ZTE BLADE III - Resetowanie się.

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
Awatar użytkownika
Conquette
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 7 lip 2014, o 14:07

ZTE BLADE III - Resetowanie się.

Post autor: Conquette »

Witam.
Otóż od bardzo długiego czasu, a mianowicie od czasu zakupu telefonu w sieci Plus, wystąpił problem z telefonem. Problem polega na tym że kilka dni po zakupie telefonu zaczął sam się resetować. Resetuje się podczas rozmowy, 2-3 sekundy i reset, podczas pisania sms, a nawet jeśli leży w stanie spoczynku na biurku. Ten problem nie zdarza się tylko mi, czytałem na internecie ponad 50 takich tematów z tym samym problemem resetowania się, a tego wina to fabrycznie uszkodzona płyta główna. Z tego co również wyczytałem te przypadki zdarzają się też w sieci Plus, i wymieniają płytę główną bądź cały telefon na nowy. Gwarancję na telefon mam 24 miesiące. I mam co do tego pytanie. Ponieważ mam lekko pękniętą szybkę ekranu, tzn. taka pęknięta ryska

Obrazek

i czy jest możliwość wymiany płyty głównej przy tej rysie na szybce? Czy jeśli wyślę go na gwarancję nie odeślą go z powrotem w takim samym stanie bo jest uszkodzona ta szybka? I czy płaci się za wysyłkę bądź przyjazd kuriera? Ile trwa naprawa? Bo wiem, że nie ma szansy że wymienią mi na nowy telefon bo uszkodzony ekran. Telefon w oryginalnym stanie, nie odkręcany, nie ruszany, nie wgrywany nowy soft.
Proszę o pomoc i wypowiedzi na ten temat.
Pozdrawiam ;-)
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: ZTE BLADE III - Resetowanie się.

Post autor: niko10 »

Rysa nie ma nic do rzeczy, bo przed wysłaniem do serwisu są opisywane widoczne wady. Telefon zostawiasz w najbliższym punkcie Plusa, potrzebny dowód zakupu + gwarancja. Możesz też wcześniej spróbować przywrócić ustawienia fabryczne. Nie sądzę by to w ogóle był problem płyty głównej, raczej błędów w oprogramowaniu, ale nie mnie to weryfikować.
Awatar użytkownika
Conquette
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 7 lip 2014, o 14:07

Re: ZTE BLADE III - Resetowanie się.

Post autor: Conquette »

niko10 pisze:Rysa nie ma nic do rzeczy, bo przed wysłaniem do serwisu są opisywane widoczne wady. Telefon zostawiasz w najbliższym punkcie Plusa, potrzebny dowód zakupu + gwarancja. Możesz też wcześniej spróbować przywrócić ustawienia fabryczne. Nie sądzę by to w ogóle był problem płyty głównej, raczej błędów w oprogramowaniu, ale nie mnie to weryfikować.
Rozumiem. Co do ustawień fabrycznych, robiłem to przywracanie ponad 15 razy, i po przywróceniu, kładę telefon i po 5 minutach reset. Nie jest to wina oprogramowania, bo kolega miał identyczny telefon, wgrał kilka różnych wersji androidów po czym i tak się telefon resetował, a nawet podczas wgrywania systemu niestety telefon zresetował się i wyrzucił go do śmietnika. Wina jest płyty głównej, tak jak wyczytałem na tego typu tematach, po wymianie płyty głównej telefon był Ok, nie resetował się wcale.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: ZTE BLADE III - Resetowanie się.

Post autor: niko10 »

To udaj się do punktu i oddaj na gwarancję, tak najwygodniej.
ODPOWIEDZ