Aktualizacja Samsung Galaxy Ace 2-brandowa

Testy telefonów, smartonów i tabletów przeprowadzane przez plusblog.pl . Wszytko co związane z telefonami. Jaki telefon wybrać, pytania, porady, sugestie.
Osgiliath
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 27 sie 2013, o 13:15

Re: Aktualizacja Samsung Galaxy Ace 2-brandowa

Post autor: Osgiliath »

Witam,

też wczoraj zrobiłem aktualizację, ale wyszły dwie negatywne sprawy
- zmniejszenie pamięci RAM z 555 MB na 482 MB przez co teraz mam około 60 MB do dyspozycji, gdy wcześniej miałem sporo więcej, ale rozumiem, że nie idzie jej powiększyć bez wgrywania niebrandowanej wersji i "kombinowania"?
- problemy z google play, gdzie przejściowo część appsów nie chciała się ściągać.

Chciałbym się zapytać o procedurę "full-wipe"
- w jaki sposób ją przeprowadzić? Może zrobiłbyś taki tutorial jak przy usuwaniu cache? ;)
- pomijając powrót do ustawień fabrycznych jak wygląda sprawa z zainstalowanymi appkami i ich aktualizacjami? - pozostają zainstalowane ale powracają do swej całkowicie podstawowej wersji przez co trzeba je ponownie aktualizować wydając większość limitu transferowego? - zakładając, że nie mam WI-FI...
- czy może pozostają po wykonaniu tej procedury w swych aktualnych wersjach, a jedynie ustawienia telefonu, itd. wracają do fabrycznych ustawień?

Dzięki za help ;-)
samaramabezkol
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 25 lip 2013, o 18:25

Re: Aktualizacja Samsung Galaxy Ace 2-brandowa

Post autor: samaramabezkol »

Osgiliath pisze: - zmniejszenie pamięci RAM z 555 MB na 482 MB przez co teraz mam około 60 MB do dyspozycji, gdy wcześniej miałem sporo więcej, ale rozumiem, że nie idzie jej powiększyć bez wgrywania niebrandowanej wersji i "kombinowania"?
Tak mają wszystkie wersje XEO czyli przeznaczone dla Polski. Jedyny sposób to zainstalowanie najpierw rosyjskiej wersji później polskiej. Ale z tego co mi wiadomo to Andorid ma dynamiczny system zarządzania pamięcią ram, czyli jak jakaś aplikacja potrzebuje więcej ramu to android zamyka niepotrzebne procesy. Sprawdziłem to, też miałem do dyspozycji tylko 60 mb ale włączyłem dwie aplikacje które łącznie zjadły mi 150 mb (według menedżera zadań).
Osgiliath pisze: - problemy z google play, gdzie przejściowo część appsów nie chciała się ściągać.
U mnie to nie występuje ;-)
Osgiliath pisze: Chciałbym się zapytać o procedurę "full-wipe"
- w jaki sposób ją przeprowadzić? Może zrobiłbyś taki tutorial jak przy usuwaniu cache? ;)
- pomijając powrót do ustawień fabrycznych jak wygląda sprawa z zainstalowanymi appkami i ich aktualizacjami? - pozostają zainstalowane ale powracają do swej całkowicie podstawowej wersji przez co trzeba je ponownie aktualizować wydając większość limitu transferowego? - zakładając, że nie mam WI-FI...
- czy może pozostają po wykonaniu tej procedury w swych aktualnych wersjach, a jedynie ustawienia telefonu, itd. wracają do fabrycznych ustawień?
Procedura jest taka sama jak przy usuwaniu cache tylko, że ta czynność kasuje wszystko z pamięci telefonu: kontakty, aplikacje, zdjęcia, hasła, ustawienia dosłownie wszystko jakbyś dostał świeży telefon od producenta. Przed tym trzeba zrobić sobie backup plików (można również programem Samsung Kies). Jeżeli masz roota możesz ściągnąć titanium backup pro i wszystko zabezpieczyć wraz z aplikacjami i danymi ale to i tak będzie wymagane połączenie z internetem.

