upload w różnych planach taryfowych

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
pogodabartlomiej
PlusManiak
Posty: 64
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 kwie 2010, o 00:15
Lokalizacja: Wroclaw

upload w różnych planach taryfowych

Post autor: pogodabartlomiej »

Witam wszystkich użytkownikow iplusa.

Zamierzam w niedługim czasie zaopatrzyć się w jakiś abo w iplus i chciałbym abyście się podzielili ze mną informacjami czy upload jest taki sam dla niskich abonamentów oraz wysokich.Chodzi też o to jakie są jego prędkości na hsdpa oarz hspa+ i czy ma to jakies znaczenie w jakiej jest się taryfie

czy to się rozni tylko tym na ile pozwoli modem i jak daleko jest od nadajnika?

Nie dubluj postów - używaj opcji EDYTUJ/witan93
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Re: upload w różnych planach taryfowych

Post autor: witan93 »

Prędkości są takie same we wszystkich taryfach. Wyjątkiem jest dostęp do technologii HSPA+ (dostępna jest w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Trójmieście, Bydgoszczy, Szczecinie, oraz Toruniu) pozwalającej na prędkości do 21MB/s od planu cenowego 75zł. Jeżeli chodzi o prędkości w różnych technologiach to zapraszam tutaj: http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=664&start=0
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: upload w różnych planach taryfowych

Post autor: mariusz9a »

Jeśli chodzi o upload to jest taki sam we wszystkich taryfach (praktyka). Teoretycznie, mając modem obsługujący HSPA+ od abo 75zł upload może wynieść do 5 Mb/s - w praktyce nigdy tego nie osiągnąłem, tzn zawsze upload to 0,6-1Mb/s niezależnie czy jestem w HSPA+ czy w zwykłym HSPA i niezależnie czy to Warszawa czy Katowice.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
3G_
Szalony PlusManiak
Posty: 445
Rejestracja: 7 mar 2009, o 11:09

Re: upload w różnych planach taryfowych

Post autor: 3G_ »

Niektóre stacje wcale chyba nie mają HSUPA.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6159
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: upload w różnych planach taryfowych

Post autor: mariusz9a »

lwlw pisze:Niektóre stacje wcale chyba nie mają HSUPA.
Pewnie. I to bardzo dużo.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
szalony
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 3 cze 2010, o 09:34
Lokalizacja: Aleksandrow Lodzki

Re: upload w różnych planach taryfowych

Post autor: szalony »

Witam - czemu ja tak pozno to forum znalazlem ... Co do uploadu w Iplusie i ogolnie calej sieci to niestety nie wiedziec czemu jest sztucznie ograniczany do okolo 1,2mb/s :-( - nawet bedac w hspa+ na 1,2mb/s "lejek" predkosci uploadu jest :-( Naprawde nie wiem czemu tak jest - przeciez siec jest wydolna wiec czemu upload ograniczaja nawet tam gdzie moze byc np 3mb/s :?:
ODPOWIEDZ