Łączenie smsów starego z nowym

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
magda668
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lut 2015, o 18:33

Łączenie smsów starego z nowym

Post autor: magda668 »

Witam, od jakiegoś czasu mam dosyć uciążliwy problem z otrzymywaniem smsów. Gdy dostaje dłuższego smsa początek mam taki jak wysłał nadawca natomiast końcówka jest częścią starego smsa który dostałam ok. 2 tygodni temu. Problem występuję tylko gdy dostaje wiadomości zawsze od tej samej osoby i zawsze tylko ja mam połączone smsy, nigdy osoba do której ja pisze. Problem występuje już od dawna, ok. 4 miesięcy temu zmieniłam telefon (osoba która wysyła do mnie smsy połączone również wymieniła telefon) i jakiś czas było wszystko w porządku, teraz znowu problem się nasilił i zaczyna być to coraz bardziej uciążliwe.Staramy się regularnie kasować skrzynkę jednak to nic nie pomaga. Mógłby ktoś wskazać gdzie i po czyjej stronie leży wina? Mój telefon, telefon nadawcy, sieć? Da się temu jakoś zaradzić?
Awatar użytkownika
Kazimierz.Henryk
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 20 lut 2015, o 11:57

Re: Łączenie smsów starego z nowym

Post autor: Kazimierz.Henryk »

W ustawieniach wiadomości obu telefonów ustawcie "Obsługa znaków - uproszczona". Wtedy wysyłane sms będą bez polskich znaków i łatwiej będą dochodzić. Jeśli są to nowe telefony to na obu ustawcie tryb sieci 2 g / gsm.
ODPOWIEDZ