Huawei B593

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
qbik12
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 lut 2012, o 00:18

Re: Huawei B593

Post autor: qbik12 »

obcypowraca pisze:Dostęp do drukarki jest tylko przez ftp.
Jak przez FTP ? Pierwszy raz słyszę. Podziel się więc swoją wiedzą w tym temacie. Będziemy wdzięczni.

Edit:
Aktualizacja zainstalowana. Można przełączyć z ant. wew. na zew. Nic więcej.
Pozostaje więc dalej pytanie co z drukarką.
A może ktoś ma tel. stacjonarny i przedzwoni do Huawei na infolinię?
Ostatnio zmieniony 31 maja 2013, o 13:13 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie postów - nie pisz post pod postem; użyj opcji edycji.
rlip
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 31 maja 2013, o 12:54

Re: Huawei B593 - kilka pytań...

Post autor: rlip »

Witam

Czy może komuś udało się poprawnie skonfigurować VOIP na tym routerze (obojętnie jaki dostawca), jeśli tak to bardzo proszę o napisanie gdzie co wpisać.
Ja próbowałem z Happycall, jednak po skonfigurowaniu i podłączeniu telefonu stacjonarnego mogłem tylko z niego dzwonić, ale drugą stronę czyli odbierać połączenia na numer który dostałem od Happycall już nie. Pisałem do ich supportu, ale odpisali mi jedynie że bramkę mam źle skonfigurowaną :-(
obcypowraca

Re: Huawei B593

Post autor: obcypowraca »

Rozumiem, że drukarka nie ma RJ-45?

rlip, w niektórych serwerach SIP potrzebne jest publicznie IP, może być dynamiczne. Musiałbyś wykupić u operatora. Nie wiem jak w Happycall.
qbik12
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2012, o 00:18

Re: Huawei B593

Post autor: qbik12 »

Czy ktoś aktualizował jeszcze ten router?
Zauważyłem, że zaraz po aktualizacji LTE mi zwolniło. Nagle pingi urosły z 40, 50 do 150 i wyżej. Internet wolno działa. Nie wiem czy to problem z routerem, czy zbieg okoliczności i jednak coś na sieci :-?
Może ktoś wie, jak zrobić downgrade oprogramowana na tym routerze?
sir_mendez
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2013, o 16:24

Re: Huawei B593

Post autor: sir_mendez »

Ten firmware z plusa to raczej żadna łaska...
U mnie w routerze B593 jest firmware z salonu V100R001C69(SP053), a ten aktywujący ręczną zmianę anten powyżej to jakiś ostro okrojony złom. Mimo że jest to niby kolejny V100R001C69(SP103) to web serwer konfiguracji jest mocno zdegradowany - poznikała cała masa ukrytych skryptów .asp - między innymi obiecujące: ddns.asp , samba.asp, qos.asp, route6.asp . W takiej sytuacji może lepiej wstrzymać się z tym upgrade - tym bardziej, że nie ma odwrotu , w sieci latają tylko jakieś niepewne wersje typu Telia. :/

Swoją drogą komuś udało się ustawić dyndns.asp z podkatalogu /application/ ? Albo uzyskać jeszcze nowszy firmware z tymi opcjami ? :idea:
qbik12
Początkujący PlusManiak
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2012, o 00:18

Re: Huawei B593

Post autor: qbik12 »

Czyli aktualizacji nie cofniemy. Niepotrzebnie się pośpieszyłem. I tak nie mam anteny zew.
sir_mendez
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2013, o 16:24

Re: Huawei B593

Post autor: sir_mendez »

qbik12 pisze:Czyli aktualizacji nie cofniemy. Niepotrzebnie się pośpieszyłem. I tak nie mam anteny zew.
No nie do końca tak źle. Można zrobić backup - ale trzeba go zrobić przed upgrade - lub gdy za późno - kogoś o to poprosić...

Oto do czego doszedłem co trzeba zrobić, aby wyciągnąć firmware z routera:

1) włożyć byle jaką pamięć USB, aby możliwe było założenie usera FTP (tylko po to).
2) uruchomić serwer FTP
3) założyć usera FTP, hasło, wybrać pamięć USB, w pole katalogu startowego wpisać mały trik "../.." :lol:
4) zapisać usera
5) użyć usera i zalogować się do FTP - najlepiej jakimś managerem plików FTP - wpis "../.." spowoduje wyłamanie się z otoczenia serwera FTP i odczyt root directory routera
6) należy wykopiować katalog /upgflash lub /mnt/upgflash - w /upgflash/new/ lub /upgflash/old/ znajduje się firmware - u mnie w obu była ta sama wersja tylko nie wiem czemu bez pliku B593-small.trx :?: :!:
7) wersję sprawdzamy w nagłówku pliku: B593.trx np. wpis :V100R001C69SP103
8) zawartość: modem.bin, help.tar.bz2, B593.trx i zapewne :?: B593-small.trx :?: kompresujemy naśladując producenta -> do .tar.bz2
9) każde ingerowanie w sprzęt może doprowadzić do jego uszkodzenia - nie biorę odpowiedzialności za skutki powyższego grzebania, a tym bardziej za nieudane próby wgrywania spreparowanego firmware !!!
KONIEC

Wszystkie oficjalne firmware "od producenta" mają B593-small.trx - nie wiem czemu u mnie na routerze tego pliku nie ma.

