LTE połączenie

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Modem pewnie traci zasilanie i mu starcza tylko na EDGE. W windows trzeba ustawić opcje zasilania. Po drugie w opcji aplikacji wymuś połączenie na 3G, łącz domyślnie przez i ustaw apn 3G. Po 3 zaktualizuj sobie aplikacje, zainstaluj ze strony, bo jest nowsza.
elizeee
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 23:30

Re: LTE połączenie

Post autor: elizeee »

Witajcie! Też mam problem z modemem LTE z Plusa, umowa została przedłużona, dostałam nowy modem i kartę SIM, w domu odinstalowałam starą aplikację iPLusa i zainstalowałam nową, która jest wgrana w modem i niestety modem LTE w ogóle nie łączy się z siecią nawet w zasięgu EDGE, nowa karta włożona w stary modem oczywiście śmiga,,, Proszę o pomoc, co można zrobić. Pani z salonu zapraszała mnie z laptopem do nich ale wolę sama pokombinować :-)
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Spróbuj tego http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=6129

chodzi o usunięcie zbędnych modemów. W Windows 7 - Telefon i modem.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: LTE połączenie

Post autor: vod »

elizeee pisze:Witajcie! Też mam problem z modemem LTE z Plusa, umowa została przedłużona, dostałam nowy modem i kartę SIM, w domu odinstalowałam starą aplikację iPLusa i zainstalowałam nową, która jest wgrana w modem i niestety modem LTE w ogóle nie łączy się z siecią nawet w zasięgu EDGE, nowa karta włożona w stary modem oczywiście śmiga,,, Proszę o pomoc, co można zrobić. Pani z salonu zapraszała mnie z laptopem do nich ale wolę sama pokombinować :-)
Jaki masz modem?
Można także zobaczyć czy sprawdzi się taka metoda:

W ustawieniach aplikacji Plus Internet musisz:

-otworzyć "narzędzia" wybrać "ustawienia"
-łącz domyślnie wybrać"APN Internet LTE
-na górnej belce aplikacji wybrać:"połączenia APN
-otworzyć je,wybrać (Wybierz połączenie) a w nim APN Internet LTE
-otworzyć widoczne poniżej "Pokaż zaawansowane"
-w nich wybrać (preferowany rodzaj połączenie) ustawić na "Tylko LTE"
-w punkcie (Połączenie awaryjne) wybrać:--brak--
-następnie w prawym dolnym rogu wybrać: ZAPISZ

Teraz najlepiej zamknąć aplikację,wyjąc modem z portu USB,włożyć ponownie(odczekać chwilę),następnie uruchomić aplikację Plus Internet .
Teraz powinien pokazać się zasięg LTE z napisem "niepołączony Plus (LTE) wybrać połącz i będzie działało.
Przy następnym odpaleniu powinno być od razu widoczne LTE w aplikacji.
Zobacz tutaj:

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=4779&start=30
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

vod, problem w tym, że koleżanka zaznaczyła, że w EDGE też nie może się połączyć, więc wymuszenie technologii pewnie nic nie da. EDGE jest dostępny praktycznie wszędzie. Sądzę, że aplikacja widzi nieaktywny modem, dlatego proponowałem usunięcie zbędnych. Jeśli nie pomoże to podam następne kroki.
elizeee
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2012, o 23:30

Re: LTE połączenie

Post autor: elizeee »

Witam!godnie ze wskazówkami usunęłam wszystkie dostępne modemy i jeszcze raz zainstalowałam aplikacje. Niestety nie pomogło i dalej modem nie działa. Mam modem Huawei E398. Co mogę jeszcze zrobić?

Z
luki pisze:vod, problem w tym, że koleżanka zaznaczyła, że w EDGE też nie może się połączyć, więc wymuszenie technologii pewnie nic nie da. EDGE jest dostępny praktycznie wszędzie. Sądzę, że aplikacja widzi nieaktywny modem, dlatego proponowałem usunięcie zbędnych. Jeśli nie pomoże to podam następne kroki.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Masz jakąś inna kartę z Plusa? Może być telefoniczna. Najlepiej z pakietem internetowym. Na tej karcie telefonicznej proponowałbym się połączyć wkładając ją do modemu. Jeśli nie ma pakietu to zostanie pobrana kilkanaście groszy. Potem od razu rozłączysz.
666Marita666
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 8 paź 2012, o 09:47

