Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawami.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
carloss23
PlusManiak
Posty: 73
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 3 sty 2013, o 19:22
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawami.

Post autor: carloss23 »

Witam serdecznie,

Piszę ponieważ moja umowa została przedłużona chociaż była złożona już rezygnacja - zostaje w Plusie na kolejne lata.
Ofertę jaką mi zaoferowano, spełnia moje wymagania ( Rabat na abonament, obniżka ceny telefonu ).

Ale temat, nie tego dotyczy...

Dostawa mojego zestawu została zaplanowana na dziś tj. 22.08 między godzinami 9 -11 , po zalogowaniu się na stronie firmy kurierskiej http://k-ex.pl/ widnieje informacja iż :

Obrazek

Czyli przesyłka o godz. 8.22 wyjechała z Kalisza ( 25 km od mojej miejscowości ) więc spokojnie w ciągu 1 godz. powinien być u mnie z przesyłką, nie uwzględniając w tym czasie innych oczekujących na paczki.

Uważam że dla Plusa to wstyd, hańba i żenada współpracować z taką firmą która ma ich przesyłki gdzieś, realizując przesyłki tak jak im się podoba. Totalnie olewając klienta, po co ustala się godzinę dostawy?
Przecież nikt nie pracuje i czeka na kuriera całą dobę. Rok temu również miałem problem z ową firmą :

http://plusforum.pl/viewtopic.php?f=99& ... =90#p50759

Mamy obecnie godzinę 14.00 kurier nadal nie dojechał, telefonu nie raczy nikt odebrać w ich centrali!
Zostałem zmuszony - wziąść urlop na żądanie Kto za ten dzień mi zapłaci?! Firma kurierska?! Żenada...

Niestety jutro i inne terminy dla mnie odpadają jej dostarczenia, wybrałem z konsultantem najlepszy termin.

Drogi Plusie nie mam żalu do was, ale wybierając firmę kurierską kierujcie się dobrem klienta a nie ich fachową żenadą!

( W nagrodę gdy przyjedzie kurier, przeczytam całą umowę słowo w słowo - niech czeka ) ja także czekałem!

Czekam na stanowisko Plusa w tej sprawie.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2013, o 16:14 przez carloss23, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Midaran
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 26 cze 2013, o 22:11

Re: Odp: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z do

Post autor: Midaran »

Przenosiłem ostatnio numer do Plusa i miałem wątpliwą przyjemność kontaktu z tą firmą kurierską. Zamówiłem dostawę po godzinie 16. Kurier dzwoni do mnie i mówi że on ma od 8 do 20 i nie będzie do mnie specjalnie jechał o południu. Generalnie to bardzo garażowe wrażenie na mnie zrobiła ta firma.

Wysłane z LG-P710 używając Tapatalk.

Pozdrowienia,
Midaran
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawa

Post autor: Gryzzli »

Ja wciąż czekam na ten "poniedziałek o 15" który obiecywał kurier K-ex dzwoniąc do mnie wcześniej w piątek.
Takich poniedziałków o 15 międzyczasu było już z dziesięć. :]
Popieram przedmówców, szanowny Plusie wymień firme kurierską bo ta jest żałosna.

Na dodatek ostatnio kurier K-exa wydał znajomemu paczkę ze smartfonem nie pytając o dowód ale za to o kasie za sprzęt [99zł] nie zapomniał wspomnieć i ją wziąć:]
Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawa

Post autor: Dominik_Plus »

Przepraszam Was za te utrudnienia. :-(

carloss23, już zgłosiłem tę sprawę do działu logistyki. Złożymy reklamację u przewoźnika.

Będziemy wdzięczni, jeżeli tego typu uwagi będą nam zgłaszane, ponieważ wszystkie takie interwencje są raportowane i indywidualnie analizowane. Ma to później wpływ na nasz wybór przewoźników.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawa

Post autor: lodyga »

Tylko panie Dominiku ta firma jest beznadziejna i ja nawet wole za dowóz dopłacic 20 zł niż mieć doczynienia z ta firmą, bo tylko to mnie powstrzymuje od przedłużenia umowy.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
carloss23
PlusManiak
Posty: 73
Rejestracja: 3 sty 2013, o 19:22
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawa

Post autor: carloss23 »

lodyga pisze:Tylko panie Dominiku ta firma jest beznadziejna i ja nawet wole za dowóz dopłacic 20 zł niż mieć doczynienia z ta firmą, bo tylko to mnie powstrzymuje od przedłużenia umowy.
Również wolałbym zapłacić 20 zł ,i czekać przykładowo cały dzień na dostawę, niż mieć ją za darmo i nie dotrzymać godziny doręczenia zamówionego towaru.

