LTE połączenie

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
ElectricL
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 15 lis 2012, o 19:04

Re: LTE połączenie

Post autor: ElectricL »

asienta pisze:Absolutnie nie polecam lte w plusie! Od ponad 2 tygodni przy próbie połączenia, rozłącza mnie i mimo interwencji w bok, nadal kiepścina. Przeinstalowałam system, w różne miejsca jeździłam, żeby sprawdzić, czy aby nie problem jest z sygnałem, przestawiałam w różne konfiguracje i nic. Płacę za jakieś badziewo i tyle.
Ja też miałem super połączenie w LTE w Warszawie na Ochocie, ale od 4 lipca padło, nie ma LTE. Wgrałem Mobile Partner - aplikację, którą polecono wgrać dla modemu E398 i nadal jest to samo!
oldcowboy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2013, o 10:44

Re: LTE połączenie

Post autor: oldcowboy »

LTE to najwolniejszy internet świata! Tak powinna wyglądać jego reklama. W zasadzie nie udaje się w żadnych warunkach przekroczyć 4 Mb/s, ale płaci się za ponad 100 Mb/s. Mój problem jest jednak innej natury. Nie działa aplikacja internetowa. Uruchamia się normalnie po czym każda próba połączenia z internetem kończy się komunikatem, że połączenie nie jest możliwe. Jest jednak możliwe przez dostępowy numer telefoniczny *99*1***# (lub podobny). Łączy się bez problemu, szybko i działa, choć są króciutkie przerwy, trwające ułamek sekundy co kilka minut. Wiem, że setup aplikacji, jaki mam w modemie, od miesiąca jest zdezaktualizowany, więc nie przeinstalowuję na razie aplikacji. Czekam na wypowiedź eksperta - co z tym zrobić, i co zrobić, żeby internet był choć tak szybki jak w Orange (12-20 Mb/s gwarantowane). Modem to ZTE MF 821. Zmiana portu modemu nie przynosi rezultatu.

Komputer stacjonarny WIN XP SP 3. procesor 2,4 GHz, 769 RAM.
obcypowraca

Re: LTE połączenie

Post autor: obcypowraca »

Co to za miejscowość, ulica? Nie wiem za co płacisz, bo niektórzy płacą tyle samo za EDGE. Ogólnie u operatora płacisz za świadczenie usługi, a nie technologię czy szybkość, one są zależne m. in. od zasięgu. Żaden internet mobilny nie gwarantuje szybkości jakiejkolwiek, a są osoby na forum co wyciągają 70-90 mb/s. Wg mnie masz po prostu słaby zasięg lub coś tam robią. Ewentualnie spróbuj w 3G.

A co do aplikacji, to zainstaluj sobie Polsat-ową i przetestuj, nie musisz używać z Plusa.
oldcowboy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2013, o 10:44

Re: LTE połączenie

Post autor: oldcowboy »

Miejscowość: Warszawa, dzielnica Wawer. Odległość od najbliższego masztu antenowego - 600 m w prostej linii, po drodze nie ma żadnych przeszkód (zabudowa parterowa). Położenie - 10 m od skrzyżowania ulic Uroczej i Czytelniczej. Nie dyskutujmy o prędkości, bo ona jest zależna od setki czynników, choć np. Orange pracując z tego samego masztu antenowego daje w technologii H+ nawet do 20 mb/s.

Czy polsatowa aplikacja działa z Plusem? Ściągnąłem ze strony plusa jakąś ulepszoną wersję aplikacji Plus_Internet_ZTEMF821_poprawka zobaczę, czy z nią ruszy...
obcypowraca

Re: LTE połączenie

Post autor: obcypowraca »

Problem w tym, ze jesteś poza zasięgiem LTE wewnątrz. Kwestia pozwoleń, a działającego tam nadajnika w danej technologii to dwie różne sprawy. Zapytaj tutaj http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=100 ... &start=315 czy coś planują lub jakaś antena zewnętrzna powinna zmienić sytuację. Porównując 2 mapy, najbliższy działający nadajnik w LTE wychodzi na to, że to Lucerny 108. A jeśli weźmiemy pod uwagę innej technologie, to inny nadajnik w okolicy też nie stoi.

Co do aplikacji to korzystałem z tej

Kod: Zaznacz cały

http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/obrazki/rozne/Connection_Manager_MF821.rar
ale jeszcze jest coś takiego, chyba nowsze:

Kod: Zaznacz cały

http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/obrazki/rozne/ZTE_MF821_Software.zip
Zmieniłem tylko APN na: internet. Być może wyszła nowsza wersja, nie sprawdzałem. Na stronie Plusa też jest poprawiona wersji, którą znalazłeś.
Załączniki
zar.png
rysiek43
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 lip 2013, o 13:02

Re: LTE połączenie

Post autor: rysiek43 »

Cześć
Zarejestrowałem się tu , bo to co robi plus to tylko wołanie o pomstę do nieba.
Wziąłem go (na szczęście nie minęło jeszcze 7dni od podpisania umowy), gdyż potrzebny mi jest jakiś net u mojej mamy.
Abonament to 29 zł i 3GB limitu. Te 3GB limitu to pół biedy, ale jakość to masakra. Jak już uruchomiłem wujka Google to od razu sprawdziłem na speedteście. Uwaga!!! Pobieranie 188kbps, wysyłanie 72kbps. O otwieraniu np. You Tube nie ma mowy. Czekasz i czekasz.O obrazie na skypie to zapomnijcie. Sprawdzić coś na mapie ? A gdzież tam. Dodam ,że jeszcze się zawiesza. Nikt mnie nie przekona już , aby brać coś mobilnego . Płacicie tutaj 75 zł ? Naprawdę nie można już przez zwykły kabel? No chyba że ktoś z kompem jeździ , ale wątpię , że ma dobrego neta wtedy.
obcypowraca

Re: LTE połączenie

Post autor: obcypowraca »

To zamiast speedtestu sprawdź najpierw zasięg wewnątrz budynku na mapie. Na EDGE się niczego nie spodziewaj. Opcja testuj jest po to by sprawdzić własnie działanie, po nic innego.
ODPOWIEDZ