Naprawa gwarancyjna, a telefon zastępczy - MicroSim.

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
tcaktnw
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 paź 2012, o 23:21

Naprawa gwarancyjna, a telefon zastępczy - MicroSim.

Post autor: tcaktnw »

Witam.
Mam pytanie dotyczące telefonu zastępczego.
Posiadam Nokie Lumia 610 która jak wiadomo współpracuje tylko z kartami tzw. microsim. Niestety telefon muszę oddać na gwarancję.
Wiem, że każdy salon u mnie w mieście posiada telefony zastępcze na czas naprawy ale znając życie będą to pewnie jakieś zwykłe, przedpotopowe i pancerne nokie lub samsungi...
Przecież wiadomo, że te antyki jakie są oferowane w ramach telefonu zastępczego nie obsługują takich kart.
Czy salony posiadają już telefony zastępcze obsługujące microsim?
Może chociaż oferują adaptery na kartę aby móc korzystać z tych zastępczych co są dostępne?
Chyba nie zostawią człowieka z bezużyteczną kartą w ręce bez możliwości kontaktu ze znajomymi, rodziną etc. na XX dni?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Naprawa gwarancyjna, a telefon zastępczy - MicroSim.

Post autor: luki »

Adapter kosztuje 1 zł, a na pewno Ci się jeszcze przyda.
Huciap
PlusManiak
Posty: 91
Rejestracja: 1 cze 2012, o 21:06

Telefon zastępczy na czas naprawy

Post autor: Huciap »

Chciałbym oddać telefon na gwarancję w salonie Plusa czy dostanę w Plusie telefon zastępczy na czas naprawy mojego?
fryta123_98
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Rejestracja: 4 maja 2014, o 22:04

Naprawa gwarancyjna, a telefon zastępczy

Post autor: fryta123_98 »

Witam, mam Sony Xperię E lecz wczoraj zdarzył mi się dziwny incydent z telefonem. Ładowałem telefon, a ja oglądałem telewizję. Po obejrzeniu filmu w telewizji chciałem pograć w FIFĘ 14 na tel. Wstaję, idę do biurka na którym ładuje się komórka. I ten widok mnie zszokował :( mój ekran był pęknięty i zalany. Jestem ciekawy dlaczego tak się stało?
W środę (7.05) jadę do Plusa by oddać go do gwarancji. Wiem co jest potrzebne by oddać telefon do gwarancji tylko czy dostanę telefon zamienny dopóki ten stały nie będzie naprawiony? Wuja oddal 2 lata temu telefon właśnie w Plusie do gwarancji i dostał telefon zamienny. Po 2 tyg. odebrał swój telefon.
Ostatnio zmieniony 5 maja 2014, o 09:51 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków
Awatar użytkownika
pepcia2
Szalony PlusManiak
Posty: 2903
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Naprawa gwarancyjna, a telefon zastępczy

Post autor: pepcia2 »

Wszystko zależy od tego czy dany salon ma na stanie zastępcze telefony.
Ja dostałam. ;-)
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Naprawa gwarancyjna, a telefon zastępczy

Post autor: sl@w_es »

fryta123_98 pisze:(...) czy dostanę telefon zamienny dopóki ten stały nie będzie naprawiony? (...)
Na wcześniej zadane takie samo pytanie Specjalista Plusa odpowiedział:
[color=#00BF00]Joanna_Plus[/color] pisze:Aktualnie nie wspieramy już tego procesu.
Jest jednak okienko nadziei, że jednak mimo takiego stanowiska operatora punkty/przedstawiciele Plusa mogą dalej posiadać telefony zastępcze o czym pisał inny Specjalista Plusa Krzysiek_Plus:
(...) ewentualny telefon zastępczy można uzyskać tylko w punkcie w którym przekazujesz sprzęt do serwisu.
(...) jest taka możliwość ale jest zależna od stanu punktu. (liczba telefonów przeznaczonych na aparat zastępczy jest ograniczona).
Tak, więc o możliwości otrzymania telefonu zastępczego przekonasz się dopiero odwiedzając punkt Plusa.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
mati1023
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2014, o 15:15

Naprawa gwarancyjna Sony Xpera SP

Post autor: mati1023 »

Witam!
W moim telefonie zepsuł się głośnik do rozmów. Chcę oddać telefon na gwarancję. Znalazłem kartę gwarancyjną i Fakturę VAT (oryginał). Czy to wystarczy? Jeszcze jedno pytanie czy z telefonem muszę oddać akcesoria (słuchawki, ładowarka)?
Z góry dziękuje za odpowiedź. :)

P.S W tym telefonie mam kartę mikro sim czy dostanę jakiś telefon na mikro sim? Mam w domu telefon sprawny, ale jest na sim. Wybiją mi kartę na sim czy jak?
Degnerix
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 18 sty 2013, o 11:24

Naprawa gwarancyjna, a telefon zastępczy - Huawei P7

Post autor: Degnerix »

Witam.
Zamierzam oddać mojego Huawei P7 na gwarancję z następujących przyczyn. Przez ostatnie 2-3 dni na wyświetlacz od czasu do czasu nachodzi "niebieska" mgła i znika po paru minutach, dotyk nie działa tak jak powinien np, gdy wciskam literę "A" to on wpisuje jakąkolwiek inną lub w ogóle robi coś innego. Co jakiś czas nie reaguje na nic i samoistnie się restartuje. Przywracałem już ustawienia fabryczne itp., ale to nic nie pomaga. A i jeszcze zapomniałbym o wibracjach - załączają się w sumie kiedy im się to podoba, przy jednym powiadomieniu się załącza przy innym nie i tak na zmianę. Czy jak go oddam na gwarancję to dostanę telefon zastępczy? Telefon jest na firmę dziadka, ale posiadam do niego wszystkie papiery, fakturę itp. czy mogę się udać do salonu sam i oddać go na gwarancję czy muszę iść z dziadkiem bądź babcią, która jest upoważnioną osobą w "umowach" dziadka?
I jeszcze takie pytanie - w jakich sytuacjach telefon zostaje wymieniony na nowy?
dublin1705
PlusManiak
Posty: 111
Rejestracja: 20 sie 2013, o 20:36
Lokalizacja: Wielkopolska

Telefon w serwisie - czy przysługuje mi zastępczy?

Post autor: dublin1705 »

Witam,
oddałem do serwisu nowy telefon (6 dni) na 3 tygodnie. Czy powinienem dostać tel zastępczy na czas naprawy?
Abonament 69,99żl trzeba płacić, telefon jest mi potrzebny.
ODPOWIEDZ