iPhone - konfiguracja

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: mikiasa »

Panowie sam używam ios i wchodząc do Plusa liczyłem się z ułomnością tej sieci pod tym względem. Producent tj Apple podaje na swojej stronie jakie sieci są wspierane - nie ma tam Plusa, więc wchodzimy w nią na własną odpowiedzialność. Co innego jeśli telefony macie kupione u operatora - to walcie w niezgodność towaru.
Awatar użytkownika
m_pl
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 14:30

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: m_pl »

Ja myślę, że im więcej będziemy o tym pisać na portalach np. społecznościowych, tym szybciej doczekamy się rozwiązania problemu. Przydałoby sie, żeby jakaś ogólnopolska gazeta internetowa, np. Gazeta Wyborcza puściła na głównym duży artykuł o tym. Ciekawi mnie reakcja PR Plusa. Skoro chcą być najlepsi w LTE, to niech będą, ale po rozwiązaniu problemów z iPhonami.
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

iPhone 5s - LTE

Post autor: myk6414 »

moo. pisze:Prawda jest taka, że problem związany jest z certyfikacją sieci, ale po stronie operatora i wynika ze zmiany ustawień APN na serwerach Plusa. To jest oficjalne stanowisko apple, które osobiście usłyszałem i nie mam powodu im nie wierzyć
A Apple to jest ikona świętości i wyrocznia. Zapytaj na infolinii Apple jakie to parametry APN plus zmienił skoro są tacy mądrzy. Naprawdę jesteś tak naiwny ze w to wierzysz? Nie bronię Plusa bo ma dużo za uszami. Zrobiłem dziś prosty test - mam dwa iPhone'y 5s swój z iOS 9 (w T-Mobile) i zony z iOS 8.4 (w Plusie) Po wlozeniu jej karty do mojego telefonu MMSy nie dzialaly. Powrót karty do jej telefonu - MMSy działają (żeby nie było niedomówień - wysyłałem je na i z htc one z karta playa - nie ma wiec mowy ze szły przez iMessage) Ewidentnie Apple w nowym sofcie coś namieszał. Znany jest z tego. Wcześniej blokował Lte teraz przyblokował mms coby życie utrudnić operatorowi który nie chce im płacić za możliwość działania ich produktu w swojej sieci - bo niestety tak na to Apple patrzy. Ma produkt który ludzie chcą używać, wiec dlaczego nie wyciągnąć z tego jeszcze kasy?

Tak przy okazji - na 8.4 zarówno iMessage jak i FaceTime po LTE w Plusie działa poprawnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2015, o 00:15 przez myk6414, łącznie zmieniany 1 raz.
Magik.
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 mar 2014, o 00:49

Re: Odp: iPhone 5s - LTE

Post autor: Magik. »

patryk7588 pisze:
gstk pisze:Tak naprawdę można by zerwać umowę bez konsekwencji, bo jeśli dostarczacie usługę - a taką są MMSy i ona nie działa z Waszej winy, to Plus ponosi za to odpowiedzialność.
Nie pisz takich bzdur bo jeszcze ktoś weźmie to na poważnie....

Włóż kartę SIM do innego telefonu jeśli tam MMSy będą działać, to problem nie leży po stronie sieci.
Nie pisz takich bzdur, bo jeszcze ktoś to weźmie na poważnie :-P. Włóż do iPhone karty konkurencyjnych telekomów. Jeżeli MMSy będą działały (a działają), to znaczy, że problem leży po stronie sieci. Prawda jest taka, że tylko w Plusie MMSy nie działają na iPhone po instalacji iOS 9. Hot Spot też nie działa.
moo.
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 gru 2014, o 04:06
Lokalizacja: Opole

