Konfiguracja telefonu

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Konfiguracja telefonu problem

Post autor: luki »

Tak jest darmowa. Nie masz konta google na kompie, albo skrzynki gmail na kompie czy na youtubie? Przecież to jest to samo konto, ten sam login, ten sam email, równie dobrze możesz sobie to konto założyć na kompie i w telefonie wpisać tylko login i hasło. To samo z loginem i hasłem GG ,wpisujesz to sam co na kompie, albo to co już miałeś.
Pavel

Konfiguracja internetu w telefonie

Post autor: Pavel »

Witam
Na wstępie jeśli zły dział proszę o przeniesienie, ale chyba dobry.
A problem jest taki - jak skonfigurować internet tak żeby działał w Sony Xperia J? Próbowałem ze dwóch sposobów znalezionych w necie ale nie działa. Nijak nie chce się połączyć, jeśli ktoś zna działający sposób będę wdzięczny.
Awatar użytkownika
luki
Szalony PlusManiak
Posty: 1577
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:23

Re: Konfiguracja internetu w telefonie

Post autor: luki »

Ciejek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 mar 2013, o 12:03

Problem z profilami transmisji danych

Post autor: Ciejek »

Witam! :)
Kilka dni temu przez przypadek skasowałem wszystkie profile transmisji danych. Z Waszej strony wysłałem "sms naprawczego" i zainstalowałem "WAP" i "INTERNET", jednakowoż nie mogę połączyć się z gg, a gdy wchodzę na Waszą darmową stronę pobierane są mi pieniądze z konta. To tyle, czekam na pomoc.
Pozdrawiam Maciek ;)
Ostatnio zmieniony 25 mar 2013, o 18:26 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Problem z profilami transmisji danych

Post autor: Krzysiek_Plus »

Ciejek ustaw profil WAP jako domyślny.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Ciejek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 mar 2013, o 12:03

Re: Problem z profilami transmisji danych

Post autor: Ciejek »

Panie Krzysztofie mam już to zrobione i nie pomaga ;)
Ciejek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 mar 2013, o 12:03

Problem z profilami transmisji danych

Post autor: Ciejek »

Witam! :)
Kilka dni temu przez przypadek skasowałem wszystkie profile transmisji danych. Z Waszej strony wysłałem "sms naprawczego" i zainstalowałem "WAP" i "INTERNET", jednakowoż nie mogę połączyć się z gg, a gdy wchodzę na Waszą darmową stronę pobierane są mi pieniądze z konta. Oczywiście "WAP" mam teraz ustawiony jako profil domyślny. Mój model telefonu to Samsung Monte. To tyle, czekam na pomoc.
Pozdrawiam Maciek ;)
Ostatnio zmieniony 4 kwie 2013, o 12:47 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie postu
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Konfiguracja

Post autor: Krzysiek_Plus »

Menu -> Przeglądarka (Plus.pl) -> ustawienia -> profil trans. danych -> wybierz WAP
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
obcypowraca

Re: Konfiguracja

Post autor: obcypowraca »

Dodatkowo dla GG, Aplikacje→Gry i aplikacje→Opcje→Zaawansowane→Profile transmisji danych i wybieramy profil WAP. Potem restart telefonu na wszelki wypadek.
Ciejek
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 25 mar 2013, o 12:03

Re: Konfiguracja

Post autor: Ciejek »

Kurde tylko, że ja już tak zrobiłem i to nie działa.
Koło 15 złożyłem reklamację, którą przyjęto. Jeżeli sprawa nie rozwiąże się w przeciągu tygodnia to zrezygnuje z operatora Plus.
Dziękuję, pozdrawiam
obcypowraca

Re: Konfiguracja

Post autor: obcypowraca »

Przecież to nie jest problem operatora. Naprawdę sądzisz, że składanie takiej reklamacji ma sens, w przypadku, gdy coś masz zrąbane w konfiguracji? Szczególnie w tym telefonie, gdzie co drugi użytkownik ma problem tak samo jak w Avila? A jeśli problem jest z konfiguracją, to nagle u innego operatora zacznie Ci działać? Skoro z GG nie możesz się połączyć, to znaczy, że dalej WAP-u nie masz ustawionego. Usuń wszystkie profile. Skonfiguruj ręcznie tylko WAP, innych nie ustawiaj (przynajmniej na razie). Zrestartuj telefon i zobacz.

