Jaki telefon wybrać?

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
charlie1986
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 cze 2011, o 17:50

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: charlie1986 »

OK. Postaram się sprecyzować moje wymagania, a więc telefon będę głównie używał do dzwonienia i pisania SMS-ów, czasem jakiegoś MMS-a też chciałbym móc wysłać. SMS-ów piszę powiedzmy ok 20-30 dziennie, a ilość rozmów to załóżmy ok. 30 minut na dzień. Chciałbym, aby bateria trzymała troszkę więcej niż 2 dni, telefon nie powinien mieć bardzo delikatnej obudowy z racji wykonywanego zawodu, ale też pacerny być nie musi, znając siebie to i tak wyląduje w jakimś pokrowcu. Aparat wiadomo, czasem się przydaje i mógłby być w miarę dobry, można by stwierdzić, że k800i którego miałem był połączeniem większości wymienionyh przeze mnie opcji, ale to stara konstrukcja z połowy 2006r. Chciałbym coś młodszego, mało oklepanego itp...
Zakładając temat i prosząc o pomoc w wyborze nie napisałem, że będzie łatwo.
Awatar użytkownika
skorpion
Prawie PlusManiak
Posty: 43
Rejestracja: 1 gru 2010, o 20:35

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: skorpion »

:lol: Łatwo nie będzie, ale to Ty wybierasz więc nie nasze zmartwienie :-D
My tylko podpowiadamy. Co do K800i którego miałeś odpowiem już teraz że nie znajdziesz telefonu z lepszym aparatem foto, nawet jak będzie miał 12 Mpx. No może Nokia N8 dorówna ale jeszcze nie testowałem. Do pracy w terenie i w trudnych warunkach faktycznie nadaje się Solid i mimo słabszego aparatu foto nie robi tak strasznych zdjęć bo są porównywalne z tymi z SE K750i. Pozdrawiam.
charlie1986
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2011, o 17:50

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: charlie1986 »

a co myślicie o nokii C3? klawiatura qwerty dosc duzy ekran, pewnie wygodnie się piszę i to jest chyba telefon do dzwonienia i pisania smsów, tylko nie wiem jak z baterią:(
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: kowcio »

http://www.plusblog.pl/test-telefonu-nokia-c3/
Ma bardzo wytrzymałą baterię.
charlie1986
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2011, o 17:50

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: charlie1986 »

No i teraz jestem w kropce:( do wyboru mam nokie C3m nokie x3, samsung solid b2710, sony ericsson hazel i z tych wszystkich w moim abonamencie ktory chcesobie wziąść na przedlużenie umowy za 39,90 hazel jest najdrozszy
kowcio
Szalony PlusManiak
Posty: 1571
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 21:15
Kontakt:

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: kowcio »

Bo prawda taka, że sam nie potrafisz się zdecydować. Solid a Hazel to dwa inne światy, no musisz sam podjąć decyzję, czy chcesz telefon z dużym ekranem, super aparatem i z delikatną obudową, czy z super obudową, extra baterią itd (Solid), czy C3 z klawiaturą Qwerty, ale ta ma też slaby aparat. Sam nie wiesz, czego chcesz. A o X3 już swoje napisałem. Telefon nie jest wart uwagi. Jeden z najbardziej awaryjnych ostatnich czasów. Nawet u nas na forum był niedawno temat, że ktoś 4 czy 6 razy serwisował i nie mogą naprawić..
Pyrzo
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 21 gru 2011, o 12:05

Jaki telefon

Post autor: Pyrzo »

WItam, niebawem konczy mi sie abonament i chcialbym wybrac jakis nowy telefon, tyle ze mam spore zaleglosci i nie orientuje sie ktore firmy oferuja najlepsze opcje.

Mysle ze najbardziej odpowiadalby mi Sony Ericsson i najlepiej niedotykowy, jednak jezeli inna marka i dotykowy jest wart uwagi to prosze o propozycje :) Cena tak do 100-200zł, abonament 59zł.

Dodam, ze zalezy mi na dobrej nawigacji, najlepiej darmowej, dobrym otwarzaczu mp3.
pozdrawiam
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6153
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jaki telefon

Post autor: mariusz9a »

Pyrzo pisze:Dodam, ze zalezy mi na dobrej nawigacji, najlepiej darmowej
Darmowa i dobra to takie coś nie istnieje ;-)
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Jaki telefon

Post autor: luki »

Każdy android ma darmową nawigacje - googlową, nokia ma ovi mapy - nie są złe.
Telefon musi mieć odbiornik gps, najlepiej gdyby też działał w trybie offline.
mac1ej
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:11

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: mac1ej »

Witam wszystkich,

Mogę już wziąć nowy telefon w moim mixie, tylko nie mogę się zdecydować który wybrać.
Telefonu używam do internetu, słuchania muzyki, oczywiście też dzwonię i piszę sms-y.
Do wyboru mam takie telefony jak:

-HTC Wildfire S,
-Samsung Galaxy Ace S5830,
-Sony Ericsson mini pro,
-Sony Ericsson Live walkman,

Który telefon będzie najlepszy?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: luki »

Sony Ericsson Live walkman.
Awatar użytkownika
juleczka28469731
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 3 maja 2012, o 10:15

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: juleczka28469731 »

Jak wyżej SE Live With Walkman
[center]ObrazekObrazek[/center]
wiktor93
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 7 cze 2012, o 13:38

Jaki telefon na umowę?

Post autor: wiktor93 »

Witam,
chciałbym dołączyć do sieci Plus dostając przy tym jakiś fajny telefon z androidem (ewentualnie za dopłatą). Najczęściej doładowuję 50zł na 3 miesiące, czy istnieje odpowiednia oferta dla mnie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
juleczka28469731
Prawie PlusManiak
Posty: 35
Rejestracja: 3 maja 2012, o 10:15

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: juleczka28469731 »

to może MIX z doładowaniami 30zł co miesiąc na 3 lata? Wtedy masz (segregowanie od najlepszego do najgorszego):
SE Live With Walkman za 249zł
SE X Mini Pro za 349zł
Samsung Galaxy Mini 2 za 39zł
Samsung Wave Y za 1zł
LG Swift L3 za 19zł
Samsung Galaxy Pocket za 1zł
[center]ObrazekObrazek[/center]
Awatar użytkownika
poison989
PlusManiak
Posty: 86
Rejestracja: 16 paź 2010, o 13:01
Kontakt:

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: poison989 »

to już lepiej kupić telefon osobno niż wiązać się na 3 lata, bo przecież co chwilę wychodzą nowe telefony i sądzę, że przez te 3 lata to będzie się tego telefonu chciało pozbyć ja wiem po jakimś roku?
ODPOWIEDZ