LTE połączenie

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Aplikacja na Huawei ze strony Plusa, o ile jest prawidłowa USIM. Na ZTE wymiana Simki.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: LTE połączenie

Post autor: vod »

Co twoim zdaniem oznacza określenie "prawidłowa USIM"? jakie karty są nieprawidłowe? :->
Oto mój program który pozwala wymuszać odpowiednie połączenie :

Obrazek
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Zadzwoń na dział tech. to ci powiedzą. http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=6206
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: LTE połączenie

Post autor: vod »

luki pisze:Zadzwoń na dział tech. to ci powiedzą. http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=48&t=6206
Nadal twierdzę że to nie problem karty, a także aplikacji.
Ja LTE mam ale drastycznie zmieniły się parametry,nowa sim w testach nic nie zmienia a aplikacja którą podajesz do zainstalowania to tylko najnowszy iPlus menager którego już dawno posiadam i z niego nie korzystam(co oczywiście nie oznacza że inne programy działają gorzej) ;-) nadal twierdzę że problem leży po stronie technicznej stacji z której korzystam,czyli jej konfiguracji, a problem pojawił się po konsolidacji sieci spółek midasa.
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Nie podam panaceum na wszystkie problemy z LTE. Podałem info dotyczące ostatnich problemów, które może pomóc, a nie musi. A aplikacja ma tę samą wersję, ale ostatnio wrzucono inną.
Awatar użytkownika
vod
Moderator
Posty: 1064
Rejestracja: 24 lut 2009, o 20:48
Kontakt:

Re: LTE połączenie

Post autor: vod »

luki pisze:Nie podam panaceum na wszystkie problemy z LTE. Podałem info dotyczące ostatnich problemów, które może pomóc, a nie musi. A aplikacja ma tę samą wersję, ale ostatnio wrzucono inną.
Nie oczekuję "panaceum" z Twojej strony na problemy związane z LTE, tylko zwracam uwagę na to że te zabiegi nie każdemu pomogą.
Oczywiście może na połączenie z samym LTE tak,ale na osiągnięcie zadowalającego transferu niekoniecznie,przynajmniej na zachowanie bardzo dobrych parametrów które wcześniej osiągano :->
""... życie upiornym oddechem pluskiew
pisz ten aforyzm i noś na bluzce ..."

http://www.youtube.com/watch?v=SV0IPygR ... ure=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=7fU59FeRg2A
ElectricL
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2012, o 19:04

Re: LTE połączenie

Post autor: ElectricL »

Miałem takie same problemy z łączeniem się za pomocą E398 jak opisywane na poprzednich stronach. i faktycznie aplikacja Polsatu cyfrowego, może rozwiązać problemy, które polegały na tym, że raz miałem połączenie, a najczęściej miałem komunikat, że "kabel odłączony" pomimo, że modem świecił, a na aplikacji był wskazywany poziom sygnału. Na kilku innych komputerach na aplikacji z modemu internet nie chciał działać, a zainstalowanie aplikacji ze strony Plusa dla E398 powodowało, że działał, ale problematycznie.
O dziwo pracuję teraz na aplikacji PLUSA (wykazuje większe transfery w porównaniu z Polsatem i działa teraz bez problemów). Aplikacja Polsatu ma zaletę, że wskazuje poziom sygnału i zużycie transferu. Nie wiem co w takim razie uzdrowiło aplikację Plusa, być może jakieś inne sterowniki z aplikacji Polsatu.
Pomimo, że teraz jest wszystko ok, to byłem dzisiaj w salonie Plusa, gdzie zakupiłem modem i obsługa stwierdziła, że problemem mogła być karta SIM, która powinna mieć napis LTE 01, a ja mam tylko LTE, więc w poniedziałek spróbuję ją wymienić.
Co do transferów to są na poziomie 11-32 MB/s.
Pozdrawiam.
zbych_in_flames
V.I.P.
Posty: 1239
Rejestracja: 8 lis 2012, o 18:06

Re: LTE połączenie

Post autor: zbych_in_flames »

Teraz wszystkie karty wydawne z modemami LTE to karty typu LTE 01. Jeśli ktoś ma problem z działaniem modemu E398 zalecana jest wymiana własnie na taki rodzaj karty. Zaś głownie tyczy sie to logwania do sieci i samego połaczenia, nie ma to wplywu na uzyskiwaną przepustowość.
grzela
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 18 lis 2012, o 17:44

Re: LTE połączenie

Post autor: grzela »