Wejdź do MENU, a następnie INTERNET i USTAWIENIA.
Przejdź do PROFILE TRAN. DANYCH.
Naciśnij UTWÓRZ.
W pole USTAW NAZWĘ wpisz: WAP Plus GPRS
Jako TYP POŁĄCZENIA ustaw: DANE PAKIETOWE.
W pole NAZWA PUNKTU DOSTĘPU ustaw: wap.plusgsm.pl
W pole IDENTYFIKATOR UŻYTKOWNIKA: plusgsm
W pole HASŁO: plusgsm
W pole ADRES STRONY DOMOWEJ wpisz: http://wap.plus.pl i naciśnij dwa razy ZAPISZ.
W pole ADRES SERWERA PROXY wpisz: 212.002.096.016:8080 i naciśnij ZAPISZ.
Zaznacz nowo utworzony profil WAP Plus GPRS, zrestartuj telefon.
piotren
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 11 paź 2014, o 16:20

Konfiguracja MMS w Plusie

Post autor: piotren »

Witam,
przepraszam, że tworzę nowy wątek ale nie znalazłem odpowiedniego. Mam problem z odbiorem i wysyłaniem MMS w telefonie Sony Xperia Z3 Compact (Android 4.4). Wszystko skonfigurowałem zgodnie z zaleceniami z tej strony http://bit.ly/1zOyWlX niestety problem wciąż istnieje. Będę wdzięczny za pomoc. Nadmienię tylko, że konfiguracja internetu LTE z tej samej strony działa bez problemów.

Pozdrawiam.
darkdog
PlusManiak
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 21:09

Jak skonfigurować telefon?

Post autor: darkdog »

Witam.
Ostatnio przedłużałem umowę wraz z nowym tel LG SPIRIT 4G LTE. Od nowego okresu rozliczeniowego korzystam z nowego abonamentu w którym są MMS bez limitu, ale co mi po tych MMS-ach skoro w ogóle nie mogę z tego tel wysłać.
Dzwoniłem na infolinię i Pan konsultant powiedział, że jest to nowy model i nie można go skonfigurować automatycznie i trzeba to zrobić ręcznie.
Moje pytanie: jak to zrobić albo gdzie?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sl@w_es
Moderator
Posty: 4063
Rejestracja: 4 cze 2011, o 12:09
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Konfiguracja telefonu problem

Post autor: sl@w_es »

@ „darkdog”,

a na tę stronę zaglądałeś: http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon ?
Być może ten telefon jest już na liście, a jeśli nie to możesz zrobić to ręcznie - parametry są podane.
Z drugiej strony dziwi mnie, że kupując telefon w Plusie dostałeś nieskonfigurowany egzemplarz i ta odpowiedź konsultanta - bez komentarza.
„Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi.” - Stanisław Jerzy Lec
darkdog
PlusManiak
Posty: 121
Rejestracja: 30 wrz 2014, o 21:09

Re: Konfiguracja telefonu problem

Post autor: darkdog »

No właśnie na tej stronie nie ma mojego tel. :-(
Z tą ręczną konfiguracją ;-) to wolę się nie bawić, bo znając moje szczęście to w ogóle nic nie będzie działało. :-D
Zajrzę do Salonu Plusa może mi tam pomogą.
Pozdrawiam

EDIT:
czwartek, 16 kwietnia 2015, 09:32

Witam, już wszystko działa. Wizyta w salonie pomogła.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2015, o 17:06 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów
ODPOWIEDZ