LG Leon LTE brak internetu przez sieci komórkowe

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
kbednarek
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 lip 2015, o 10:13

LG Leon LTE brak internetu przez sieci komórkowe

Post autor: kbednarek »

Witam,
kupiłem LG Leon'a 4G LTE w sieci Plus, wszystko super fajnie, internet przez Wi-Fi śmiga bardzo przyjemnie, niestety kiedy włącze LTE nie ma żadnego połączenia z siecią. Dodam ze mam wykupiony pakiet. Nie pokazuje mi się ikona LTE przy zasięgu, tak jakby wgl nie był włączony transfer, chociaż oczywiście włączony jest. Brat ma LG Spirita, również LTE i u niego ten problem nie występuje.
Awatar użytkownika
endy
PlusManiak
Posty: 64
Rejestracja: 10 paź 2014, o 13:33

Re: LG Leon LTE brak internetu przez sieci komórkowe

Post autor: endy »

Spróbuj skonfigurować telefon SMS-em http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic - Arthur C. Clarke
marciniohehe
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2015, o 11:50

LG Leon

Post autor: marciniohehe »

Nie działa mi internet w telefonie LG Leon, nie mogę go skonfigurować.
Konfiguracja on line nie dochodzą sms z konfiguracją.
Proszę o pomoc w konfiguracji MMS oraz INTERNET.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2015, o 16:27 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków
bwitosze
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:26

Re: LG Leon LTE brak internetu przez sieci komórkowe

Post autor: bwitosze »

Zapewne masz kartę typu voice (nie data). Upewnij się, że APN za pomocą którego się łączysz ma nazwę plus a nie internet.
Dla kart voice APN=plus, dla kart typu data APN=internet. Nie wiem gdzie to będzie w LG, ale w samsungu jest w Ustawienia/Sieci komórkowe/Nazwy punktów dostępu. Wejdź w ustawienia punktu dostępu i upewnij się że APN=plus. Tyle z moich doświadczeń. U mnie na to pomogło (co prawda nie na LG). Bo AKT LTE na 2601 wysłałeś i masz kartę USIM, prawda? Ale skoro obok zasięgu świeci Ci się LTE, to pewnie tak.
ODPOWIEDZ