Szybkie rozładowywanie baterii

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
sylur90
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 24 sty 2013, o 17:32

Szybkie rozładowywanie baterii

Post autor: sylur90 »

Witam.
Mam problem z baterią w LG L7.
Pomimo wyłączonych Wi-Fi, Bluetooth, GPS i transmisji danych bateria nie wytrzymuje dnia.
Wyświetlacz ustawiony na 16%.
Klawisze podświetlające wyłączone.
Telefonu używam jak na razie tylko do paru sms dziennie.
Resztę dnia leży i nie wytrzymuje całego dnia.
W zużyciu baterii najwięcej pożera "komórka w trybie gotowości" 57% i "telefon nieaktywny" 23%.
Telefon posiadam od marca tego roku.
Problem pojawił się ok 2 miesiące temu.
Wcześniej wytrzymywał niepełne 2 dni.

Druga sprawa.
Kiedy Plus zleci wykonanie brandowanego androida 4.1 na LG L7?
kasi82
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2013, o 22:11

Bateria po naładowaniu wytrzymuje jeden dzień

Post autor: kasi82 »

Od dwóch dni mam telefon LG F70. Bateria została raz naładowana. Wytrzymała cały dzień, wieczorem było 53%. Rano zastałam telefon wyłączony z rozładowaną na maxa baterią. ;/ W nocy nic nie było włączone, telefonu nikt nie ruszał.
Nie wiem co jest grane, oddać na gwarancję? Pewnie będę czekać tygodniami. :(
Pietro1
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 5 lut 2013, o 12:01

Re: Bateria po naładowaniu wytrzymuje jeden dzień

Post autor: Pietro1 »

Sprawdź w ustawieniach użycie baterii, jaka aplikacja/proces, albo zainstaluj ze sklepu play aplikacje wakelock detector i monitoruj zużycie energii. To raczej wina systemu, a nie samej baterii, że tak ci zeszła przez noc, ale serwis moim zdaniem konieczny nie będzie.
kasi82
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2013, o 22:11

Re: Bateria po naładowaniu wytrzymuje jeden dzień

Post autor: kasi82 »

Dzięki za odpowiedź.
Ja się za bardzo na tym nie znam. Pocieszające jest, że prawdopodobnie serwis nie będzie potrzebny. Co prawda z tym, z Plusa jeszcze nie miałam ''przyjemności'', ale podejrzewam, że jest podobnie jak u innych operatorów, czyli dłuuuuugie czasem bezowocne czekanie.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bateria po naładowaniu wytrzymuje jeden dzień

Post autor: mariusz9a »

Serwisy są te same, niezależnie od operatora.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kasi82
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2013, o 22:11

Re: Bateria po naładowaniu wytrzymuje jeden dzień

Post autor: kasi82 »

mariusz9a pisze:Serwisy są te same, niezależnie od operatora.
Nie wiedziałam :oops:

A co z tym telefonem? Zanieść go komuś kto ma jakieś pojęcie? Wcześniej miałam również LG i nic takiego się nie zdarzało.
Z tego co zrozumiałam coś jednak jest włączone i to pożarło baterię?
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bateria po naładowaniu wytrzymuje jeden dzień

Post autor: mariusz9a »

Pewnie tak. Wyłącz może przesył danych przez sieć komórkową.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kasi82
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2013, o 22:11

Re: Bateria po naładowaniu wytrzymuje jeden dzień

Post autor: kasi82 »

Przesył danych wyłączony i wcześniej też tak było. Nie wiem, nie mam pomysłu co to tak ciągnie. Zadzwoniłam do Plusa, pani mi kazała ładować telefon ciągiem przez 12 godzin, ale przecież już się tak nie robi.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bateria po naładowaniu wytrzymuje jeden dzień

Post autor: mariusz9a »

Raczej zadzwoń na infolinię LG, a nie do Plusa, ;-) tak jak wcześniej było już pisane, spróbuj zobaczyć w jakiejś aplikacji baterii co i ile zużywa energii.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
kasi82
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 gru 2013, o 22:11

