynosi u mnie od 300kb/s do prawie 4Mb/s (ale ta prędkość pojawia się jedynie impulsowo i jest rzadkością). Średni, stabilny transfer to 1 do 1,8 Mb/s. Jeśli chodzi o upload to wygląda to bardzo średnio. Niby jestem w zasięgu technologii HSUPA ale upload to przeważnie okolice 60kb/s. Czasami pojawi się upload rzędu 400 kb/s, kilka razy leciało z prędkością 1Mb/s ale to prawdziwa rzadkość.

Na zewnątrz budynków wygląda to trochę lepiej. Stabilny transfer jest rzędu 2 do 3 Mb/s.

Dodam tylko że znajduję się w zasięgu aż 5 nodeB (jakby ktoś nie wiedział to nazwa nadajnika 3G) - to najwięcej spośród wszystkich operatorów na moim terenie. Najbliższy z tych nadajników znajduje się ok 350m ode mnie, najdalszy blisko 1km.

Od razu opisze jednostki, ponieważ nie wszyscy odwiedzający fora czy nawet korzystający z Internetu się w nich łapią.
1B (jeden bajt) = 8b (osiem bitów)
1kB (jeden kilobajt) = 1024B, analogicznie 1kb = 1024b
1Mb (jeden megabit) = 1024kb
Jednostka kb/s (kilobity na sekundę) jest jednoznaczna z jednostką kbps. Wszystko przelicza się według opisanych wyżej zasad.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