Mam pytanie

Mobilny dostęp do internetu, wiadomości o technologi LTE - nowości, pytania, problemy
Artis142
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 5 lis 2008, o 22:07
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Mam pytanie

Post autor: Artis142 »

Witam!! Opłaca się brać IPLUS ?? Mieszkam w Miejscowości PEWEL MAŁA(Okolice żywca) i na komórce mojej pisze że korzystam z GPRS, to bede miał gprs jak kupie neta?
Pozdrawiam
martinesco
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 lut 2009, o 21:12

Post autor: martinesco »

Jeżeli w telefonie masz tylko GPRS, to niestety w iplusie rownież będziesz miec tylko gprs,
ewentualnie można zastosować zewnetrzna antenę, która w wielu przypadkach pozwala "ściągnąć" zasięg edge z innego oddalonego nadajnika, ale pewności....nigdy nie ma
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6155
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Artis142, faktycznie jest tam tylko GPRS. Jeśli chcesz korzystać z neta na GPRS to odradzam... Tak jak napisał martinesco tylko antena zewnętrzna, do tego kierunkowa. Masz bardzo blisko do 3G Plusa. Możesz nakierować antenę na Żywiec lub Jeleśnię. Ale to trzeba by było sprawdzić przed wzięciem umowy, żeby się nie wkopać jakby nie dało rady przebić się przez lasy i góry.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

A jak to się dokładnie nazywa bo mnie to interesuje a nie mogę znaleźć na allegro?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6155
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

witan93 pisze:A jak to się dokładnie nazywa bo mnie to interesuje a nie mogę znaleźć na allegro?
Np takie coś: http://www.komputery-online.pl/product_ ... ts_id=2858
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

Ale i tak nie ma sensu chyba dla mnie bo najbliższy 3G mam ok. 30km...
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6155
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

witan93 pisze:Ale i tak nie ma sensu chyba dla mnie bo najbliższy 3G mam ok. 30km...
Ciężko powiedzieć. Niestety w radiówce nie siedzę także nie wiem czy wystarczy 13dBi żeby ściągnąć sygnał z 30km... Na pewno możliwe jest, kwestia mocy anteny...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

chyba dam sobie spokój, a może doczekam się EDGE :D
martinesco
Prawie PlusManiak
Posty: 49
Rejestracja: 6 lut 2009, o 21:12

Post autor: martinesco »

mariusz9a pisze:
witan93 pisze:Ale i tak nie ma sensu chyba dla mnie bo najbliższy 3G mam ok. 30km...
Ciężko powiedzieć. Niestety w radiówce nie siedzę także nie wiem czy wystarczy 13dBi żeby ściągnąć sygnał z 30km... Na pewno możliwe jest, kwestia mocy anteny...
Oj bardzo w to watpie, sam w prostej lini mam do nadajnika hsdpa jakies 17km, i ucieszył bym sie z zasiegu w domu, ale narazie nie planuje zakupu anteny, bo niewiadomo czy zadziala czy nie.

przydala by sie wypowiedź kogoś, kto ma doswiadczenie z antenami w 3G
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

Mój brat stryjeczny jak chciał sobie kiedyś założyć iPlusa, to mu przysłali przed podpisaniem umowy faceta z Plusa, który zrobił gratis pomiary jakości sygnału i podzielił się z nim potem wynikami, aby potem po podpisaniu umowy nie było żadnych pretensji. Może tak warto spróbować?
And remember: respect is everything…
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6155
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

pasqal pisze:Mój brat stryjeczny jak chciał sobie kiedyś założyć iPlusa, to mu przysłali przed podpisaniem umowy faceta z Plusa, który zrobił gratis pomiary jakości sygnału i podzielił się z nim potem wynikami, aby potem po podpisaniu umowy nie było żadnych pretensji. Może tak warto spróbować?
Szczerze to pierwszy raz słyszę że oni jeżdżą na prośbę klienta przed zakupem iPlusa i robią mu pomiary :-D Słyszałem że tak robią czasami ale jak spora liczba ludzi z danego rejonu się żali na zasięg.
I jak on to ma niby zrobić, napisać do BOK prośbę o przeprowadzenie pomiarów, ponieważ rozważa kupno iPlusa? :lol:

Artis142, a na dworze nie łapie Ci 3G?
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

mariusz9a pisze:pierwszy raz słyszę że oni jeżdżą na prośbę klienta przed zakupem iPlusa i robią mu pomiary
ja nie wiem, czy to przypadkiem nie było tak, że to oni sami przyjechali bez życzenia, pomimo iż mieszka on w Lublinie ;-) ale takie dziwne jest tam ukształtowanie terenu, że zasięg każdej sieci tam wymięka... może dlatego zdecydowali się wysłać technika? no nie wiem i nie pamiętam dokładnie, było to parę ładnych lat temu.
And remember: respect is everything…
Artis142
Prawie PlusManiak
Posty: 41
Rejestracja: 5 lis 2008, o 22:07
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Artis142 »

Nie wiem bo mam taki juz telefon co ma lata.. "SE w300I"
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6155
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Artis142 pisze:Nie wiem bo mam taki juz telefon co ma lata.. "SE w300I"
A nie masz możliwości sprawdzić na jakimś telefonie 3G czy nie łapie tam 3G? Bo jak patrzę na mapę jak ten zasięg wygląda, to masz na prawdę bardzo dużą szanse że to 3G u Ciebie jest. A EDGE na pewno nie ma? Bo Plus rzadko uaktualnia EDGE i mapa może być pod tym względem nieaktualna...
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
tilla
Starszy Plusmaniak
Posty: 159
Rejestracja: 15 lut 2009, o 15:33

Post autor: tilla »

no, jak telefon nie obsługuje 3G to nie ma szans, żeby sprawdzić...

ale można zawsze podpisać umowę w promocji "iPlus weź na próbę" - jak będzie beznadziejnie z zasięgiem to w

Kod: Zaznacz cały

 ciągu 7 dni można rozwiązać umowę - traci się jedynie opłatę aktywacyjną + abonament za czas, kiedy się tego iPlusa miało...
zawsze lepiej niż konieczność płacenia abonamentu przez 24 miesiące ;)
ODPOWIEDZ