Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

blackberry09,
blackberry09 pisze:o ile dobrze pamiętam to była ta druga opcja
najczęściej jest to 30 dni liczone od początku cyklu rozliczeniowego danego abonenta po otrzymaniu wniosku. Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta 601102601, aby uzyskać dokładną datę przeniesienia numeru.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
onifer2
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: onifer2 »

Mam problem z przeniesieniem numeru. Numer przenoszony jest obecnie w Virign Mobile na karte (zarejestrowany) chce przenieść do Plusa na abonament.

Pracownik Plusa ma problemy. Przy wypełnianiu wniosku o przeniesienie numeru zaznaczył, że numer dawcy jest w Virgin Mobile- wyskoczyło mu po jakimś czasie, że błąd dawcy- że jest to numer w sieci Play- co by się zgadzało bo Virgin Mobile należy do Play.

Po zaznaczeniu we wniosku numeru dawcy jako Play po zakończeniu wypełniania wniosku o przeniesienie wyskakuje komunikat, że błędny dawca.
Czyli ani Virgin Mobile ani Play nie przyjmuje, przez co nie można przejść do wydrukowania umowy.

Pracownik Plusa wysłał jakieś zgłoszenie gdzieś, niestety już 2 dni nie ma żadnej odpowiedzi zwrotnej.

Czyz ktoś miał styczność z takim problemem?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

onifer2 ,
- podeślij mi przez ten formularz numer telefonu, który przenosisz oraz imię i nazwisko. Sprawdzimy co się dzieje i postaramy się przyśpieszyć.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
onifer2
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: onifer2 »

Wysłałem dane przez formularz.

A tak na marginesie dzwoniłem do salonu Plusa w którym załatwiałem to wszystko, kolejny dzień nikt nic nie wie czemu się nie da przenieść numeru, brak odpowiedzi z centrali na ich zapytanie (zgłoszenie).
To wszystko jakaś parodia. To mój pierwszy kontakt z marką Plus i już takie "atrakcje". Zamiast zależeć im na klientach, to mają wszystko gdzieś.
Ja mam parę innych sieci do wyboru gdzie przypuszczam, że nie będzie takich problemów, a nie ukrywam zależy mi na czasie. Jeszcze czekam.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

onifer2,
- wysłałam już interwencję w Twojej sprawie.
Czekamy na odpowiedź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
onifer2
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 25 maja 2016, o 09:40

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: onifer2 »

Dziękuję. Ale to samo zrobił pracownik Plusa i kolejny dzień brak odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

onifer2 ,
Ewa_Plus pisze:Czekamy na odpowiedź.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Tośka
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 maja 2016, o 15:26

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Tośka »

Witam. Mam problem. Ostatnio przenosiłam numer z T-Mobile do Plusa. Pani spisała ze mną umowę. Dwa tygodnie później zgłosiłam się do punku bo okazało się, że numer nie może być przeniesiony z powodu nie zgodności danych. Zadzwoniłam do T-Mobile i okazało się, że Wasz pracownik popełnił błąd w sporządzaniu umowy. W tamtej sieci numer był na męża a umowa sporządzona została na mnie. Kiedy zgłosiłam się do tego samego pracownika powiedział, że jedne co da się zrobić to cesja w T-Mobile. A ja do T-Mobile mam 30 km i nie mam czasu załatwiać takich spraw skoro błąd leży po stronie pracownika. Domagam się rozwiązania umowy i sporządzenia nowej na męża. Czy tak się da?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Krzysiek_Plus »

Tośka pisze:Domagam się rozwiązania umowy i sporządzenia nowej na męża. Czy tak się da?
Jeśli umowa była realizowana w punkcie to niestety, ale nie jest to możliwe.

Pracownicy punktu niestety nie mają wglądu na kogo jest zarejestrowana umowa w ramach innego operatora, zaś umowę sporządzają na dane podane przez klienta.

Dodam, że podpisanie umowy w imieniu innej osoby wymaga upoważnienia notarialnego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kinesik
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 3 cze 2016, o 23:50

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: kinesik »

Witam!
Przenoszę swój numer do plusa. Numer ma być przeniesiony 1 lipca. Niedawno dostałam pierwszą fakturę, na której abonament jest naliczany za okres od 25.04.16- 24.05.16. Jakim cudem to może być naliczane, skoro umowę podpisywałam 9 maja?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

kinesik w części poświęconej abonamentowi jest informacja za jaki okres dany abonament został naliczony. Twój okres rozliczeniowy trwa od 25 dnia jednego miesiąca do 24 dnia kolejnego miesiąca.
patryk7588 pisze:Okresy rozliczeniowe w Plusie: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _faqid=902

Na pierwszej fakturze masz podliczony pierwszy niepełny okres rozliczeniowy + pierwszy pełny okres rozliczeniowy + opłata aktywacyjna (jeśli takowa występuje).
Ostatnio zmieniony 6 cze 2016, o 10:49 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawwienie odpowiedzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
kinesik
Początkujący PlusManiak
Posty: 13
Rejestracja: 3 cze 2016, o 23:50

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: kinesik »

Skoro na pierwszej fakturze jest naliczony niepełny okres rozliczeniowy, to chyba powinien on być liczony od dnia podpisania umowy prawda? Czy obowiązują tu jakieś inne zasady?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

kinesik rachunek został wystawiony za okres, do którego Twoja aktywacja została przydzielona. W polu dotyczącym rozliczenia abonamentu, zostały podane daty, dotyczące okresów jakich dotyczy wyliczenie. Sprawdź proszę co tam jest napisane. Zasada jest taka, że płacisz abonament z góry.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maciej023
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 8 cze 2016, o 13:09

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: maciej023 »

Dzień dobry,

Chciałbym przenieść do Plusa numer który obecnie mam w sieci Play, problem w tym że umowa w Play kończy mi się 30.09.2016. Czy jest jakieś rozwiązanie abym mógł to zrobić teraz bez ponoszenia kosztów? I jak w takiej sytuacji wygląda sprawa wypowiedzenia umowy z siecią Play?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

Witaj maciej023,
maciej023 pisze:Chciałbym przenieść do Plusa numer który obecnie mam w sieci Play, problem w tym że umowa w Play kończy mi się 30.09.2016.
wyznaczona data przeniesienia numeru musi mieścić się w zakresie do 120 dni od daty złożenia wniosku. Na chwilę obecną masz już taką możliwość. Możesz złożyć zamówienie przez stronę WWW, i wybrać tryb przeniesienia numeru na koniec okresu promocyjnego wynikającego z zawartej umowy z dotychczasowym operatorem.
maciej023 pisze:Czy jest jakieś rozwiązanie abym mógł to zrobić teraz bez ponoszenia kosztów?
Jeśli chodzi o płacenie abonamentu to w Plusie przez pierwsze 6 miesięcy nie będzie naliczana opłata abonamentowa. W przypadku operatora macierzystego będziesz wnosił opłaty z tytułu taryfy zgodnie z umową, jaka Cię jeszcze obowiązuje.
maciej023 pisze:I jak w takiej sytuacji wygląda sprawa wypowiedzenia umowy z siecią Play?
Umowa zostanie rozwiązana na koniec okresu promocyjnego, jeżeli taki tryb przeniesienia numeru wybierzesz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