Plus i Era chcą połączyć siły

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Awatar użytkownika
PlusUser
Moderator
Posty: 249
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 gru 2007, o 21:56

Plus i Era chcą połączyć siły

Post autor: PlusUser »

Wiadomość jeszcze z listopada tamtego roku, ale może ktoś z forumowiczów nie słyszał,
Jak informuje Rzeczpospolita, Plus oraz Era zastanawiają się nad wspólną walką o klienta. Mowa przede wszystkim o współdzieleniu swoich sieci komórkowych, co ma pozwolić firmom obniżyć nawet o kilkadziesiąt procent wydatki na rozwój i utrzymanie. Dla klientów współpraca operatorów oznacza między innymi korzystanie z tych samych stacji bazowych.
więcej na: http://media2.pl/telekomunikacja/30233- ... -sily.html

co o tym sądzicie?
Powiedz znajomym o Naszym Plus Forum
oki

Post autor: oki »

Coś o tym słyszałem, ale co z tego wyniknie ???????
mati
PlusManiak
Posty: 148
Rejestracja: 11 lis 2007, o 10:27

Post autor: mati »

To by było Ciekawe, ale byłby największy operator w Polsce
Awatar użytkownika
Kamil
PlusManiak
Posty: 136
Rejestracja: 24 gru 2007, o 16:05
Lokalizacja: Kosina
Kontakt:

Post autor: Kamil »

oki pisze:Coś o tym słyszałem, ale co z tego wyniknie ???????
z tego co wiem to podobno sie nie dogadali, słyszalem tez że era chce zmienic nazwe na T-mobile tylko niewiem czy o prawda, czytałem to na stronie ktora nie jest zbyt wiarygodna
Pozdrawiam
Obrazek
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Też słyszałem że pomysł upadł. Najciekawsze że podobno zyskał juz akceptację UKE.
Wyniknąć miało z niego to co teraz istnieje między Plusem a Play, tzn tam gdzie Plus nie ma zasięgu a Era ma to użytkownicy Plusa logowaliby się do sieci Ery i z niej korzystali, analogicznie w przypadku Ery.
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
Garjusz
Administrator
Administrator
Posty: 2869
Rejestracja: 5 paź 2007, o 18:42
Lokalizacja: PlusForum
Kontakt:

Post autor: Garjusz »

Też gdzieś czytał że nic z tego nie będzie
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

Podobno spotykane są już lokalizacje na których PTC (Era) podpina się pod istniejące już anteny Polkomtela (Plusa). Tyle że z tego co pamiętam to ta współpraca miała nie na tym polegać... Wyszło tak że Era wykorzystuje Plusa i nadaje z jego anten :-/
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
szewol
Szalony PlusManiak
Posty: 387
Rejestracja: 9 sie 2008, o 18:56
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: szewol »

Tu raczej nie chodzi o fuzję operatorów, a jednie wspólne wykorzystanie infrastruktury. Szczegilnie tam, gdzie jeden operator ma swoja siec a drugi nie ma.
Awatar użytkownika
tomek
Szalony PlusManiak
Posty: 1499
Rejestracja: 1 paź 2008, o 19:13
Lokalizacja: Polska

Post autor: tomek »

Z tego co ja wiem to ma\miało to polegać na tym, że Era buduje anteny na masztach Plusa i na odwrót. Tym samym zasięg byłby o wiele lepszy a koszty byłyby niższe, bo odchodzi koszt masztu! :)

To jak będzie w końcu? Będzie współpraca czy nie? Bo zdania są różne... :?: :->
mariusz9a
Administrator
Administrator
Posty: 6154
Rejestracja: 20 lip 2008, o 12:42
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: mariusz9a »

tomek pisze:Z tego co ja wiem to ma\miało to polegać na tym, że Era buduje anteny na masztach Plusa i na odwrót.
Już tak jest. Era dokłada anteny na masztach Plusa, Plus na Orange, Orange na Erze (i tak wszystkie mixy jakie da się z tego zrobić ;-) ). Do tego żadnych porozumień nie było bo jest tak od dawna. Tu chodziło o coś bardziej w stylu roamingu w miejscach braku zasięgu (coś mniej więcej jak teraz Plus i Play, tyle że obustronne).
"Szczęśliwy, kto umie dzielić się z innymi"
Obrazek
ODPOWIEDZ