A więc jak zrobić full wipe?

1. Na wszelki wypadek zrób backup plików na telefonie
2. Wyłącz telefon
3. Naciśnij przycisk "Głośność w górę" "Home" i zasilania jednocześnie
4. Gdy menu się załaduje, przyciskami głośności przechodzimy na pozycje Clear cache i naciskamy przycisk zasilania.
5. Następnie przechodzimy do pozycji Clear data i naciskamy przycisk zasilania.
5. Gdy już się skończy, przechodzimy na samą górę do pozycji reebot i akceptujemy przyciskiem zasilania ;-)

Mam nadzieję, że pomogłem ;-)
Osgiliath
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2013, o 13:15

Re: Aktualizacja Samsung Galaxy Ace 2-brandowa

Post autor: Osgiliath »

Pewnie, że pomogłeś :) dzięki :)

- problem z google play u mnie znikł już też :)
- fakt z ta pamięcią może nie jest tak źle, chyba zasugerowałem się krótkimi lagami, które się pojawiły po update, choć po prawdzie to nie ma dramatu znowu, ale na początku widząc tylko 60 mb do dyspozycji lekko się znerwiłem ;)
Ulaninho
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2013, o 20:03

Re: Aktualizacja Samsung Galaxy Ace 2-brandowa

Post autor: Ulaninho »

Mógłby ktoś napisać jak zaktualizować andka przez tego kiesa? To jest mój pierwszy smartphone z andkiem i troszkę się nie orientuję. :/
samaramabezkol
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 25 lip 2013, o 18:25

Re: Aktualizacja Samsung Galaxy Ace 2-brandowa

Post autor: samaramabezkol »

Pobierasz Samsung Kies poprzez google lub strone samsung. Po instalacji podlaczasz swoj telefon poprzez kabel usb a nastepnie kies sam powinien wyszukac i spyta sie ciebie czy zaaktualizowac.

Wie ktos moze jak wylaczyc dzwiek podczas robienia zdjec?

I moze ktos wie jak zmieni sposob przesuwania pulpitu aby tapeta tez sie przesuwala?
Kompatybilny
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2013, o 14:49

Aktualizacja Samsung Galaxy Ace 2

Post autor: Kompatybilny »

Witam.
Na tej http://samsung-updates.com/region/?region=PLS stronie widzę, że jest już aktualizacja dla plusa telefonu Samsung Galaxy Ace 2. Kiedy będzie można zaktualizować telefon? Aktualnie wyświetla się, że nie ma żadnych aktualizacji.
Ostatnio zmieniony 29 sie 2013, o 15:27 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesienie postu
samaramabezkol
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 25 lip 2013, o 18:25

Re: Aktualizacja Samsung Galaxy Ace 2

Post autor: samaramabezkol »

Kompatybilny pisze:Witam.
Na tej http://samsung-updates.com/region/?region=PLS stronie widzę, że jest już aktualizacja dla plusa telefonu Samsung Galaxy Ace 2. Kiedy będzie można zaktualizować telefon? Aktualnie wyświetla się, że nie ma żadnych aktualizacji.
Przez Samsung Kies
kermits

Samsung Galaxy Ace 2 - Jelly Bean 4.1.2

Post autor: kermits »

Dziś zrobiłem aktualizację samsunga poprzez kiesa do wersji Jelly Bean 4.1.2, zauważyłem że po aktualizacji pamięć ram wynosi 482mb - co się stało? jak to naprawić? czy będzie jakaś nowa aktualizacja naprawiająca ten błąd?
Pietro1
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 5 lut 2013, o 12:01

Re: Odp: Samsung Galaxy Ace 2 - Jelly Bean 4.1.2

Post autor: Pietro1 »

To raczej nie blad. Prawdopodobnie reszte ramu jest zarezerwowane dla systemowych procesow:wink:

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
kermits

Re: Samsung Galaxy Ace 2 - Jelly Bean 4.1.2

Post autor: kermits »

tylko najgrosze jest to ze mam około 60mb ramu do dyspozycji
mithel33
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2013, o 15:16

Aktualizacja Androida do 4.1.2 w SGA2

Post autor: mithel33 »

Mam taki problem, ostatnio zaktualizowałem Androida w moim Samsungu Galaxy Ace 2 i pojawił się problem. Po aktualizacji na 4.1.2 Jelly Bean, w menagerze spadła ilość dostępnych MB RAM i w tym momencie wynosi 482, wcześniej było ponad 500, a deklarowane przez producenta było 768, której to wartości nigdy nie było, ale nie o to chodzi, telefon zaczął strasznie wolno działać. Na początku po przywróceniu ustawień fabrycznych, wszystko działało bardzo ładnie, telefon się nie przywieszał. Natomiast po instalacji kilku aplikacji, które na starszej, poprzedniej wersji systemu działały płynnie i nie spowalniały telefonu, telefon zaczął strasznie wariować. Zawiesza się, ma problem nawet w przesuwaniu pulpitu, otwieraniu menu... Do tego "pożera" baterię w zastraszającym tempie. I tu rodzi się pytanie, bo wersja Androida jest brandowaną, pobrana poprzez Kies. Czy Plus ma zamiar wprowadzić jakąś poprawkę do swojej brandowanej wersji? Ponieważ z tego co się orientowałem, problem z wersją wydaną na Wielką Brytanię działa poprawnie. Od razu dodaję, że wszystkie aplikacje są całkowicie kompatybilne z najnowszą wersją systemu.

P.S. Jeśli nie będzie nowszej wersji, to może ktoś wie jak temu zaradzić? To pytanie jest także do użytkowników.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2013, o 15:54 przez sl@w_es, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączenie wątków
Awatar użytkownika
AZRAEL
Szalony PlusManiak
Posty: 804
Rejestracja: 22 lut 2012, o 21:34
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Odp: Samsung Galaxy Ace 2 - Jelly Bean 4.1.2

Post autor: AZRAEL »

Przywroc ustawienia fabrycze jesli jeszcze tego nie zrobiles.

Wysłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2
Obrazek
Jurczyk.K
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2013, o 13:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Samsung Galaxy Ace 2 - Jelly Bean 4.1.2

Post autor: Jurczyk.K »

kermits pisze:Dziś zrobiłem aktualizację samsunga poprzez kiesa do wersji Jelly Bean 4.1.2, zauważyłem że po aktualizacji pamięć ram wynosi 482mb - co się stało? jak to naprawić? czy będzie jakaś nowa aktualizacja naprawiająca ten błąd?
A skąd miałeś softa?? OD samsunga czy wyszukane na jakimś forum, bo moja znajoma tez ma Ace II i też zastanawia się na update, ale chce tylko softa od Samsunga, prosze o szybką odp
MarioMarioMario
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 3 lis 2013, o 13:44

System w Galaxy ace 2

Post autor: MarioMarioMario »

Witam jestem posiadaczem galaxy ace 2. Pewnien czas temu wyszla aktualizacja systemu android do 4.1.2. Nie podoba mi sie ten system, jest wolniejszy, mniej intuicyjny oraz aplikacje bardziej się zacinają niż na 2.3.6, brak wbudowanej klawiatury swype . Czy jest jakis sposob by wrocic na starego androida bez grzebania samemu np. odinem ani kupowania mogego telefonu? zależy mi na powrocie, gdyż ten telefon jest bardzo fajny i wygodny, nie tak przerosniety. Licze na szybka pomoc i dziekuje! ;-) ;-)
Draker
Prawie PlusManiak
Posty: 40
Rejestracja: 6 mar 2013, o 23:39

Re: System w Galaxy ace 2

Post autor: Draker »

Może trzeba przywrócić do ustawien fabrycznych, ponieważ telefon dostales z Android'em 2.3.6 ;)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