Re: Bateria po naładowaniu wytrzymuje jeden dzień

Post autor: kasi82 »

Dzięki, jak na razie wszystko ok, czekam czy sytuacja się powtórzy.
Nie wiem co to było? :-? Wszystko co teoretycznie powinno zjadać baterię było wyłączone. Wygooglałam sobie parę artykułów na temat oszczędzania baterii. :)
Z tą infolinią LG to dobry pomysł - w razie konieczności na pewno tak zrobię. :)
luk52
Prawie PlusManiak
Posty: 33
Rejestracja: 31 maja 2014, o 15:53

Słaba bateria

Post autor: luk52 »

Witam,
jestem posiadaczem SONY Xperia M od ponad roku, a ostatnimi czasy szybko mi się rozładowuje bateria. 2 dni jak dobrze pójdzie i muszę go podpiąć, a kiedyś spokojnie 3 dni trzymał przy umiarkowanym użytkowaniu, a przy bardzo małym do 5 dni potrafił.
Można jakoś sprawdzić stan baterii? Być może już się straciła swoją żywotność.

pzdr
matiz1993
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2017, o 14:22

Sony Xperia M5 - bateria nie trzyma ?

Post autor: matiz1993 »

Witam serdecznie,
Opiszę mniej więcej mój problem i prosiłbym o Wasze opinie.

A więc tak. Od sierpnia 2016r. jestem posiadaczem telefonu Sony Xperia M5, tak więc jest jeszcze na gwarancji ,a ponadto wciąż jest spłacany (umowa i te sprawy).
Problem polega na tym, że w moim odczuciu nie trzyma bateria. Właściwie od samego początku (chociaż: znów to moje odczucie chyba nie aż tak bardzo) bateria, gdy już była bliska rozładowaniu spadało praktycznie z 9% do 1% i 0%. W styczniu będąc na feriach miałem momenty, że było 23%, a potem nagle po paru chwilach 9%. Teraz praktycznie wyjeżdżając np. na rower na dalszą trasę około 100 kilometrów nie ma opcji nie zabrać Power Bank-a, bo objaw jest następujący: tak od 60-70% trzeba podłączyć Power bank, bo jak spadnie już poniżej 60% to zaczyna bateria spadać gwałtownie (parokrotnie 44% i nagle 35% po paru minutach). Fakt, że chodzi GPS i czasami robię zdjęcie (ale nie dużo) to jednak jest to chyba nieprawidłowy objaw. Dziś np. miałem włączonego GPS w drodze na uczelnię (w dwie strony ok. 15 km), czekając na wpis pobawiłem się parę chwil w Internecie pisząc jakiegoś maila i coś tam na Fb i wróciłem z 16%. Tak, mam trochę aplikacji włączonych, jednak te objawy chyba wskazują na nietrzymanie baterii?
Jak mówiłem mając od 100% do powiedzmy okolic 70% spokojnie ta bateria jakiś czas tam trzyma - tłumaczę sobie, że przez aplikacje włączone i GPS może być to krócej, ale spokojnie da się, jednak poniżej jest co raz gorzej i co raz szybciej spada.
Wczoraj też gdy bateria już spadała (wcześniej gdy było więcej % nie sprawdzałem) z 55% na 44% i dalej 28% 27% to była bardzo ciepła.
Co jeszcze? Często mając poniżej 40% telefon nagle się wyłącza. Nie zdarza mi się tak zawsze, jednak bywało tak już kilkakrotnie (nie 2, 3 razy - więcej). Niekiedy dopiero po 3-4 włączeniu go przestaje się wyłączać. Tak się dzieje tylko przy mniej niż 40%, jednak miałem sytuację 2 dni temu, że przy 68% i dzwoneniu do kogoś na What's app wyłączył mi się telefon. Bez Power Bank nie da się z tym żyć.
Jak myślicie? Co to może być? I czy reklamować, bo moim zdaniem cokolwiek by to nie było to chyba warto tym bardziej, że jest wciąż spłacany?
Opisałem problem jak umiałem - tak najlepiej, może ktoś będzie w stanie coś doradzić.
ODPOWIEDZ