Jakość mobilnego Internetu

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Jakość mobilnego Internetu

Post autor: pasqal »

Komfort użytkowania dostępu do Internetu poprzez sieć GSM/UMTS jest porównywalny do dostępu poprzez stałe łącze - wynika z testów przeprowadzonych w grudniu 2008 roku przez firmę Audytel. Który operator oferuje najlepszy mobilny Internet? Zobacz wyniki raportu.
- Główną wartością badania było zbadanie jaki jest stan usług mobilnego Internetu dla końcowego użytkownika. Badano nie tyle rozmieszczenie masztów czy parametry infrastruktury, ale mierzono rzeczywiste wartości połączeń w typowych lokalizacjach. Za punkt przełomowy dla rozwoju mobilnego Internetu, można uznać stwierdzenie autorów raportu, że usługi mobilne są wystarczające do korzystania z serwisów multimedialnych typu YouTube - powiedział podczas środowej konferencji "Rewolucja mobilnego Internetu" Krzysztof Król, wiceprezes Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Na konferencji zaprezentowano raport z testów, przeprowadzonych w grudniu 2008 roku przez Audytel w 22 polskich miastach. We wnioskach z przeprowadzonych badań znalazło się stwierdzenie, że codzienne korzystanie z mobilnego Internetu właściwie nie wykazuje różnic z dostępem stacjonarnym. "Strony WWW oraz pliki multimedialne pobierają się w zasadzie równie szybko, niekiedy tylko można odczuć nieco większe opóźniania przy przeglądaniu skomplikowanych stron WWW. Omawianych opóźnień nie odczuwa się natomiast znaczącym stopniu w aplikacjach VoIP typu Skype" - można przeczytać w raporcie.
Źródło: media2.pl
To tylko fragment atrykułu. Warto zobaczyć dalej przedstawione porównania usług :-)
And remember: respect is everything…
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Gratuluję.
Czyli teix.pl, Komputer Świat i Politechnika Warszawska uznała że Polkomtel posiada najlepszą transmisję danych. Teraz dochodzi Audytel.
Skoro we wszystkich zestawieniach wygrywa Polkomtel to jednak coś w tym musi być.

PS. Faktem jest że upload w Polkomtelu faktycznie nie należy do najlepszych. Przyznam szczerze że jak uruchomili u mnie HSPA to udawało sie osiągać upload rzędu 1Mb/s, teraz to czasami ciężko dojechać do 100kb/s :-(
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Post autor: Garjusz »

Raport - REWOLUCJA MOBILNEGO INTERNETU W POLSCE
można pobrać z naszego Downloadu tutaj http://www.plusforum.pl/downloads.php?cat=6
Załączniki
audytel_01_09_01.jpg
katix5898
PlusManiak
Posty: 125
Rejestracja: 30 mar 2008, o 11:49

Post autor: katix5898 »

Mam iplusa od 13 miesięcy i mam dość wolny strasznie. Za 11 miesięcy pozbędę się tego szybkiego mobilnego internetu tylko nie wiem czy wziąć Radiówkę czy nostrade
Obrazek
JankoMuzykant
PlusManiak
Posty: 68
Rejestracja: 28 sty 2009, o 21:28

Post autor: JankoMuzykant »

katix5898, ja miałem radiówkę ale tylko gdy deszcz pada to przerywa, albo jeżeli jest dużo osób podłączonych to strasznie wolno chodzi, neostrada chyba lepsza
katix5898
PlusManiak
Posty: 125
Rejestracja: 30 mar 2008, o 11:49

Post autor: katix5898 »

JankoMuzykant pisze:katix5898, ja miałem radiówkę ale tylko gdy deszcz pada to przerywa, albo jeżeli jest dużo osób podłączonych to strasznie wolno chodzi, neostrada chyba lepsza
No może nostrada jest lepsza tylko że mam problem nie potrzebny mi telefon stacjonarny
Obrazek
ODPOWIEDZ