Re: LTE połączenie

Post autor: 666Marita666 »

Nie wiem co to dało, ale LTE mi już działa ... miałam tak, że zasięg był, ale nie pokazywało słowa PLUS ... przeczytałam na tym forum, aby ściągnąć aplikację z Cyfrowego Polsatu i tak zrobiłam Narzędzia ... sieć tylko LTE , wybór sieci ręczny .. w prawym dolnym rogu znalazło mi plus lte , ale nie mogłam połączyć , nie usuwałam aplikacji Polsatu, a zainstalowałam jeszcze raz iPlusa i się połączyło ... nie wiem co to dało, ale się udało ... teraz śmiga ...
Arek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2012, o 18:49

Re: LTE połączenie

Post autor: Arek »

Witam ogólnie aplikacja iPlusa jest niedopracowana (na pewno pod modem Huawei E398).
Modem i internet LTE działał mi egelancko okolo miesiąca, a później gdy odpalałem aplikacje i internet wyskakiwał komunikat "nie połączono do internetu". Samo z siebie sie popsuło ( dodam, że nie ingerowałem w software kompa w tym czasie). Jest sposób, aby obejść ten błąd ważny też jest sam tryb pracy modemu który pokazuje dioda modemu. Gdyby ktoś miał problem z połaczeniem sie do neta i chciałby się dowiedzieć jak ten problem rozwiazać piszcie na aro_17@tlen.pl
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: LTE połączenie

Post autor: kosa1127 »

Arek - wystarczy stworzyć nowy apn w którym zaznaczamy o braku możliwości połączenia z wolnym kanałem tzw. połączenie awaryjne, ustalamy wszystko na automat względem połączenia i kompresji ip (4 x chekbox) zatwierdzamy i łączy nam się z dowolną technologią jeżeli nie ma lte w zasięgu.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Arek pisze:Witam ogólnie aplikacja iPlusa jest niedopracowana (na pewno pod modem Huawei E398).
Modem i internet LTE działał mi egelancko okolo miesiąca, a później gdy odpalałem aplikacje i internet wyskakiwał komunikat "nie połączono do internetu". Samo z siebie sie popsuło ( dodam, że nie ingerowałem w software kompa w tym czasie). Jest sposób, aby obejść ten błąd ważny też jest sam tryb pracy modemu który pokazuje dioda modemu. Gdyby ktoś miał problem z połaczeniem sie do neta i chciałby się dowiedzieć jak ten problem rozwiazać piszcie na aro_17@tlen.pl
Na stronie Plusa jest nowa aplikacja pod ten modem. Już pisałem o tym w innym wątku.
lagunacoupe
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2012, o 17:41

Re: LTE połączenie

Post autor: lagunacoupe »

Niestety i ja mam problem z internetem. 4 miesiące wszystko ok. a do kilku tygodni nie mam LTE. 3G, 2G mam tylko na parapecie.
Przeinstalowałam modem i nadal nie ma LTE. Zaczyna mnie to powili irytować, bo niewykorzystany limit danych nie przechodzi na kolejny miesiąc (a ja nie mam szans nawet wykorzystania 1/4 limitu z tak sporadycznym dostępem do netu).

Co się dzieje w Plusie, bo nie wierzę, że to przypadek, że tak wiele osób nagle po kilku miesiącach od podpisania umowy, traci LTE?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Jaki modem?
lagunacoupe
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2012, o 17:41

Re: LTE połączenie

Post autor: lagunacoupe »

Huawei E398
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: LTE połączenie

Post autor: vod »

luki pisze: Na stronie Plusa jest nowa aplikacja pod ten modem. Już pisałem o tym w innym wątku.
To nie aplikacja jest problemem.
lagunacoupe pisze:Niestety i ja mam problem z internetem. 4 miesiące wszystko ok. a do kilku tygodni nie mam LTE.
Ja także po prawie 12 miesiącach mam problem z LTE, oczywiście LTE mam co widać przez używanie różnych aplikacji do połączeń ,lecz po konsolidacji sieci prędkość znacznie spadła,rwie połączenia czasami jest bezużyteczne.
Jestem w trakcie wyjaśniania tego tematu,w moim przypadku dobrze działało LTE kiedy łączyło mnie poprzez sieci Mobylandu,teraz łączy przez Aero2 i jest problem,oczywiście to wszystko pod marką LTE PLUS jak pokazują aplikacje.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
ODPOWIEDZ