LTE połączenie

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

krzysiekalf1993 pisze:Dzięki za pomoc. Net już śmiga. Problemem była aplikacja iPlusa, która - miałeś rację - jest beznadziejna, ale na szczęście ta z CP śmiga HSPA +. Mam 3 krechy, a trzeba było tylko kilka rzeczy pozmieniać w aplikacji: ustawić z AUTO na UMTS i wszystkie zakresy i net śmiga bez zarzutów.

Obrazek
Super. Temat dla innych forumowiczów, jeśli będą mieli podobne problemy. :-D
krzysiekalf1993
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2012, o 19:51

Re: LTE połączenie

Post autor: krzysiekalf1993 »

Obrazek

Zrobiłem jeszcze jeden test i dlaczego przy większej prędkości pobierania mam większy ping
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Może przelogowałeś się do innego nadajnika, może chwilowe niedyspozycje, a może stronka pokazała dziwne dane. Sprawdź na innej ... Nie wiem. :-D W LTE potem powinny być pingi poniżej 100.
Kiwi0033
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 5 maja 2012, o 12:10

Re: LTE połączenie

Post autor: Kiwi0033 »

Witam,

Co może być powodem tego, że internet LTE w ogóle nie chce mi się połączyć mimo, że mam antenę zewnętrzną+modem E398? Zasięg HSPA+ mam na 5 kresek, próbowałem również aplikacji Polsatu i ani jednej kreski dla sygnału LTE :/
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: LTE połączenie

Post autor: Amix »

Modem łączy się zawsze z najsilniejszym sygnałem. Jeżeli modem ma opcje takie jak tablet LTE, czyli tak:
1.LTE/WCDMA/GSM (tryb automatyczny)
2.WCDMA/GSM (tryb automatyczny)
3.Tylko LTE
4.Tylko WCDMA
5.Tylko GSM
Ja jak mam przełączone na punkt pierwszy zawsze łączy się tablet z siecią 3G ponieważ mam w tej opcji full sygnał. LTE w domu mam jedna, góra dwie kreski i nie łączy się z LTE w ogóle. Dopiero jak przełączę na punkt trzeci, czyli Tylko LTE łączy się z LTE bez najmniejszego problemu, ot cała tajemnica.
A poza tym, czy jesteś w zasięgu LTE, bo nie piszesz.

BTW, antena zewnętrzna może czasami mieć odwrotny skutek od zamierzonego.
Kiwi0033
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 5 maja 2012, o 12:10

Re: LTE połączenie

Post autor: Kiwi0033 »

Na początku są 3-4 kreski tego LTE przy próbie połączenia znikają całkowicie. Chodzi o to, że nawet jak w ustawieniach próbuję wymusić samo LTE to jeszcze ani razu nie udało mi się połączyć. Według mapki mam zasięg na zewnątrz (miejscowość podwarszawska) stąd użycie anteny, która poprawia jak na razie tylko sygnał HSPA+ który i tak miałem zawsze niezły. Będę musiał przejechać się na miasto i sprawdzić czy to LTE w ogóle działa bo coś mi się wydaję, że coś jest nie tak, bo jakby zasięg był słabszy to powinno się połączyć i od razu zerwać, cokolwiek, a tu zero reakcji ze strony LTE :/
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Wydaje mi się, że nie łapiesz zasięgu. W aplikacji zasięg pojawia się czasami, nawet jeśli de facto go nie ma.

Potwierdzeniem jest aplikacja Polsatu.

To jest nowy nr czy przedłużenie umowy?
Kiwi0033
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 5 maja 2012, o 12:10

Re: LTE połączenie

Post autor: Kiwi0033 »

Przedłużenie umowy, miałem dziś sprawdzić zasięg na mieście ale niestety nie wypaliło i w dalszym ciągu nie mam jak sprawdzić czy modem jest sprawny. Nawet jak mi nie łapie tego LTE to nawet nieźle mi chodzi po tym HSPA+ no i mój router go ogarnia, niestety boję się, że z LTE by sobie nie poradził.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

A nowa taryfa weszła już w życie, rozpoczął się nowy cykl rozliczeniowy po przedłużeniu?
Kiwi0033
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 5 maja 2012, o 12:10

Re: LTE połączenie

Post autor: Kiwi0033 »

Sprawa wygląda tak, że przed podpisaniem umowy straciłem limit, który odnawia mi się 5 każdego miesiąca. Nowa umowa została podpisana 4 maja więc już i limit jak i nowa taryfa powinna wejść w życie wczoraj.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Pytanie czy zdążyła wejść 5 maja, bo jeśli nie zdążyła to nie połączysz się z LTE na razie, bo stara taryfa nie ma usługi LTE.
Kiwi0033
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 5 maja 2012, o 12:10

Re: LTE połączenie

Post autor: Kiwi0033 »

No tak, ale czy w takim przypadku jest to zgodne z nową umową? Wydaje mi się, że przedłużenie umowy na nowych warunkach nie przedłuża starej taryfy bez względu na okres rozliczeniowy, no mogę się mylić, nie zagłębiałem się tak dokładnie w treść umowy. Wiele się wyjaśni po tym, jak sprawdzę działanie internetu w centrum Warszawy, powinno to dać odpowiedzi na te pytania, a jeśli nie zadziała to będę musiał zadzwonić do Plusa i zapytać jak ta sprawa wygląda.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: LTE połączenie

Post autor: luki »

Taryfa wchodzi od nowego cyklu, ale zważywszy, ze to ostatni dzień starego cyklu był i do tego weekend to różnie może być. Nie wiem.

Możesz w Plus online zobaczyć jaką masz taryfę.
Kiwi0033
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 5 maja 2012, o 12:10

Re: LTE połączenie

Post autor: Kiwi0033 »

Po wizycie w Warszawie zasięgu nadal brak więc wykonałem telefon do biura obsługi i tak jak mówiłeś wcześniej, nie zmienili mi taryfy mimo zapewnień w samej centrali Plusa w Warszawie, przy podpisywaniu aneksu do umowy. Pan z biura obsługi niestety nie umie pomóc mówiąc tylko, że nie załapałem się w systemie i będę ciągle wisiał na starej taryfie...porażka -,- ...w każdym razie dzięki za pomoc, sprawa się wyjaśniła! :)
andrzej1
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 19 maja 2012, o 20:10

Re: LTE połączenie

Post autor: andrzej1 »

Ogólnie Plus jest najlepszy z wszystkich mobilnych, ale to i tak syf i naciągactwo.
Podpisałem umowę, miało być HSDPA i jest, ale tylko kilka sekund po połączeniu, później idzie na EDGE, tragedia.
I nikt nie jest winny; sprzedawca sprzedał i git.
Nie polecam.
ODPOWIEDZ