Mam pytanie o prędkość

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
miliard
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 21 gru 2008, o 23:15
Lokalizacja: SGL => KNURÓW

Mam pytanie o prędkość

Post autor: miliard »

Cześć,
mam problem. Od dłuższego czasu używam iPlusa ale jedna sprawa mi nie daje spokoju.
Dostęp do netu mam na dwa sposoby - pierwszy - używam N6151 jako modemu i połączenie przez BT.
Drugi - modem Option 3G PCIMCIA (bez HSDPA).
I tu jest problem. Korzystając z telefonu transfer mam na poziomie 23-26 kB.
Korzystając z Optiona ciężko jest osięgnąć więcej niż 8-10 kB. Czasami wręcz ślimaczy się jak GPRS.
Tak samo było też z modemem Option Globetrotter EDGE.

Używam XP SP2/Nokia PC Suite 6/i+ Manager 2.

Czy miał ktoś taki problem? Czy jest jakiś sposób na przyspieszenie transferu?
Obecnie w całym mieście jest EDGE ale trwają prace nad 3G.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6158
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Prędkość w dużej mierze zależy od technologii w jakiej pracuje zakupione przez Ciebie urządzenie. Co to znaczy? To że modem obsługuje EDGE czy nie to dopiero połowa sukcesu. Ważne jest jakiej klasy jest to EDGE (np 6 lub 10). Im wyższa klasa tym wyższa prędkość pracy urządzenia. Nie będę tutaj wypisywał jaka klasa to jaka prędkość, zainteresowani bez problemu znajdą to w Internecie.


Nokia 6151 obsługuje EDGE klasy 10 (transfer do 236,8 kb/s)
Niestety modemu musiałbyś podać pełną nazwę (model) aby sprawdzić dane techniczne. Najprawdopodobniej EDGE jest klasy niższej niż w Nokii.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
BUCiu
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 lis 2008, o 19:18
Lokalizacja: Tuchów

Post autor: BUCiu »

Jest jeden OPTION, który ma UMTS i GPRS, nie ma EDGE'a. Wychodzi, że masz ten właśnie model. Pozostaje tylko czekać na 3G
mikolaj211
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 24 lip 2008, o 19:53

Post autor: mikolaj211 »

Weźcie pod uwagę jeszcze jedną sprawę - podobno telefon łapie trzy razy lepiej zasięg, niż modem. Jeżeli rzeczywiście Twój modem nie ma EDGE - to albo cały czas korzystaj z telefonu, albo kup inny modem, ew. jakiś inny, tani telefon, polecam do tego nokię 6230. Do tego najlepiej wywalić na dach silną antenę, najlepiej od razu ATK-20, ustawić na BTS i śmiga pięknie.
miliard
Początkujący PlusManiak
Posty: 29
Rejestracja: 21 gru 2008, o 23:15
Lokalizacja: SGL => KNURÓW

Post autor: miliard »

Dziękuję wszystkim za info.
Mój modem to Option 3G+ EDGE/3G więc teoretycznie powinien działać nieco szybciej.
Wczoraj zaktualizowałem firmware do prędkości 1,8GB.
Prędkość ściągania plików waha się w granicach 10kB. Wskaźnik sygnału i+ Managera 4/5.
ODPOWIEDZ