Zawieszający się SE Xperia Mini Pro

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
Awatar użytkownika
Mr.Z
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 lis 2011, o 11:49

Zawieszający się SE Xperia Mini Pro

Post autor: Mr.Z »

Witam
od pewnego czasu mam problem z telefonem SE Xperia Mini Pro, dodam że telefon już raz był w serwisie na naprawie płyty głównej, bo pewnego pięknego dnia wyłączył się i już nie dał się włączyć. Naprawa była jakieś 4 miesiące temu. Od paru dni zauważyłem że telefon łapie straszne "lagi", jest strasznie zamulony, ma opóźnioną reakcje na każde działanie. Dodam że to nie wina jakichś aplikacji zainstalowanych w telefonie, bo się trochę na tym znam i nie instaluje badziewi na telefon. Najgorsze jest to że jak ktoś dzwoni to też telefon potrafi się zwiesić i nie da się czasem odebrać. Dzieje się to sporadycznie aczkolwiek się dzieje. Strasznie denerwujące jest użytkowanie telefonu gdzie każda czynność przeciąga się w czasie z powodu zawieszek. Często też wyskakuje komunikat przy zwieszcze że jakaś aplikacja nie odpowiada i żeby wymusić zamknięcie i to w przypadku choćby wejścia w galerie, czy w sms.

Wątpię żeby kolejna naprawa coś pomogła skoro poprzednia wytrzymała raptem 4 miesiące, i tu moje pytanie czy istnieje możliwość wymiany na inny nowy telefon? Z tego co słyszałem jeśli w serwisie nie posiadają już podzespołów do danego telefonu to czasem oferują wymianę na inny nowy modem - przynajmniej spotkałem się z czymś takim w orange. Jak to wygląda w plusie?
Dodam że do końca umowy pozostała połowa obowiązujących zasileń tj 20 zasileń po 50zł.
I telefon jest jeszcze na gwarancji bodajże 5 miesięcy.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
JohnyTwice
PlusManiak
Posty: 124
Rejestracja: 8 lut 2009, o 11:53
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Zawieszający się SE Xperia Mini Pro

Post autor: JohnyTwice »

Czy w Orange czy w Plusie, bez znaczenia. Serwis Sony jest jeden i naprawia telefony każdego operatora. I jest tak jak piszesz, jeśli serwis nie potrafi naprawić telefonu/nie ma do niego części/naprawa jest nieopłacalna to wysyła pismo z propozycją wymiany na inny model - zwykle dostajesz 2-3 do wyboru. Z tym, że na "życzenie klienta" tego nie zrobi, jedynie w wyżej wymienionych przypadkach.
Awatar użytkownika
Mr.Z
Starszy Plusmaniak
Posty: 181
Rejestracja: 22 lis 2011, o 11:49

Re: Zawieszający się SE Xperia Mini Pro

Post autor: Mr.Z »

Wymieniona raz przez serwis plyta główna bo padła, teraz znowu zaczyna mulić telefon. I pewnie znowu wina płyty. Czy w takim przypadku tj kolejnej naprawie tego samego podzespolu telefon nie kwalifikuje sie czasem do wymiany na inny?

Wysłane z mojego LT18i przy użyciu Tapatalka
Obrazek
ODPOWIEDZ