Teraz jest 16 sie 2017, o 22:30

Zostaw Kontakt

Etui Pancerne Huawei P10 lite
Etui Huawei P10 lite

Kupiłem router Plusa od abonenta - problem z gwarancją

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
  • Autor
  • Wiadomość

VitGryfny

Nowy

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz
  • Model telefonu: Huawei B315

Kupiłem router Plusa od abonenta - problem z gwarancją

Post25 maja 2016, o 13:58

Witam serdecznie,

Zakupiłem router od abonenta Plusa. Router pochodzi z magazynu Arvato. Zepsuł się chwilkę temu i wysłałem za pośrednictwem serwisu Huawei do CCS czy CSS (serwisanta w każym razie) który to stwierdził, że ukryta wada, nowe urządzenie się należy. Wraz z urządzeniem otrzymałem (od sprzedającego) kartę gwarancyjną, dowód zakupu na mejla ale jak się okazuje to za mało bo zgodnie z doniesieniami z infolinii usterkę musi zgłosić abonent (COOOO?) i tu jest problem bo nie uśmiecha mi się człowieka męczyć.. i nawet nie wiem czy sie odezwie.. a może nie żyje? Nie bardzo rozumiem co ma gwarancja do umowy i nie bardzo wiem co mam z tym zrobić? Gwarancja jest ważna, urządzenie się zepsuło a procedury zdaje się są tak skonstruowane żeby czasem komuś za wygodnie nie zrobić.

Pomocy!
W

kamil666

Nowy

• Podziękował : 0 raz
    Otrzymał podziękowań: 0 raz
  • Moja taryfa: LTE PLUS
  • Model telefonu: B315

Re: Kupiłem router Plusa od abonenta - problem z gwarancją

Post27 maja 2016, o 16:27

Uprawnienia wynikające z gwarancji (art. 577 § 1 kc) nie ograniczają się do osoby kupującego, ale przechodzą także na jego następców prawnych.
każdoczesny posiadacz objętego gwarancją przedmiotu i ważnego dokumentu gwarancyjnego na okaziciela będzie uważany za uprawnionego i będzie mógł realizować uprawnienia z gwarancji. Gdy został wystawiony imienny dokument gwarancyjny, przeniesienie praw może nastąpić przez cesję albo w drodze sukcesji generalnej (np. dziedziczenie).

źródło
http://forumprawne.org/prawo-nieruchomosci-lokalowe-budowlane/11427-czy-gwarancja-przechodzi-na-nowego-wlasciciel.html

Powrót do Naprawy serwisowe