Ja mam też problem po 4 miesiącach użytkowania LTE. Od kilku dni nawet nie mogę się połączyć z LTE; strasznie długo szuka sygnału, a i tak znajdzie 3G. Jestem zły, bo na początku było spoko chociaż obiecane 100mb to bzdura, nigdy nie było 40.

ps

modem lte huawei E398 po zabiegach opisanych w temacie ping w granicach 90 czasem 61 ale pobieranie 3,75 mapka pokazuję ze zasięg lte jest na ciągle 3 kreski program polsatu pokazuje 2 czasem tez 3
jedna z map pokazuje u mnie zasięg w domu a inne ze na zewnątrz

robiłem kilka testów raz jest 3 raz 7 a teraz 8 z całym szacunkiem nie tego oczekiwałem szczerze liczyłem na 60 :lol: teraz wiem ze to dałem sie złapać reklamie :-/
ElectricL
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2012, o 19:04

Re: LTE połączenie

Post autor: ElectricL »

Byłem dzisiaj w salonie, ale już inna pani zażądała 61 zł za wymianę karty SIM, bo umowa została podpisana ponad miesiąc temu. Na szczęście pojawiła się ta z czwartku i poinstruowała jak się takie karty wymienia bezpłatnie. Na razie karta jest nieaktywna i nie mam pewności czy ją aktywują, bo jest inna procedura. Czekam. Na starej karcie po eksperymencie z aplikacją Polsatu nadal nie ma mam problemów z łączeniem.
Pozdrawiam.
marcin94r
PlusManiak
Posty: 106
Rejestracja: 9 gru 2012, o 18:00

Re: LTE połączenie

Post autor: marcin94r »

igacopierz pisze:Od dziś mam to samo, pokazuje się LTE ale łączy się przełączając na HSDPA+ szkoda mi już słów i kasy by znów dzwonić do BOK, ciągle z Plusem są problemy;/

U mnie to samo - jak dadzą nam możliwość w wyborze z jaką siecią możemy się łączyć to myślę, że to pomoże.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać na nowe oprogramowanie Plus Internet 2.5
Ostatnio zmieniony 9 gru 2012, o 18:32 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa błędów ortograficznych.
ElectricL
Początkujący PlusManiak
Posty: 14
Rejestracja: 15 lis 2012, o 19:04

Re: LTE połączenie

Post autor: ElectricL »

Na aktywację nowej karty SIM czekałem 20 dni - napisałem 2 reklamacje. W dniu kiedy aktywowano kartę, otrzymałem informację, że otrzymam pisemną odpowiedź na reklamację.
grzegorz0plonka
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 5 lis 2012, o 21:04

Re: LTE połączenie

Post autor: grzegorz0plonka »

dunloper napisał.
Witam.
To znowu ja i znowu problem z LTE. Od 3-4 dni gdy łączę się z LTE chodzi wolniej niż HSPA+ !! Robiłem test na stronie Cyfrowego Polsatu i na speedtest.net i download był 0,4 MB/s a upload 0,6 MB/s :/ Da się coś z tym zrobić czy znowu jakieś problemy w sieci Plus? :/
Może przenieść trochę w inne miejsce? Może zacznie uzyskiwać lepszą jakość transmisji danych.
Jaki masz zasięg?
AgssS
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 mar 2013, o 22:47

LTE modem Huawei e398

Post autor: AgssS »

Witam,

po przeczytaniu niektórych postów doszłam do wniosku, że nie ma tu mojego problemu.
Otóż, od kilku dni po połączeniu z LTE i przy zasięgu 2/3 kresek nagle się samoczynnie przełącza na 3G i wywala z Internetu - po czym znów łączę, działa jakąś chwile ( 5,10,30 min nawet godzinę) i znów to samo.

Może na to coś poradzicie, tylko proszę nie piszcie mi bym dzwoniła na ta przeklętą infolinie.
Awatar użytkownika
bramowicz1
Starszy Plusmaniak
Posty: 151
Rejestracja: 4 mar 2013, o 02:14
Lokalizacja: Toruń, Lubicz

Re: LTE połączenie

Post autor: bramowicz1 »

vod pisze: Oto mój program który pozwala wymuszać odpowiednie połączenie :

Obrazek
Jak się nazywa ten program?To twój własny?W sieci nigdzie nie mogę go znaleźć.
D-Link DWR-966, Motorola Edge 30 Pro
ODPOWIEDZ