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: moo. »

myk6414 pisze:
moo. pisze:Prawda jest taka, że problem związany jest z certyfikacją sieci, ale po stronie operatora i wynika ze zmiany ustawień APN na serwerach Plusa. To jest oficjalne stanowisko apple, które osobiście usłyszałem i nie mam powodu im nie wierzyć
A Apple to jest ikona świętości i wyrocznia. Zapytaj na infolinii Apple jakie to parametry APN plus zmienił skoro są tacy mądrzy. Naprawdę jesteś tak naiwny ze w to wierzysz? Nie bronię Plusa bo ma dużo za uszami. Zrobiłem dziś prosty test - mam dwa iPhone'y 5s swój z iOS 9 (w T-Mobile) i zony z iOS 8.4 (w Plusie) Po wlozeniu jej karty do mojego telefonu MMSy nie dzialaly. Powrót karty do jej telefonu - MMSy działają (żeby nie było niedomówień - wysyłałem je na i z htc one z karta playa - nie ma wiec mowy ze szły przez iMessage) Ewidentnie Apple w nowym sofcie coś namieszał. Znany jest z tego. Wcześniej blokował Lte teraz przyblokował mms coby życie utrudnić operatorowi który nie chce im płacić za możliwość działania ich produktu w swojej sieci - bo niestety tak na to Apple patrzy. Ma produkt który ludzie chcą używać, wiec dlaczego nie wyciągnąć z tego jeszcze kasy?

Tak przy okazji - na 8.4 zarówno iMessage jak i FaceTime po LTE w Plusie działa poprawnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Widzisz, zmieniał w sofcie coś a u innych operatorów normalanie mms działają, tylko plus ma gdzieś swoich klientów i jest leniwą bułą, której się to odbije prędzej czy później. Poza tym, skoro plus nie chce płacić apple za to, że ich telefony będą działać w pełni, to po co je oferuje, skoro nie można korzystać ze wszystkich funkcji? Kiedy podpisywałem umowę z plusem pani w salonie mnie zapewniała, że LTE działa bez najmniejszego problemu... haahahahahah, chyba jak sobie narysuje. Ponad miesiąc się męczyłem, żeby łaskawie zaczęło działać.
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: myk6414 »

Oferuje je na życzenie. Pokaz mi sali plusa gdzie mozesz wejść i kupić go wprost z ulicy. Ja osobiście nie mogę nic złego na nich w tym temacie powiedzieć. Zanim przeniosłem numer zony do plusa pytałem tu na forum i Krzysiek_plus wyraźnie sie odciął od tego telefonu - wprost napisał ze Plus nie gwarantuje ze ze produkty Apple bedą poprawnie działać w ich sieci. Napisałem do eBok i dostałem na piśmie odpowiedz ze w chwili obecnej (czerwiec 2015) wszystkie usługi Apple (iMessage, facetime) jak i LTE działają poprawnie ale nie mogą mi zagwarantować ze w przyszłości tez bedą działać. Zalecali nie aktualizować telefonu od razu tylko poczekać kilka dni i jak nie bedzie zgłaszanych próblemow wtedy aktualizować. Tak tez robię i jest ok.
Skoro 99,9% telefonów na rynku działa poprawnie z apn mms plusa, a problem dotyczy tylko i wyłącznie jednego telefonu z jedna wersja ios to naprawdę mając choć troszkę rozumu w głowie cieżko uwierzyć ze to nie jest wina Apple. Choć sa i tacy co wierzą w mgle smoleńska i wybuch....
Standardy jakie powinien spełniać telefon aby obsługiwać mms sa z góry zdefiniowane. Tu nie ma dobrowolności operatora czy producenta. Jak znam życie pewnie Apple cos namieszalo (no zażyczyli sobie jakiegoś szyfrowania połączenia ich certyfikatem) i kto nie ma umowy, na iPhonie mmsow nie uświadczy. I zapewne o tego rodzaju zmianie ustwien apn mówimy - kazali operatorom zrobić je pod siebie ( np specjalny apn dla iPhonów). Z tego co pamietam, to Apple dystrybuuje ustawienia operatora (choć mogę sie mylić).