Godz. 16.03 właśnie dostałem paczkę. Nie wypowiem się o zachowaniu kuriera, widać i słychać było od niego że otrzymał zapewne jakieś informacje o zaistniałej sytuacji. To nie zmienia faktu że przewoźnik nie, wywiązał się z umowy do końca.
Oby takich przypadków, było jak najmniej...
Każdy pracuje, ma swoje życie i plany. Oby nie było, tak jak w przychodni lekarskiej.

Ma Pani raka, dlaczego tak późno Pani przyszła! Panie doktorze, dwa lata czekałam na wizytę.
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawa

Post autor: lodyga »

Dobrze gada polać mu, tylko ja nie uważam że Plus nie ponosi żadnej winy bo po co są u Was te widełki czasowe??
Usuńcie to bo i tak niewiadomo po co są. Kurier o ile zadzwoni a zwykle dzwoni 5 min przed przyjazdem to sam powie o której.
W ogóle wasze widełki nie pokrywają się z ich przyjazdem.

Chce na 8 rano jest o 16.
Chce na 16 dzwoni o 7:30.
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawa

Post autor: Magda_Plus »

lodyga- powiem tak - fakt miałaś przejścia z kurierem i rozumiem, że się zawiodłaś, ale należy pamiętać, że są też ludzie, który nie mieli problemów z doręczeniem przesyłki. Dominik_Plus napisał, że takie sprawy dobrze jest nam zgłaszać, bo będziemy mogli z nich zrobić użytek.
Dzięki za wszystkie sugestie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawa

Post autor: lodyga »

Oczywiście zawsze paczka dochodziła ale zawsze po czasie. Nie byo by problemu gdyby to był raz, ale to były 3 razy w ciągu roku. ;)
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
Gryzzli
Starszy Plusmaniak
Posty: 194
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:47
Lokalizacja: Warszawa - centrum

Re: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawa

Post autor: Gryzzli »

http://www.goldenline.pl/forum/2286240/ ... -ekspress/


http://forum.pclab.pl/topic/646880-KEX- ... e-polecam/


http://forum.gazeta.pl/forum/w,807,1361 ... _K_Ex.html

Żeby nie szukać daleko.
Tak więc specjaliści Plusa powiem tak:
- nie ma zadowolonych klientów firmy K-ex
Ci co chwalą mają z tego profity poprostu :]
Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1112
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:15

Re: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawa

Post autor: Dominik_Plus »

lodyga, Gryzzli, zgadzam się z Wami, że takie sytuacje to poważny problem. Doskonale rozumiem, jakie to może być denerwujące.
Na tę chwilę mogę Was jedynie zapewnić, że żadna ze zgłaszanych do nas interwencji nie jest ignorowana. Zdajemy sobie sprawę, że sprawna i terminowa dostawa leży również w naszym interesie.
Jeszcze raz Was przepraszam za utrudnienia, z którymi się spotkaliście.
Chcesz przedłużyć umowę , kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?
Obrazek
Bac
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2013, o 18:21

Re: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawa

Post autor: Bac »