Może ma ktoś nie zupgrade'owany router z salonu i wykopiował by co nieco dla nas lub chociaż dał info co było w routerze ;-)
rlip
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 31 maja 2013, o 12:54

Re: Huawei B593

Post autor: rlip »

Może ma ktoś nie zupgrade'owany router z salonu i wykopiował by co nieco dla nas lub chociaż dał info co było w routerze
W moim w routerze pliku B593-small.trx też nie ma, a w nagłówku B593.trx mam:

Kod: Zaznacz cały

B593-U12        V100R003C03B008                 V100R001C69SP053                Ver.B      
Ostatnio zmieniony 20 paź 2013, o 21:06 przez rlip, łącznie zmieniany 2 razy.
obcypowraca

Re: Huawei B593

Post autor: obcypowraca »

Przecież IP jest za NAT-em, więc z natury niektóre porty są zablokowane, dlatego napisałem o publicznym IP. Jak ktoś bardzo chce to może się połączyć w 3G.
dwademony
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:26

Re: Odp: Huawei B593

Post autor: dwademony »

Po aktualizacji wydaje się, że dostęp via ssh został odblokowany. Jednak nie można się zalogować, próbowałem użyć nazwy root oraz admin tak jak to jest przy logowaniu via www niestety ciągle złe hasło; jakieś pomysły?

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
byczek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2013, o 16:52

Re: Huawei B593

Post autor: byczek »

Witam
W dniu dzisiejszym skonfigurowałem operatora voip - Halonet na tym routerze. Działają rozmowy przychodzące jak i wychodzące a więc nie wiem dlaczego kolega powyżej pisał, że jest to zablokowane przez Plusa. Ustawienia (w szczególności numery portów i nazwy serwerów) wziąłem ze strony haloneta z zakładki o konfiguracji urządzeń. Wprawdzie nie ma tam gotowych ustawień do tego routera ale można wykorzystać pomoc dla innych urządzeń, gdzie widnieją pola o podobnych nazwach.
rlip
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 31 maja 2013, o 12:54

Re: Huawei B593

Post autor: rlip »

byczek pisze:Witam
W dniu dzisiejszym skonfigurowałem operatora voip - Halonet na tym routerze. Działają rozmowy przychodzące jak i wychodzące a więc nie wiem dlaczego ...
Naprawdę? I to przy użyciu zwykłego telefonu podłączanego do routera i przy połączeniu LTE?
Jeśli tak to bardzo proszę podać gdzie należy co wpisać, bo ja już próbowałem wszystkich kombinacji, ale bez powodzenia.
dwademony
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:26

Re: Odp: Huawei B593

Post autor: dwademony »

Porty są faktycznie blokowanie ale voip działa dziękujemy stun. w ustawieniach reutera masz zakładem voip tam możesz sobie skonfigurować usługę jako apn wpisz internet. co do stun to zależy od operatora nie ma takiej opcji w routeze . Potwierdzam działanie easycall ggtelefon. Gdzieś czytałem że fax via voip też działa ale brak urządzenia do testów.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
byczek
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2013, o 16:52

Re: Huawei B593

Post autor: byczek »

Naprawdę? I to przy użyciu zwykłego telefonu podłączanego do routera i przy połączeniu LTE?
Jeśli tak to bardzo proszę podać gdzie należy co wpisać, bo ja już próbowałem wszystkich kombinacji, ale bez powodzenia.
Tak, przy użyciu zwykłego telefonu i przedmiotowego routera LTE. Danych szczegółowych w tej chwili nie podam bo robiłem to u szwagra. Wzorowałem się na nazwach pól widniejących w routerze i instrukcji w halonet (w tym dla ustawień dla telefonów komórkowych)
Nazwa profilu: Tartel
Profil usługi: IETF
Domyślny pkt dost.: punkt dostępu (WLAN lub inny), który wcześniej został zdefiniowany
Publ. nazwa użytk.: sip:(nazwa konta)@sip.halonet.pl
Użyj kompresji: Nie
Rejestracja: Zawsze włączona
Użyj zabezpieczeń: Nie

Serwer proxy:
Adres serwera proxy: sip.halonet.pl
Dziedzina: sip.halonet.pl
Nazwa użytkownika: (nazwa konta)
Hasło: (hasło konta)
Pozw. na 'routing': Nie
Typ transportu: UDP
Port: 5060

Serwer rejestracji:
Adres serwera rejestracji: sip.halonet.pl
Dziedzina: sip.halonet.pl
Nazwa użytkownika: (nazwa konta)
Hasło: (hasło)
Typ transportu: UDP
Port: 5060
Ponadto zmieniłem kodek G.711 na G.729 jako pierwszy gdyż na G.711 jakość nie była zadowalająca.
rlip
Prawie PlusManiak
Posty: 44
Rejestracja: 31 maja 2013, o 12:54

Re: Huawei B593

Post autor: rlip »

Dzięki! Mi również udało się w końcu połączyć w obie strony przez Halonet. Nie wiem co miałem źle, ale po przywróceniu ustawień fabrycznych ustawiłem:

Adres serwera proxy/Adres serwera rejestracji/Nazwa domeny serwera SIP: sip.halonet.pl
Port serwera proxy/Port serwera rejestracji: 5060
Konto SIP/Nazwa użytkownika: moj_login
Hasło: moje_hasło
Lokalny port SIP: 49999
Limit czasu rejestracji (sekundy): 60
Tryb DTMF: RFC2833 - żeby dobrze działało wybieranie usług podczas dzwonienia na infolinie
Pierwsze kodeki to G.711A i G.711U, bo mi coś 729 nie działa
Reszta ustawiona domyślnie po resecie

Pewnie nie wszystkie ustawienia są optymalne, ale połączenie VOIP działa! :-)
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, o 17:38 przez rlip, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