Jak dla mnie sprawa nie jest taka oczywista jak wszyscy piszą.
Magik.
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 mar 2014, o 00:49

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: Magik. »

myk6414 pisze:Skoro 99,9% telefonów na rynku działa poprawnie z apn mms plusa, a problem dotyczy tylko i wyłącznie jednego telefonu z jedna wersja ios to naprawdę mając choć troszkę rozumu w głowie cieżko uwierzyć ze to nie jest wina Apple.
Sprzedaż iPhone dynamicznie rośnie więc to nie Apple ma problem tylko Plus. Bo to Plus będzie tracić klientów. Jestem pewien, że gdyby sieć Plus została przejęta z rąk polskich partaczy np. przez Vodafone, nie byłoby tego cyrku.
moo.
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 gru 2014, o 04:06
Lokalizacja: Opole

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: moo. »

myk6414 pisze:Oferuje je na życzenie. Pokaz mi sali plusa gdzie mozesz wejść i kupić go wprost z ulicy. Ja osobiście nie mogę nic złego na nich w tym temacie powiedzieć. Zanim przeniosłem numer zony do plusa pytałem tu na forum i Krzysiek_plus wyraźnie sie odciął od tego telefonu - wprost napisał ze Plus nie gwarantuje ze ze produkty Apple bedą poprawnie działać w ich sieci. Napisałem do eBok i dostałem na piśmie odpowiedz ze w chwili obecnej (czerwiec 2015) wszystkie usługi Apple (iMessage, facetime) jak i LTE działają poprawnie ale nie mogą mi zagwarantować ze w przyszłości tez bedą działać. Zalecali nie aktualizować telefonu od razu tylko poczekać kilka dni i jak nie bedzie zgłaszanych próblemow wtedy aktualizować. Tak tez robię i jest ok.
Skoro 99,9% telefonów na rynku działa poprawnie z apn mms plusa, a problem dotyczy tylko i wyłącznie jednego telefonu z jedna wersja ios to naprawdę mając choć troszkę rozumu w głowie cieżko uwierzyć ze to nie jest wina Apple. Choć sa i tacy co wierzą w mgle smoleńska i wybuch....
Standardy jakie powinien spełniać telefon aby obsługiwać mms sa z góry zdefiniowane. Tu nie ma dobrowolności operatora czy producenta. Jak znam życie pewnie Apple cos namieszalo (no zażyczyli sobie jakiegoś szyfrowania połączenia ich certyfikatem) i kto nie ma umowy, na iPhonie mmsow nie uświadczy. I zapewne o tego rodzaju zmianie ustwien apn mówimy - kazali operatorom zrobić je pod siebie ( np specjalny apn dla iPhonów). Z tego co pamietam, to Apple dystrybuuje ustawienia operatora (choć mogę sie mylić).

Jak dla mnie sprawa nie jest taka oczywista jak wszyscy piszą.
Mamy zupełnie inne doświadczenia z plusem. Skoro plus nie chce się dostosować, to nie powinien nawet na życzenie klienta oferować produktu. No widzisz, nie muszę mieć nawet krzty rozumu dla ciebie, mogę być skończonym kretynem, ale to nie jest pierwsza akcja plusa w której klient traci i nie mówię tu tylko o apple i iPhone. A skoro tobie jest tak dobrze, to bądź dalej " dymany" przez power lte, jak sam napisałeś.
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

iPhone 5s - LTE

Post autor: myk6414 »

To idźmy dalej - może powinien w ogóle blokować dostęp do swojej sieci produktom Apple? Może po prostu plus zrobił rachunek i stwierdził ze nie opłaca im sie współpracowac z Apple? Zauważ ze Orange i T-Mobile korzystają z globalnych umów, play zbytnio nie miał wyboru i musiał przystać na ich warunki ( a z tego co można wyczytać w sieci, są one naprawdę drakońskie). Skąd wiesz, ze np plus nie ma dobrego dealu z samsungiem (strasznie często je reklamują) i jednym z warunków jest to ze nie wejdą we współpracę z Apple? A może obaj globalni operatorzy blokują współpracę plusa z Apple?