To i ja się dorzucę. Po wielkich bojach o dobrą ofertę w końcu udało się połączyć z panem z DUK, którego oferta była w miarę w porządku. z tym też panem umówiłam się na dostawę telefonu dnia 11.10.2013 w godzinach 19-21. niestety kurier się nie wywiązał z terminu. oczywiście wcześniej dostałam jeszcze smsowe potwierdzenie terminu od plusa (dnia 2013-10-11 w godzinach 19-21 zostanie dostarczony....). dostałam również nr na infolinię kuriera i nr listu przewozowego. na infolinii w tych godzinach już nikt nie pracuje więc następna próba rano. pani odpowiada że ich termin na dostarczenie jeszcze nie minął więc problemu nie ma, a paczka powinna być w poniedziałek. no więc co zrobić telefon do DOK Plusa, a tam pani która stwierdziła że to niedopuszczalne i będzie w tej sprawie interweniować i oddzwoni. niestety nie oddzwoniła. więc po paru godzinach drugi telefon do DOK Plusa, a tam inna pani, która chyba miała zupełnie inne wiadomości niż ta pierwsza. a mianowicie stwierdziła że skoro sobie zadzwoniłam do firmy kurierskiej i tam twierdzą że jest ok to ona problemu nie widzi bo terminy które plus podaje są orientacyjne tylko. na to ja że dostaje dokładny przedział i dzień a ona że ona by mi tak nie powiedziała że na pewno w danych godzinach będzie kurier bo to od niego zależy kiedy będzie.no i że to jest tak jakbym to ja sobie zamówiła tego kuriera no ale ja bym wybrała sama innego. no cóż z rozmowy z panem z DUK i SMSa można jasno wywnioskować że termin przybycia kuriera jest konkretny a nie orientacyjny. zresztą w regulaminie sklepu internetowego w podrozdziale dostarczenie przesyłki ( a podejrzewam że w DUK i DOK to tak samo wygląda, jak się mylę to mnie poprawcie) jest napisane, że pierwszy termin dostawy ustala klient z operatorem, więc ta druga pani ma chyba złe informacje albo chciała mnie spławić a pierwsza o sprawie zapomniała...
wg mnie firma taka jak plus powinna korzystać z lepszych firm przewozowych niż K-EX o wątpliwej opinii. może i są klienci zadowoleni z tej firmy, jedna jest szerokie grono tych nie zadowolonych. tym bardziej że taka firma zniechęca również klientów do plusa.
ja także za pewność przesyłki wolałabym dopłacić 20zł.
wiem że brak dostawy na czas niekoniecznie jest winą Plusa jednak piszę informacyjnie abyście mogli sobie zapisać ilość niezadowolonych klientów z kuriera i może żebyście sprawdzali jak kurier wywiązuje się z umów. mam nadzieję że mój nowy telefon dojdzie spokojnie w poniedziałek do mnie w stanie nienaruszonym :)
piorok
Prawie PlusManiak
Posty: 36
Rejestracja: 29 wrz 2013, o 19:21

Re: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawa

Post autor: piorok »

To opowiem moją przygodę K-EX i dostawy telefonu zamówionego w Plusie a dostarczonego przez .....
W poniedziałek miałem dostać telefon w godzinach 14.00-16.00, przeszedł SMS od firmy Plus o potwierdzeniu wysłania i numerze przesyłki i sobie spokojnie czekam. Około godziny 12.00 dzwoni telefon i przedstawia się Pan za kuriera z K-EX, zadaje mi dwa pytania czy jestem w domu bo zaraz do mienie przyjedzie z telefonem. Pomyślałem fajnie będę cieszył się nową słuchawką szybciej, ale zaraz dodał że na fakturze widnieje dziwna kwota 1 i kilka zer czy to nie jest jakaś pomyłka ze strony Plusa bo oni tak czasami robią a telefon powinien być za 1,00 zł, bo jak tak to on nie przyjeżdża tylko zwraca paczkę bez dostarczenia do domu. Grzecznie odpowiedziałem żeby przyjechał i sam ocenię tą sytuacje. Po dotarciu kuriera do domu za jakieś 5 minut (była bardzo blisko jak dzwonił) spokojnie otworzyłem przesyłkę przeczytałem dość dokładnie wszystkie dokumenty nawet sprawdziłem telefon i wszystkie akcesoria przy kurierze. Przestępował z nogi na nogę i marudził jak jest w Plusie przecież oni nie widzą kiedy kurier dostarczy przesyłkę
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawa

Post autor: lodyga »

Ode mnie wzięła 1 zł , a po kilku dniach przychodzi faktura że owa 1 zł nie została zapłacona:P

I płaciłam drugi raz przelewem;d
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Dostawa aparatów - planowane terminy, problemy z dostawa

Post autor: Magda_Plus »

Bac - czy możesz mi podać przez ten formularz- Twój numer telefonu? Sprawdzę o co chodzi.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