LTE połączenie

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
bartogorzow
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 17 mar 2012, o 01:45

Re: LTE połączenie

Post autor: bartogorzow »

Cześć.
Nie mamy żadnych informacji o problemach, natomiast rozwiązaliśmy ostatnio problem z oprogramowaniem. Wystarczy kupić router LTE z USB i wgrać open wrt na router, a LTE działa bez problemu.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

A gdzie chcesz kupić router LTE z USB? Z Allegro? Czego to jest problem, routera kupionego poza siecią? Nie rozumiem.
dunloper
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 8 mar 2012, o 22:08

Re: LTE połączenie

Post autor: dunloper »

A nie da się tego problemu rozwiązać bez kupowania routera ?
krzysiekalf1993
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 19:51

Re: LTE połączenie

Post autor: krzysiekalf1993 »

Mam problem; dziś przedłużyłem umowę w Plusie na nowe warunki (INTERNET). Do tej pory miałem ofertę iPlus prywatnie 3GB, a teraz będę miał iPlus prywatnie 7 tak, aby chodziło LTE tylko, że to wejdzie w życie dopiero w nowym okresie rozliczeniowym i LTE też dopiero w nowym, ale gdy łączę się na nowiutkim modemie przystosowanym do LTE i HSPA+ to ani LTE, ani HSPA+, a nawet EDGE nie chodzi. Zasięg niby jest, ale nie chodzi. Nowa karta chodzi dopiero na starym modemie, ale w technologi EDGE.
Co jest grane?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Przełącz ręcznie technologię w narzędziach/ustawieniach, łącz domyślnie przez APN internet lub APN internet 3G lub APN internet 2G. Kliknij zapisz i ok. Odczekaj kilkadziesiąt sekund i spróbuj się połączyć.
krzysiekalf1993
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 19:51

Re: LTE połączenie

Post autor: krzysiekalf1993 »

Już tak próbowałem i wyskakuje, że nie można połączyć się z internetem. Najpierw jest LTE 3 krechy i nie można, bo mam jeszcze iPlus3, no OK, ale gdy wskakuje na 3G też 3 kreski to jest to samo i dlaczego nie pisze HSPA+ tylko 3G?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

HSPA+ to rozwinięcie technologii 3G i na ogół wskakuje jak używasz neta. Chyba, że nie ma tej technologii u Ciebie w lokalizacji. Najlepiej zadzwoń do wsparcia technicznego, pomogą Ci skonfigurować opcje zasilenia i inne rzeczy.
krzysiekalf1993
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 19:51

Re: LTE połączenie

Post autor: krzysiekalf1993 »

Próbowałem się połączyć na 3G i był zasięg, ale nie można było się połączyć.
Natomiast 2G EDGE działa na nowym modemie :oops:
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Ten zasięg może się pojawiać w tej aplikacji nawet bez karty sim. Taki urok. Spróbuj zainstalować aplikację Cyfrowego Polsatu. Będzie mniej problemów. :evil:

http://www.cyfrowypolsat.pl/Huawei_E398.zip

Wystarczy, że w opcjach zmienisz apn: polsatcoś tam, na apn: internet. Aplikację Plus internet trzeba wcześniej odinstalować.
krzysiekalf1993
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 19:51

Re: LTE połączenie

Post autor: krzysiekalf1993 »

Już pobieram tę aplikację na EDGE; wiedz, że nie idzie zbyt szybko.
Co do zasięgu ... nadajnik Cyfrowego Polsatu oddalony jest ode mnie o niecałe 7 km, a umieszczony jest na 100 metrowej wieży telewizyjnej i widzę go z okna.
Testowałem kiedyś internet kolegi i u mnie na moim kompie i LTE śmigało: były 3 kreski tylko, że on ma z CP.
Mieszkam w Bartoszowinach (woj Świętokrzyskie) na górnej części.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

CP i Plus korzysta z tych samych nadajników dostawcy LTE - z sieci Mobylandu. Jak było to i będzie. ;-) Od nowego cyklu rozliczeniowego.
krzysiekalf1993
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 19:51

Re: LTE połączenie

Post autor: krzysiekalf1993 »

no ok, ale dlaczego nie ma HSPA + i nie da się połączyć?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Zobacz na aplikacji CP. Wymuś częstotliwość 900 MHz. :-D
krzysiekalf1993
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 19:51

Re: LTE połączenie

Post autor: krzysiekalf1993 »

Ok spróbuję jak tylko się ściągnie, bo obecnie jest 30 mega i zostało 8 min, 3 mega w 8 min!!! Jeśli nie, to jutro pożyczę od kolegi neta z CP i zobaczymy, bo może coś z modemem jest?

Na tej aplikacji nic nie pokazuje; wpisać PIN i tyle, a w diagnostyce moc sygnału, miejsce nieznany, nawet EDGE stary modem śmiga na tej Aplikacji. W aplikacji Plusa bez zmian jest zasięg, a nie da się połączyć. Wtedy z tym 2G to tylko jednorazowy wybryk i już nie chodzi. Lampka na modemie miga 2 razy na 2 sekundy czyli niezalogowany do sieci. Myślę, że bez wizyty w salonie się nie obejdzie, bo chyba modem walnięty.
krzysiekalf1993
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 19:51

Re: LTE połączenie

Post autor: krzysiekalf1993 »

Dzięki za pomoc. Net już śmiga. Problemem była aplikacja iPlusa, która - miałeś rację - jest beznadziejna, ale na szczęście ta z CP śmiga HSPA +. Mam 3 krechy, a trzeba było tylko kilka rzeczy pozmieniać w aplikacji: ustawić z AUTO na UMTS i wszystkie zakresy i net śmiga bez zarzutów.

Obrazek
ODPOWIEDZ