Samsung galaxy pocket GT S5230 - problemy

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
Kalifu
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 23 paź 2012, o 21:40

Samsung galaxy pocket GT S5230 - problemy

Post autor: Kalifu »

Przy wysyłaniu wiadomości tekstowej (bez względu na sieć)
wyskakuje mi komunikat (błąd wysyłania)

-----

Poszłam do Plusa, aby uzyskać jakiejkolwiek informacji na nurtujące mnie pytania, ale przyjmująca mnie pani sama nie wiedziała dlaczego tak się dzieję, iż miałam wszystko włączone i zaktualizowane...

Wyłączyłam telefon, wyjęłam baterię i kartę sim, następnie złożyłam telefon a i tak bez skutku..
od rana nie mogę wysyłać wiadomości, a sms'y od znajomych dochodzą (najzabawniejsze w tym wszystkim jest fakt, że wykupiłam pakiet darmowych sms'ów)

następnym moim problemem jest internet..

mam wykupione 300MB a tak na prawdę korzystać z niego mogę jedynie gdy mam w pobliżu WIFI...
pani z plusa była zdziwiona, że tak się dzieję...

Niby wszystko jest włączone, w ustawieniach nic nie grzebałam a mimo wszystko - nie mam nic XD
czy ktoś wie dlaczego tak się dzieję ?
co mogę zrobić ?
a może konfiguracja telefonu by tutaj coś zdziałała ???
(załapałabym się na gwarancję? )
z góry dziękuję i proszę o pomoc :)
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Samsung galaxy pocket GT S5230 - problemy

Post autor: luki »

Nr centrum wiadomosci wpisany? +48601000310?
Kalifu
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 23 paź 2012, o 21:40

Re: Samsung galaxy pocket GT S5230 - problemy

Post autor: Kalifu »

luki pisze:Nr centrum wiadomosci wpisany? +48601000310?
taka zabawna sytuacja, ale wpisując numer wyskakuje mi numer do mojej koleżanki :lol:
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Samsung galaxy pocket GT S5230 - problemy

Post autor: luki »

Ale to nie jest nr Twojej koleżanki. Musisz zmienić ten nr koleżanki, a potem w wiadomościach, w ustawieniach, w centrum wiadomości należy wpisać powyższy nr. :mrgreen: Potem wyłącz i włącz telefon.
Ostatnio zmieniony 23 paź 2012, o 22:07 przez luki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jrv
Szalony PlusManiak
Posty: 1208
Rejestracja: 5 paź 2011, o 20:10
Lokalizacja: Łódź

Re: Samsung galaxy pocket GT S5230 - problemy

Post autor: Jrv »

Numer centrum trzeba wprowadzić i zapisać - przechowuje go karta sim można więc spróbować w innym telefonie.
Aby działał internet to musi być telefon skonfigurowany i włączony transfer danych w ustawieniach telefonu.
Nie pomagam na PW. Forum służy do zadawania pytań i tu odpowiadam w wolnej chwili.
kasia.
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2012, o 00:00

Re: Samsung galaxy pocket GT S5230 - problemy

Post autor: kasia. »

Hej, wpisałam tak jak mi doradzano; ów nr w centrum wiadomości i zabawne, ale teraz w ogolę nie mogę wysłać żadnej wiadomości, a ikonka "wyślij" wygląda jakby była cały czas wciśnięta i nie mam opcji wysłania jakiejkolwiek wiadomości. Co mam robić?
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Samsung galaxy pocket GT S5230 - problemy

Post autor: Gryzzli »

Zawsze w takich przypadkach zalecam wrócić do fabrycznych ustawień androida, wyłączyć telefon, wyjąć i włożyć sim i voila.
Obrazek
Mariaa
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2014, o 17:19

Re: Samsung galaxy pocket GT S5230 - problemy

Post autor: Mariaa »

Witam, od ok. tygodnia nie zapisują mi się żadne wiadomości - ani przychodzące, ani wychodzące. Po odczytaniu wiadomości znikają. To samo dotyczy spisu połączeń. Nie zmieniałam ustawień, pamięć nie jest zapełniona, włączałam i wyłączałam telefon, przeczytałam instrukcję. Telefon mam ok. pół roku i nigdy podobny problem nie występował. Jeśli ktoś będzie w stanie mi pomóc, będę bardzo wdzięczna.
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Samsung galaxy pocket GT S5230 - problemy

Post autor: niko10 »

Prawdopodobnie trzeba przywrócić ustawienia fabryczne niestety i wcześniej sugeruję skopiować sobie ważne dane np. kontakty lub w koncie google itp.
ODPOWIEDZ