Top 10 psujnych telefonów w PLUSIE

Napraw serwisowych w Plusie, procedury, uwagi dotyczące serwisów....
Awatar użytkownika
Marciano
Szalony PlusManiak
Posty: 260
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 29 gru 2008, o 17:21
Lokalizacja: dolnośląskie

Top 10 psujnych telefonów w PLUSIE

Post autor: Marciano »

Moim zdaniem najbardziej "wrażliwym telefonem w plusie jest Nokia 5310. Samsungi bardzo często mają kłopoty zasięgiem oraz z baterią.
Awatar użytkownika
BUCiu
PlusManiak
Posty: 119
Rejestracja: 16 lis 2008, o 19:18
Lokalizacja: Tuchów

Post autor: BUCiu »

Pamiętna usterka w Noki 6080 :-) Samoczynne wybieranie klawiszy w czasie rozmowy. Każda jedna z którejś tam, dużej dostawy to miała. W ciemno można było odsyłać klienta z sali sprzedaży do POKu od razu, żeby telefon do naprawy gwarancyjnej oddał :mrgreen:
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Marciano pisze:Samsungi bardzo często mają kłopoty zasięgiem
Bo maja strasznie kiczowate anteny. Bardzo często gubią sygnał tam gdzie inne telefony wskazują przynajmniej połowę zasięgu (tzn gubią... po prostu pokazują 0 kresek zasięgu). Z ciekawostki dodam że w Samsungach spokojnie można wykonać połączenie głosowe oraz wideo gdy telefon pokazuje 0 kresek zasięgu ;-) Np w Nokii zdarza się że połączenie jest rwane nawet przy 2ch kreskach zasięgu. Oczywiście ja radziłbym się wspierać jakimś net monitorem bo wskaźniki zasięgu są potwornie niedokładne – przykład: Omnia: sygnał mocy -98dBm - 0/4 kresek zasięgu, sygnał mocy -103dBm - 3/4 kreski zasięgu. Wskazania dla 3G.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
korpi
Szalony PlusManiak
Posty: 350
Rejestracja: 23 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: korpi »

Ja miałem pierwszy telefon w Mix'ie Nokie 6030 to jak byłem w serwisie (3x sie zepsuł włącznik/wyłącznik) to przede mna kobieta miała też ten telefon tylko że nie odtwarzał dzwonków
JankoMuzykant
PlusManiak
Posty: 68
Rejestracja: 28 sty 2009, o 21:28

Post autor: JankoMuzykant »

A ja mam tą psującą się nokie w domu ale ej praktycznie nie używam,
korpi
Szalony PlusManiak
Posty: 350
Rejestracja: 23 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: korpi »

JankoMuzykant pisze:A ja mam tą psującą się nokie w domu ale ej praktycznie nie używam,
Ciekawe teraz którą? Nie cytowałeś ale domyślając się jest to ta moja Nokia (6030)
JankoMuzykant
PlusManiak
Posty: 68
Rejestracja: 28 sty 2009, o 21:28

Post autor: JankoMuzykant »

tak nokie 6030, znalazłem ją kiedyś :P także leży i się kurzy , a wiadomo takich tel już chyba nikt nie kupuje
yeti
Starszy Plusmaniak
Posty: 168
Rejestracja: 31 gru 2008, o 18:35

Post autor: yeti »

6080
E50
N73
Piotrek22
PlusManiak
Posty: 58
Rejestracja: 10 paź 2008, o 13:22
Lokalizacja: k/Poddebic

Post autor: Piotrek22 »

mariusz9a pisze:
Marciano pisze:Samsungi bardzo często mają kłopoty zasięgiem
Bo maja strasznie kiczowate anteny. Bardzo często gubią sygnał tam gdzie inne telefony wskazują przynajmniej połowę zasięgu (tzn gubią... po prostu pokazują 0 kresek zasięgu). Z ciekawostki dodam że w Samsungach spokojnie można wykonać połączenie głosowe oraz wideo gdy telefon pokazuje 0 kresek zasięgu ;-) Np w Nokii zdarza się że połączenie jest rwane nawet przy 2ch kreskach zasięgu. Oczywiście ja radziłbym się wspierać jakimś net monitorem bo wskaźniki zasięgu są potwornie niedokładne – przykład: Omnia: sygnał mocy -98dBm - 0/4 kresek zasięgu, sygnał mocy -103dBm - 3/4 kreski zasięgu. Wskazania dla 3G.

Na temat Samsunga i 0 kresek zasięgu to ja już wole się nie wypowiadać :-D
tanku
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 sty 2009, o 20:22

Post autor: tanku »

yeti pisze:6080
E50
N73
Odpukać na moją N73 nie narzekam :)
witan93
Szalony PlusManiak
Posty: 715
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:35

Post autor: witan93 »

No niestety przyszło mi korzystać z Plusfona (401i). Wiadomo jaka jest opinia na jego temat. Powoli już zaczyna się sypać: wizualnie a także technicznie bo ciągle się zawiesza i samoczynnie wyłącza. Ale gdy tylko znajdą się środki to zmieniam na coś lepszego. Moje marzenie: Omnia.
pasqal
Szalony PlusManiak
Posty: 1368
Rejestracja: 3 paź 2008, o 21:31
Lokalizacja: Lublin

Post autor: pasqal »

tanku pisze:Odpukać na moją N73 nie narzekam :)
Mój znajomy ma N73, i ma ochotę ten telefon zezłomować... Symbian mu po prostu notorycznie pada, klapka od aparatu nie chce funkcjonować, jak należy... telefon u pomarańczowych kupowany (ale to większego znaczenia tym razem nie ma ;-) ), oddawany już dwukrotnie na gwarancję, i dalej nic... niby oprogramowanie też wgrywane nowe dwa razy, ale to chyba za mało.
And remember: respect is everything…
tanku
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 sty 2009, o 20:22

Post autor: tanku »

pasqal pisze:
tanku pisze:Odpukać na moją N73 nie narzekam :)
Mój znajomy ma N73, i ma ochotę ten telefon zezłomować... Symbian mu po prostu notorycznie pada, klapka od aparatu nie chce funkcjonować, jak należy... telefon u pomarańczowych kupowany (ale to większego znaczenia tym razem nie ma ;-) ), oddawany już dwukrotnie na gwarancję, i dalej nic... niby oprogramowanie też wgrywane nowe dwa razy, ale to chyba za mało.
Najwidoczniej wyprodukowano wadliwe sztuki. Sam aktualizuje sobie oprogramowanie, nie narzekam na Symbiana. Z aparatem również nie mam najmniejszych problemów. Jedynie co to mogę się doczepić do srebrnej obudowy która się momentalnie ściera. Ostatnio wymieniłem sobie na czarną i jest o nieba lepsza.
korpi
Szalony PlusManiak
Posty: 350
Rejestracja: 23 gru 2008, o 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: korpi »

Mój brat jutro po nią jedzie (Nokia N73)(dosłownie bo z Bydgoszczy do Pozniania). Poszedł joy.
Ale co sie potem dowiedziałem to nie tylko.
Od razu jedzie do rodzinki. Dziadek urodzinki więc wiadomo xD
tanku
Prawie PlusManiak
Posty: 47
Rejestracja: 22 sty 2009, o 20:22

Post autor: tanku »

Ja swojej N-ki dość intensywnie używam. Powiem szczerze że kilka tygodni temu również podejrzewałem że padł joy - przy wyborze kierunku nie było słychać ani czuć kliknięcia. Jednakże po kilkukrotnym wyborze "martwego" kierunku joy zaczął działać...
ODPOWIEDZ