Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże:)??

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: luki »

Nie, w telefonie, więc każdy telefon musi być skonfigurowany pod daną sieć. Wyjątkiem może tu być Windows Mango, który automatycznie pobiera sobie ustawienia.
Leogict
Początkujący PlusManiak
Posty: 16
Rejestracja: 8 sie 2011, o 16:26

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: Leogict »

Dodam, że wymieniłem kartę SIM na nową i jest to samo.

Jakieś rady?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: luki »

Przełożenie karty SIM do innego telefonu i połączenie z internetem w innym aparacie miało na celu sprawdzenie czy problem jest po stronie konfiguracji telefonu czy sieci. Sama wymiana karty nic tu nie daje, bo dalej nie wiemy czy problem jest po stronie sieci czy telefonu. Jesteśmy w punkcie wyjścia. Należy sprawdzić połączenie internetowe w innym urządzeniu.
malenswto
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2012, o 16:46

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: malenswto »

Od roku mam Nokie C5 03. Po otrzymaniu telefonu od razu skonfigurowałam internet itd. Niedawno wykupiłam pakiet internetowy za 9 zł ; jak wchodzę w internet to wyświetla się "połączenie niedostępne "i pika, że nie można wejść. Chciałam przez to zaktualizować oprogramowanie, ;/ a tu lipa.
Wie ktoś może co zrobić?
XYZ
Szalony PlusManiak
Posty: 250
Rejestracja: 10 kwie 2011, o 15:01

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: XYZ »

Spróbuj skonfigurować telefon przez stronę plusa.
sithlady
PlusManiak
Posty: 79
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: sithlady »

Dzis od południa nie mogę się połączyć przez Operę mini. Zasięg jest, plus.pl działa. A mój telefon (nokia c2-01) zniknął z listy do ściągania konfiguracji.
krakow2012
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2012, o 18:15

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie? Ktoś pomoże

Post autor: krakow2012 »

Witam
Wziąłem 2 telefony mix na kartę dla dzieciaków (galaxy mini - czy jakoś tak). Podpisując umowę została wyłączona usługa internet. Pani w sklepie podała kod który trzeba wysłać, aby działał net w razie jakbym chciał, aby był w tel internet.
Mój problem wygląda pokrótce tak iż nie mam internetu w telefonie mimo iż wpisałem numer jaki podała mi pani w sklepie, ale internet nie działał. Pomyślałem iż ustawienia są błędne i ze strony Plusa wysłałem sobie nowe - zainstalowałem/zapisałem, włączyłem GPRS, ale neta dalej nie mam. Pisze mniej więcej iż "Usługa niedostępna". Na infolinii osoba która odebrała widać obeznana, bo po gawędce powiedziała iż wyśle nowe ustawienia, abym je zapisał i zrestartował tel. Przyszły ustawienia, zresetowałem tel (tak samo robiłem poprzednio no ale może coś sknociłem więc zrobiłem jak pan w infolinii powiedział) i neta dalej nie ma.
Nie wiem co może być nie tak... może najpierw trzeba zakupić pierwsze doładowanie (2x do 6 mam tel załadować)?
Proszę o jakąś pomoc, bo dzwonić na infolinię gdzie niewiele mi pomogli nie bardzo mi się chce...
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie? Ktoś pomoże

Post autor: luki »

Menu - Ustawienia, Komunikacja, Sieci tel. komórkowej i zaznaczasz - włącz sieć danych lub użyj danych pakietowych. Na forum są już odpowiedzi, wystarczy poszukać, bądź pisać już w istniejącym wątku.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie? Ktoś pomoże

Post autor: Jrv »

A jaki to kod wysłałeś? Dziwne by było trzeba coś wysyłać czy ustawiać - karta sim ma GPRS, a telefony są skonfigurowane - poza tym co napisał luki. I pamiętaj, że za korzystanie z internetu się płaci. Nikt nie włączył Ci internetu tak jak to stwierdziłeś, że przy podpisywaniu umowy. Może warto się z tą umową zapoznać?
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
krakow2012
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2012, o 18:15

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie? Ktoś pomoże

Post autor: krakow2012 »

Może źle to napisałem... wiem, że za neta się płaci... po prostu chciałem im uruchomić... mają galaxy mini... tam jakoś te opcje dziwne są... i nijak idzie mi znaleźć to co napisałeś... no ale nic... idę pokombinować co i jak... może coś się uda...
Dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie? Ktoś pomoże

Post autor: Jrv »

Nadal ten kod, może powyłączałeś GPRS? Sprawdź kodem *101# czy GPRS jest aktywny, a dalej jak luki pisał w ustawieniach trzeba znaleźć transfer danych. Możesz spróbować to obejść i z "pulpitu" zrobić widget włączający/wyłączający transfer danych w telefonie. Powinno się dać poprzez przytrzymanie na ekranie po chwili pojawi się opcja możliwości dodania widgetów i tam znajdujesz już wspomniany.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Niekwestionowany
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 lip 2012, o 14:28

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: Niekwestionowany »

Również mam Samsunga S5230 Avila. W pliku "Profile trans. danych." (Ustawienia>Ustawienia sieci>Profile trans. danych) kompletnie nic nie mam i przez to prawdopodobnie nie mogę wejść w internet.
Mógłby mi ktoś napisać jak ustawić te Profile trans. danych? Mam możliwość utworzenia, ale nie wiem co tam wpisać?
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: Jrv »

http://www.plus.pl/indywidualna/Pomoc/K ... ujTelefon/

Skonfiguruj sobie telefon, włącz transmisje danych zrestartuj telefon i będzie hulać.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
Niekwestionowany
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 lip 2012, o 14:28

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: Niekwestionowany »

Robiłem tak ale nic.
W profilach transmisji danych mam tak:

Ustaw nazwe
Połączenie 01

Nazwa punktu dostępu
_________

Typ autoryzacji
Normalny

Identyfikator użytkownika
_________

Hasło
_________

Protokół
HTTP

Adres strony domowej
http://

Adres serwera proxy
_________

Czas opóźnienia (sek.)
300

Ustawienia zaawansowane >

Statyczny adres IP (nie mam zaznaczonego)

Statyczny serwer DNS (jest zaznaczony
Serwer 1
0.0.0.0
Serwer 2
0.0.0.0

Priorytety przesyłu danych
Wykupione
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z połączeniem internetu w telefonie. Ktoś pomoże

Post autor: Jrv »

Wysylales sobie konfiguracje automatyczne? Zapisywaly sie w telefonie? Byl restart urzadzenia?
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
ODPOWIEDZ