Pakiet 300MB

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Pakiet 300MB

Post autor: luki »

Limit danych dostępny w ramach Pakietu internetowego obejmuje łącznie zarówno dane odbierane, jak i wysyłane przez Abonenta.
Transmisja danych w ramach Pakietu internetowego rozliczana jest w czasie rzeczywistym, rozdzielnie dla danych wysyłanych i odbieranych z dokładnością do 100 kB.
gluchy89
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2012, o 19:21

Re: Pakiet 300MB

Post autor: gluchy89 »

jak wyłączyć ten pakiet?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pakiet 300MB

Post autor: Jrv »

gluchy89 pisze:jak wyłączyć ten pakiet?
Nie da się.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
gluchy89
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2012, o 19:21

Re: Pakiet 300MB

Post autor: gluchy89 »

ale z każdego doładowania pobierają mi 10 zł... a nie potrzebuję tych 300 MB ;/
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Pakiet 300MB

Post autor: luki »

Kod: Zaznacz cały

2. Abonent nie ma możliwości rezygnacji z Pakietu internetowego.
Zgodnie z regulaminem promocji.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pakiet 300MB

Post autor: Jrv »

gluchy89 pisze:ale z każdego doładowania pobierają mi 10 zł... a nie potrzebuję tych 300 MB ;/
W takim razie nie trzeba było brać smartfona w ofercie smartfonowej - po podpisaniu umowy już nic nie zrobisz.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
domelo19971997
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2012, o 12:26

Dwa pakiety internetowe naraz

Post autor: domelo19971997 »

Witam.
Przedłużałem umowę i wziąłem w nowej ofercie pakiet 300 MB za 10 zł i wcześniej miałem pakiet non stop za 9 zł 150 MB i dziś go wyłączyłem, bo by był przedłużony. Mam naliczone już 120 MB (mam licznik w tel) i teraz nie wiem ile zostało mi z tych 300 MB. Jak to sprawdzić ?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Dwa pakiety internetowe naraz

Post autor: Jrv »

*121#
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
domelo19971997
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 paź 2012, o 12:26

Re: Dwa pakiety internetowe naraz

Post autor: domelo19971997 »

W SMS-ie zwrotnym dostaję: "aktywne pakiety: 2000 MMS-ów do sieci Plus (20000 kbytes) 24-10-2014 8:56 itd, funskan 10 itd., a o pakiecie internetowym nic nie mam. Dodam, że tylko raz doładowywałem telefon i wiem, że muszę zrobić to jeszcze raz i dopiero wtedy uaktywni się ten pakiet?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Dwa pakiety internetowe naraz

Post autor: Jrv »

Z tym, że przedłużałeś umowę i pewnie zasiliłeś konto zanim umowa weszła w życie - przed otrzymaniem SMS o konieczności dwukrotnego zasilenia - stąd pakiet się nie włączył, a Ty nadal masz do wykonania dwa zasilenia.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
AG.INT
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2012, o 17:22

Internet mobilny-ile zostało, jak naliczane są koszty

Post autor: AG.INT »

Witam, posiadam pakiet w Plusie 300MB. Dwa tygodnie temu po zwyczajowym doładowaniu konta pakiet dodany i dziś pojawiła się informacja, że został wykorzystany lub upłynął okres jego ważności (z czego to drugie nie wchodzi w grę). Mimo to, kiedy sprawdzam stan pakietu kodem *121/# pokazuje mi, że pozostało 306400KB (co zresztą moim zdaniem wykracza poza 300MB, no ale tak pokazuje). Myślę, że wykorzystanie już 300mb jest możliwe, ale dlaczego pokazuje inaczej? Czyżby kod nie działał właściwie?

Mam również inne pytanie. Czy jeżeli będąc w domu, połączę się z internetem domowym, muszę osobno rozłączać Internet mobilny? Do tej pory kilka razy połączyłam się z domowym Internetem, ale nigdy tego nie robiłam. Zastanawiam się także, co wchodzi w pakiet Internetu? Czy takie aplikacje jak youtube czy facebook są naliczane osobno? A co ze ściąganiem aplikacji? Czy pożera to dużo Internetu?

Mam jeszcze jedno pytanie, przepraszam, że tyle ich jest ale nie chciałam jednocześnie zakładać kilku wątków. Czy jeżeli nie wykorzystam wszystkich MB w danym miesiącu, przechodzą one na kolejny czy są stracone? I jak właściwie wyglądają koszta za Internet, jeżeli korzystałabym z niego po przekroczeniu pakietu?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pakiet 300MB

Post autor: Jrv »

No właśnie a wpadłaś na to, że ten usunięty pakiet to pakiet który się włączył nie przy ostatnim a poprzednim zasileniu i upłynęła jego miesięczna ważność? Mogło tak być?
Pakiet ma więcej jak 300mb, tak każdy dostaje.
Darmowy dostęp jest na WSZYSTKO z czego korzystasz poprzez APN internet i wap.
Ściąganie aplikacji i pożeranie internetu? No pożera, ile? Aplikacja mająca np 20MB "pożre" 20MB. Ale taka mająca 20MB i 1kb pożre 20MB i 100kb - taryfikacja co 100kb.

Odpowiedź na ostatni akapit zawarłem na samym początku :p
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
AG.INT
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2012, o 17:22

Re: Pakiet 300MB

Post autor: AG.INT »

A mam takie pytanie. Jeżeli naprawdę skończył mi się pakiet, czy muszę jakoś wyłączyć Internet? Czy jeżeli tego nie zrobię, będzie pobierał jakieś ekstra opłaty?

Zapobiegawczo wyłączyłam wcześniej Internet :D (transmisję danych), ale teraz, gdy znowu chciałam ją włączyć, pojawiła się informacja, że może to się wiązać z dodatkowymi kosztami. Czy to normalne? Czy ta informacja występuje zawsze, czy jednak jest związana z moją sprawą?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Pakiet 300MB

Post autor: Jrv »

Tak bez pakietu będą opłaty pobierane ze środków na koncie. Jeżeli masz taryfę mix6 to będzie 15gr za 1mb.
Taki komunikat o dodatkowych opłatach to komunikat telefonu i zawsze tak będzie.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
AG.INT
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2012, o 17:22

Re: Pakiet 300MB

Post autor: AG.INT »

Rozumiem, a jeszcze muszę się dopytać. Czy opłaty te będą naliczane ciągle? Czy jeżeli np. nie wchodzę na żadne strony internetowe, nie mam włączonych aplikacji także będą one pobierane?
ODPOWIEDZ