Teraz jest 19 sty 2017, o 11:44

Kończy Ci się umowa w Orange, Play, T-mobile? Chcesz otrzymać 6 abonamentów gratis?
Zostaw Kontakt

Awaria Huawei B315 - Świeci tylko dioda zasilania

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
  • Autor
  • Wiadomość

rafaelpl

Nowy

• Podziękował : 2 razy
    Otrzymał podziękowań: 0 raz

Awaria Huawei B315 - Świeci tylko dioda zasilania

Post20 lip 2015, o 11:51

Dzień Dobry

W weekend miałem problem z ruterem Huawei B315, był problem z łącznością był niestabilny.

Odłączyłem go na zasilaczu. Podłączyłem. Działał ale dalej był problem ze stabilnością połączenia.
Po raz pierwszy użyłem przycisków na obudowie (włącznik i ten obok) .
I od tego momentu w ruterze świeci tylko dioda zasilania i nic więcej nie działa (brak sieci, wi-fi, próby podłączenia do WAN).
Instrukcja nic nie mówi że te przyciski mogą spowodować nieprawidłowe działanie a mam wrazenie że udało mi sie przypadkowo trafić na jakąś kombinację serwisową którą przełączyła ruter do dziwnego trybu

Proszę o informację co mogę zrobić aby przywrócić oryginalne działanie lub wskazanie najszybszego sposobu jego serwisu (lokalizacji serwisu w Katowicach lub punktu obsługi gdzie moge go dostarczyć)

Ps. Ruter ma oryginalne oprogramowanie, nie było próby jego podmiany( cały czas twierdził że ma najnowsze - przy użyciu standardowego oprogramowania Huawei)

endy

PlusManiak

• Podziękował : 1 raz
    Otrzymał podziękowań: 10 razy
  • Moja taryfa: Plus na kartę
  • Model telefonu: Samsung Galaxy S4 I9505

Re: Awaria Huawei B315 - Świeci tylko dioda zasilania

Post21 lip 2015, o 11:24

Jedyne co przychodzi mi w takiej sytuacji do głowy, to zresetować modem. Tam gdzieś z tyłu przy portach powinien być taki przycisk "reset".
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic - Arthur C. Clarke

rafaelpl

Nowy

• Podziękował : 2 razy

Re: Awaria Huawei B315 - Świeci tylko dioda zasilania

Post30 lis 2015, o 14:39

Niestety okazało się iż router padł całkowicie (inspekcja serwisu, brak winy użytkownika), otrzymałem nowy

Pawelec92

Nowy

• Podziękował : 0 raz
  • Model telefonu: Huawei Honor 4X

Awaria Huawei B315

Post14 lip 2016, o 12:53

Witam.

Zaktualizowało mi się oprogramowanie Routera z komunikatu Cyfrowego Polsatu. W trakcie instalacji oprogramowania aktualizacja stanęła na 99% po czym modem zresetował i od tamtej pory (około 4 godzin temu) nie działa. Postanowiłem zresetować również komputer, ale to nic nie dało. Na routerze świeci tylko dioda zasilania, a na komputerze pomimo podłączenia modemu ethernetem do karty sieciowej widnieje komunikat brak dostępnych połączeń. Nie mogę też połączyć się z modemem poprzez jego stronę administracyjną w przeglądarce. Po podłączeniu modemu do USB w Windowsie wyskakuje info, że nie rozpoznano urządzenia.

Pomocy.

seasoder620

Nowy

• Podziękował : 0 raz
  • Model telefonu: 790203214

Re: Awaria Huawei B315

Post14 lip 2016, o 21:12

Niestety ktoś jeszcze parę dni temu miał ten sam problem i dzisiaj ja, więc możliwe, że producent wydał uszkodzoną aktualizację dla przynajmniej części egzemplarzy. Ja jutro oddaję router do serwisu przez salon Plusa.

Powrót do Naprawy serwisowe