Jaki telefon wybrać?

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: Amix »

Krótka piłka. Jaki proponujecie smartfon z systemem Android z aparatem foto o podobnych parametrach jaki jest w N8, (koniecznie z opcją zdjęć w formacie 16 na 9) i czy w ogóle warto zmieniać?
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: lodyga »

Bierz Walkman albo Galaxy mini 2.
Juleczka nie wiem czy dobrze sprecyzowałaś: od najlepszego do najgorszego" lepiej od najdroższego, bo wolałabym 6 razy Poccketa niz Wave Y. Różnie więc bywa:)
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: Amix »

lodyga pisze:Bierz Walkman albo Galaxy mini 2.
Coś nie przekonują mnie te dwa modele. Walkman odpada, nie słucham muzy, jedynie radio, aparat taki sobie. Galaxy mini 2, brak autofokusa, lampy błyskowej, oraz za mała matryca i fizyczna i Mpix w sumie w obu telefonach.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: luki »

@ Amix, wszystko co mówisz jest prawdą, tylko trzeba brać poprawkę na budżet. Jeśli jest lepszy aparat, to jest gorszy procek bądź wykonanie. Na czymś producent musi zaoszczędzić, żeby sprzedać w przystępnej cenie. Kwestia priorytetów, co w telefonie jest najważniejsze. Dla mnie matryca może mieć 3 Mpix, a i tak ilość pikseli nie musi się przekładać na jakość zdjęcia. Walkman ma za to dobry procek i aktualkę do ICS, reszta parametrów też w normie, tj. transmisja danych, rozdzielczość itd. Oczywiście na rynku są dużo lepsze telefony, ale droższe, bądź np. nie ma w Mixie.

Nie wybieramy często telefonu z tego co tylko chcemy, ale z tego co możemy, a dopiero chcemy. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: Amix »

Po przemyśleniu zostaję na razie przy N8. Symbian Belle dopracowany i nie potrzebuje tyle zasobów sprzętowych co Android. Widzę to po tablecie. Tablet z parametrami naprawdę dobrymi, a antek muli. Wolałbym na nim Symbian Bellę. Zobaczymy co będzie po aktualizacji do 4.0.
Symbian robiony jest do mniej więcej konkretnego modelu telefonu, a antek do wszystkiego, a jak coś jest do wszystkiego, to jest do d...
Odnoszę wrażenie, że Android został napisany do sprzętu dla bardzo młodych ludzi.

Kupiłbym na 100 % Nokię 808, ale przegięli z matrycą potwornie, a szkoda, bo blok aparatu jest jeden z lepszych, lepszy niż w N8. Matryca też fizycznie spora, ale co z tego... zachciało im się pixeli. Nokia sama sobie jest winna, że traci klientów, bo jak czytam i nie tylko ja, wypowiada się, że kupiłoby Nokię 808. No i cena zaporowa, a matryca bubel z racji ilości pixeli.
Sentorius
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2012, o 11:53

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: Sentorius »

Którą z Xperii waszym zdaniem lepiej wziąć Sola czy U ?
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: luki »

http://versusio.com/pl/sony-xperia-sola ... y-xperia-u

Ja wziąłbym Sole, większy wyświetlacz.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2012, o 19:28 przez luki, łącznie zmieniany 1 raz.
Sentorius
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 20 lip 2012, o 11:53

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: Sentorius »

Akurat ta porównywarka ma masę błędów. Chociażby jest napisane, że U ma gniazdo na kart pamięci, a sola nie (jest na odwrót).
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: luki »

NO OK. jeden błąd. Ale ogólnie są prawdziwe informacje. Poza tym nikt Ci nie napisze na razie za wiele o nich, bo są to nowe telefony. Chyba, że z tego co przeczytają w recenzjach, a przeczytać Ty też możesz.
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: Amix »

Mam pytanie, trochę nietypowe.
Mianowicie szef mojego brata chce kupić bratu telefon, ale...
Powiedział, że może (nie wiem z jakiego powodu) kupić dwa modele, Nokia Lumia 800 lub Samsung Galaxy Ace2.
Ja nie chciałbym sam doradzać bratu jaki wybrać, wolałbym z Waszą pomocą, bo w sumie tak naprawdę sam nie wiem, który byłby lepszy. Brat nie jest "smartfonowcem" autentycznie do dzisiaj używa Nokię 3310, ale twierdzi, że czas najwyższy - jak kupują - któryś wybrać i zacząć używać.

Napiszcie proszę, który Wy na jego miejscu byście wybrali. Nie jest zupełnym laikiem jeśli chodzi o "technikalia" jest technikiem RTG na rezonansie magnetycznym i tomografii komputerowej, ale telefony nigdy jakoś go nie interesowały. Na pewno jak będzie miał któryś z nich doceni funkcjonalność i przydatność smart-fona.
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6146
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: mariusz9a »

Amix pisze:Brat nie jest "smartfonowcem" autentycznie do dzisiaj używa Nokię 3310
To lepiej niech weźmie Lumie która jest na Windowsie. Windows Phone to banalny system i bardzo ciężko się w nim pogubić i coś zepsuć ;-) Nawet mój ojciec który średnio pojmuje wiele rzeczy z dzisiejszych technikalii daje sobie bez problemu radę z obsługą Lumi 610.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Awatar użytkownika
Amix
Szalony PlusManiak
Posty: 374
Rejestracja: 2 wrz 2008, o 21:27
Lokalizacja: EPSC/EPWA
Kontakt:

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: Amix »

Dzięki mariusz9a. Podobnie myślałem przyznam Ci się, ale wolałem zapytać. Brat już ma Nokię Lumię 800. Faktycznie prosta jest w obsłudze aż do bólu. Brat zadowolony, ja też, mam spokój ;-). On za bardzo nie chciał fona z Androidem, bo jak oglądał mój tablet, to mówił, że chyba nigdy nie nauczy się go obsługiwać, a ja mu na to, że ja chyba nigdy nie nauczę się obsługiwać rezonansu magnetycznego :-D.
Powiedziałem mu, że człowiek jest twórczy i wszystkiego może się nauczyć bez większych problemów, trzeba chcieć.

Zapraszam na badanie rezonansem magnetycznym za miesiąc, obsługiwanym przeze mnie. Od dzisiaj uczę się w nocy, tylko tak da radę ;-), a brat Androida z taba w dzień.

Pzdr.
mateuuusz2
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2012, o 17:43

Jaki telefon wybrać przy nowej umowie?

Post autor: mateuuusz2 »

Witam
Posiadam teraz umowę MixPlus, ale chcę przejść na abonament za 59.90 zł i tu moje pytanie: jaki telefon będzie najlepszy? Zależy mi na nie za drogim telefonie, ale chcę żeby miał dotykowy ekran (smartfon), dobry aparat i żeby się nie zawieszał. Aha i żeby nie był on na systemie Windows tylko android (mam do niego większe przekonanie).
Proszę o pomoc, bo ja nie za bardzo wiem jaki telefon wybrać...
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: luki »

W umowie na 24 miesiące? LG L7.
mateuuusz2
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 6 gru 2012, o 17:43

Re: Jaki telefon wybrać?

Post autor: mateuuusz2 »

Tak na 24 miesiace
ODPOWIEDZ