Huawei B593

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
mint
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook

Re: Huawei B593

Post autor: mint »

Chciałbym przejść do Plusa i wybrać opisywany router Huawei B593s-22.

Mam jednak wątpliwości dotyczące VOIP. Czytałem, że korzystanie z jednego konta jest możliwe, ale czy da się zalogować dwa rożne konta z różnych serwisów:
* dla rozmów przychodzących polski Halonet z lokalnym numerem PSTN
* dla rozmów wychodzących jeden z klonów Betamax.

W instrukcji piszą o serwerze sip w liczbie pojedynczej i to mnie skłania do wniosku, że rozwiązanie raczej nie jest możliwe.

Krzysztof
bwitosze
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 1 paź 2008, o 14:26

Re: Huawei B593

Post autor: bwitosze »

Witajcie,
udało mi się zmusić usługę ipfon do rejestracji na B593s-22. Nie mam w tej chwili możliwości przetestowania połączeń wychodzących / przychodzących, ale usługa się w końcu rejestruje poprawnie. Moje ustawienia - może komuś się przyda:
Obrazek
Nie ma co gmerać w ustawieniach zaawansowanych, jedynym oczywistym faktem jest, że jeśli mają działać połączenia przychodzące, to " Limit czasu rejestracji (sekundy): " musi być ustawiony na okolice 60-120s.
Jeśli wszystko będzie OK z tymi ustawieniami, dam jeszcze znać.

EDIT:
Wszystko działa. Do potwierdzenia jeszcze, czy przychodzące będą stablilnie dostępne, ale przy timeoucie rejestracji 60s nie powinno być problemów.
Zauważyłem też, że zmiana portu na 5065 jest pomocna jeśli w sieci jest też zarejestrowany jakiś softphone, np x-lite.
Połączenia działają bez zarzutu - zarówno wychodzące jak i przychodzące
dekidekowski
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2014, o 08:48

Re: Huawei B593

Post autor: dekidekowski »

Witam

Ja mam troszeczkę inny problem z modemem E593s-22 i Voip-em.

Usługa SIP zarejestrowana w modemie (tlenofon) wszystko działa dobrze.
Rozmowy przychodzące działają dobrze identyfikacja jest itd. ale rozmowy wychodzące nie wychodzą przez Voipa ale przez GSM-a. Wyświetla się że dzwoni numer jaki jest na karcie SIM.

A co ciekawe: Obojętnie czy dzwonie na numer SIP ("stacjonarny") czy na numer karty włożonej do modemu to połączenie się realizuje i dzwoni mój "domowy " telefon podłączony do modemu.

Jak wymusić żeby rozmowy telefoniczne wychodzące realizowały się przez SIP, a nie przez kartę SIM ?
pinaku
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2014, o 19:57

Re: Huawei B593

Post autor: pinaku »

Witam.
Posiadam b593s-22 z plus. Skonfigurowałem voip pod happycall. Jeżeli chodzi o połączenia przychodzące wszystko jest ok. Nie mogę natomias ustawić połaczeń wychodzących. Cały czas w słuchawce ma pip pip pip. Ustawiłem na Lte only ponieważ w automacie podczas wychodzących rozmów zbija na 3g i dzwoni z karty sim. Ma ktoś jakiś pomysł?
dwademony
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 sty 2009, o 21:26

Re: Huawei B593

Post autor: dwademony »

Ma ktoś ten poprawiony soft dla B593 u-12?
Proszę o upload.
MarcinMC
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 5 paź 2016, o 15:07

Re: Huawei B593

Post autor: MarcinMC »


Ta strona z Plusa juz nie działa, gdzie znajde aktualna instalke aktualizacji do rutera B593 ??
slaveq
PlusManiak
Posty: 53
Rejestracja: 3 lut 2016, o 21:45

Re: Huawei B593

Post autor: slaveq »

Witam.
Moja prośba dotyczy informacji o ruterze Huawei B593. Może ktoś bardziej kumaty niż ja coś podpowie lub wskaże miejsce gdzie szukać tych informacji. Ale po kolei. Kupiłem drukarkę epson xp-610 z wi-fi. Drukarka podłączyła się do sieci wi-fi elegancko ale nie drukuje, pokazuje się w okienku o drukowanych dokumentach na początku "oczekuję" a potem "błąd podczas drukowania" i koniec. Router podłączony jest z pcetem przewodem. Natomiast laptop córki połączony wi-fi działa znakomicie i wszystko drukuje. Wywaliłem więc całe oprogramowanie drukarki i podłączyłem drukarkę przez USB. Wszystko działa ok. Teraz działa to tak, że laptop po wi-fi a PC "kablowo". Tak więc myślę, że problem jest z połączeniem wi-fi pomiędzy drukarką, pecetem i routerem. W dokumentacji drukarki doszukałem się informacji o wyłączeniu funkcji primary separator która to może właśnie zdecydować o możliwości drukowania przez sieć. Wydrukowałem także taki raport ze sprawdzenia połączenia sieciowego i w nim "wykryto konflikt routera/punktu dostepowego". Proszę o pomoc. Może ktoś miał podobny problem albo wie gdzie szukać informacji lub porady. Pozdrawiam. SK.
ODPOWIEDZ