Xperia M4 Aqua - słaby zasięg WiFi

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Grendel
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 sie 2015, o 21:21

Xperia M4 Aqua - słaby zasięg WiFi

Post autor: Grendel »

Witam

Od niedawna jestem użytkownikiem Xperii M4 Aqua i zauważyłem spore problemy z zasięgiem sieci WIFI w tym telefonie. W miejscach, gdzie inne telefony radzą sobie bez problemu, ten gubi sieć lub pokazuje niski poziom sygnału. Robiłem testy z użyciem 3 innych smartfonów na 2 różnych routerach/access pointach. Poniżej zdjęcia z tego testu i krótkie objaśnienie:

1. Telefony w odległości niespełna 4m od access pointa, bez przeszkód w postaci ścian, mebli itp.
Od prawej kolejno problematyczna Xperia M4 Aqua, Xperia T3, Xperia P, Galaxy Note 2. Access point jest od strony prawej zdjęcia. Jak widać w M4 Aqua sygnał na poziomie -70dBm, pozostałe telefony min. -45dBm
Obrazek

2. Telefony za 2 ścianami w odległości ok. 6-7m od routera
Od prawej kolejno Galaxy Note 2, Xperia P, Xperia T3 i problematyczna Xperia M4 Aqua. Router jest od strony lewej zdjęcia. Tutaj również poziom sygnału w M4 Aqua ponad 20dBm niższy niż w pozostałych telefonach, na granicy utrzymania połączenia ( na zdjęciu akurat połączenie jest ale telefon stale się rozłączał).
Obrazek

Niższy poziom sygnału przekłada się oczywiście na kiepskie działanie sieci, komfortowo sieć pracuje właściwie tylko bezpośrednio stojąc przy routerze.
Czy ktoś z użytkowników M4 Aqua ma również taki problem z tym telefonem? Czy moglibyście sprawdzić poziomy sygnału z innymi swoimi telefonami?

Pozdrawiam
niko10
Szalony PlusManiak
Posty: 860
Rejestracja: 1 cze 2014, o 18:58

Re: Xperia M4 Aqua - słaby zasięg WiFi

Post autor: niko10 »

Nie mam tego telefonu, ale miałem podobny problem jak serwis producenta uszkodził antenę wifi, przy okazji naprawy innej usterki. Działało tylko do 1 metra, a dalej lipa lub rozłączał.
Grendel
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 sie 2015, o 21:21

Re: Xperia M4 Aqua - słaby zasięg WiFi

Post autor: Grendel »

Właśnie chciałbym na początku wykluczyć sytuację, że "ten typ tak ma". Pomoże ktoś? Podobne porównanie od kilku osób, jak w pierwszym poście powinno rozwiać wątpliwości. Aplikacja, której użyłem to WiFi Overview 360 wersja darmowa ze sklepiku Google.
lukas19451
Prawie PlusManiak
Posty: 45
Rejestracja: 7 wrz 2014, o 19:19

Re: Xperia M4 Aqua - słaby zasięg WiFi

Post autor: lukas19451 »

Testuje m4 aqua+galaxy s3
-pod niemal samym routerem oby dwa mają po ok. 45dBm
-około 3-4m dalej od routera ||| m4 49/s3 68
- pomieszczenie za ścianą+meble ||| m4 80/s3 90

Są to pierwsze lepsze odczyty na szybko. Ale ogólnie w moim odczuciu m4 ma lepszy zasięg. Po przesiadce z s3 na m4 to m4 na+.
Grendel
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 sie 2015, o 21:21

Re: Xperia M4 Aqua - słaby zasięg WiFi

Post autor: Grendel »

Dzięki za odpowiedź, wychodzi na to, że to mój egzemplarz był skopany - telefon oddałem.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