Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
Johny
PlusManiak
Posty: 74
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 paź 2010, o 13:46

Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: Johny »

[ad]Witam!
W październiku kupiłem przez allegro Samsunga Monte. Nowy, na gwarancji, jednak kupiony przez poprzedniego właściciela w punkcie Plusa, dlatego też na niego jest gwarancja.
Telefon działał bez zarzutu, jednak wczoraj, próbując wykonać połączenie nie słyszałem nic w słuchawce. I tak powtórzyło się kilkakrotnie. Po wyłączeniu telefonu, w słuchawce był już normalny sygnał, jednak tylko dla pierwszego połączenia głosowego, kolejne były już głuche.
Postanowiłem sprawdzić, czy w takiej sytuacji zagra radio, które bez podłączonego zestawu słuchawkowego nie zacznie grać. U mnie jednak bez podłączonego zestawu radio zaczyna grać.
Problem jest więc w tym, że telefon 'uznaje', że słuchawki są podłączone, a w gruncie rzeczy tak nie jest. Gniazdo jest puste i nie ma w nim pozostałości po wejściu mini-jack ani nic w tym stylu.
Czy kupując telefon na serwisie aukcyjnym mogę zgłosić się z kartą gwarancyjną telefonu, w której znajdują się dane poprzedniego własciciela?
Czy raczej powinienem odesłać telefon do poprzedniego właściciela, żeby zaniósł telefon do serwisu?[/ad]
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: kowcio »

Jasne, że możesz :-)
Gwarancja w gruncie rzeczy jest wystawiana na telefon, a nie na człowieka.

A tak na marginesie- spróbuj wpisać kod *2767*3855#, tylko uwaga- usunie on WSZYSTKIE dane i zresetuje ustawienia telefonu. Z resztą i tak po naprawie telefon bedzie "czysty", więc zawsze możesz spróbować. Być może to pomoże (jeśli winny jest soft, a nie uszkodzone złącze- tego nie wiadomo).
Johny
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 14 paź 2010, o 13:46

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: Johny »

Rozumiem, że mogę zglosić się do dowolnego salonu, punktu obsługi Plus?

edit: reset pomógł na 3 połączenia i niestety problem wrócił.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: kowcio »

Tak. Ale najlepiej dać do autoryzowanego serwisu, wtedy będzie szybciej i bez problemów :-)
W jakim mieście mieszkasz? Czy mieszkasz na wsi i nie masz możliwości oddania telefonu do serwisu w mieście?
Johny
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 14 paź 2010, o 13:46

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: Johny »

Mieszkam na wsi, ale praktycznie codziennie jestem w Lesznie, także do autoryzowanego przedstawiciela mogę się wybrać. Czy prosto do Samsunga?
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: kosa1127 »

Spokojnie idziesz do najbliższego Plusa abyś miał tylko ze sobą kartę gwarancyjną z dowodem zakupu (paragon/f-ra) i już ;)
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: gatuso_18 »

Do wysłania aparatu na serwis wystarczy sama karta GW z uzupelnionym numerem IMEI ale jak posiadasz karte GW i paragon to zanies w pakiecie :) Mniej problemów, bo czasami lubia narzekac na brak paragonu lecz w przypadku Samsunga nie ma takiego obowiązku.
Johny
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 14 paź 2010, o 13:46

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: Johny »

Do karty gwarancyjnej paragon został przypięty spianaczem, także oddam je i tak razem.
Ile mniej więcej może potrwać czas, w jakim będe pozbawiony telefonu?
Czy mogę liczyć na telefon zastępczy? Dodam, że jestem użytkownikiem Simplusa, co prawda zarejestrowanym, ale to zawsze pre-paid.
Awatar użytkownika
gatuso_18
Szalony PlusManiak
Posty: 257
Rejestracja: 6 lut 2011, o 12:00

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: gatuso_18 »

WSZSYTKO ZALEZY OD SERWISU, LICZ 2-3 TYGODNIE, TELEFON ZASTEPCZY CI SIE NALEZY :)
Johny
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 14 paź 2010, o 13:46

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: Johny »

Czy po naprawie zostanę powiadomiony telefonicznie, czy na przykład telefon zostanie odesłany na adres domowy?
kosa1127
Szalony PlusManiak
Posty: 571
Rejestracja: 17 cze 2009, o 15:15
Lokalizacja: PlusForum.pl

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: kosa1127 »

Zostaniesz powiadomiony telefonicznie/smsem. Zależy jak punkt ma określony kontakt z Klientami.
Do wszystkich taniej, a do Play drożej...absurdalnie proste.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: kowcio »

Jesteście pewni, że przy Samsungu wystarczy wypełniona karta gwarancyjna bez paragonu?
Wtedy przyjmą mi telefon do punktu Plusa czy lepiej oddać do autoryzowanego?
Johny
PlusManiak
Posty: 74
Rejestracja: 14 paź 2010, o 13:46

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: Johny »

Przyjmą bez paragonu, jeżeli oddasz do tego samego punktu, w którym kupiłeś aparat. Jeżeli kupiłeś gdzieś indziej, to możesz oddać w dowolnym punkcie, jednak z dowodem zakupu.
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: kowcio »

Mam pieczątkę z Magazynu- Błonie k. Warszawy :-(
Awatar użytkownika
femmemechante
PlusManiak
Posty: 68
Rejestracja: 4 wrz 2010, o 00:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Telefon zakupiony w serwisie aukcyjnym.

Post autor: femmemechante »

możesz też na stronie producenta zamówić kuriera który przyjedzie zabierze telefon do serwisu a później przywiezie Ci telefon po naprawie - BEZPŁATNIE. Taką informację dostałam na infolinii samsunga. możesz też do nich zadzwonić i dopytać czy będą wymagali karty gwarancyjnej z dowodem zakupu ;)

http://www.samsung.com/pl/support/warra ... Y.WARRANTY
ODPOWIEDZ