Prawda jest taka, ze ja Ciebie nie przekonam do swoich racji ani Ty mnie do swoich. Dlaczego plus nie chce z Apple współpracowac wiedza tylko w plusie i Apple. I skoro tego nie robią, znaczy maja dobry powód.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
moo.
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 gru 2014, o 04:06
Lokalizacja: Opole

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: moo. »

Bo plus woli oszczędzić na klientach. Kiedy podpisywałem umowę, byłem pewien, że plus jak każdy operator ma swoją apliacje do sprawdzania stanu konta. Okazało się, że nie ma mowy o tym, trzeba wysłać płatnego sms żebym został łaskawie oświecony, ile mi zostało do końca pakietu...średniowiecze. Jak widać po forum, to pieniędzy im nie brakuje, skoro ludzie płacą rachunki po 3 tysiące. Żałuję, że podpisałem umowe z operatorem, który na każdym kroku czeka na portfel klienta. To jest słabe. Naprawdę jest tak ciężko wprowadzić bezpieczny internet, który nie doliczy ci do rachunku nie więcej niz 30 zł a nie, że nagle się budzisz z rachunkiem za internet 3000 zł? Słabe po raz kolejny. Uwierz mi, że po tym co się naczytałem na forum, kupuję starter z innej sieci i lecę za granie a numer plusa zostaje w domu. Bo nikt ci nie uwierzy, że miałeś wyłączoną transmije danych a tu rachunek na 2 koła i zablokowany numer. Ile było takich przypadków? Mnóstwo. Jednym z nich jest moja dobra znajoma. Potulnie zapłaciła rachunek, może nie był na tyle kosmiczny bo tylko 800 zł, a przecież telefon się potrafi posługiwać doskonale i wie jak się wyłącza transmisję danych.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2015, o 17:14 przez moo., łącznie zmieniany 1 raz.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: habish »

moo. pisze:średniowiecze
- to poziom twojej wiedzy na temat oferty operatora.
1. Aplikacja mobilna Plus Online: http://www.plus.pl/uslugi/aplikacja-plus-online
2. Praktycznie we wszystkich taryfach abonamentowych jest pakiet internetowy, lub Bezpieczny Internet (max. 20zł)
http://www.bok.plusgsm.pl/Scripts/right ... _topview=1
moo.
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 gru 2014, o 04:06
Lokalizacja: Opole

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: moo. »

patryk7588 pisze:
moo. pisze:średniowiecze
- to poziom twojej wiedzy na temat oferty operatora.
1. Aplikacja mobilna Plus Online: http://www.plus.pl/uslugi/aplikacja-plus-online
2. Praktycznie we wszystkich taryfach abonamentowych jest pakiet internetowy, lub Bezpieczny Internet (max. 20zł)
http://www.bok.plusgsm.pl/Scripts/right ... _topview=1
Powiedziałem, że teraz nie ma aplikacji? Przecież doskonale wiem, że jest. Mówię, że jak podpisałem z nimi umowę, rok temu. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Poza tym tą usługę trzeba włączyć, nie jest ona z automatu, w innych sieciach jest to wprowadzone automatycznie, przeciętny Kowalski ma wylane, bo wie, że nagle mu nie wywalą 2000 zł za transmisję.
No i nie widzę, żeby można było z tego korzystać w abonamencie : Kto może skorzystać?
Z usługi możesz skorzystać jeśli posiadasz taryfę:
- Mix 3, Mix4, Mix4 duo, MixV, Mix6, Mix 6, Mix20;
- Plus na Kartę, Plus na Kartę, Więcej w Plusie, Plus na Kartę Więcej do Wszystkich , Plus na Kartę Więcej przez
Rok,Plus na Kartę Więcej Internetu i SMS-ów, Simplus i Twój Profil, Easy, Team7, PiszMów Dobowy i 36.6.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: habish »

W abonamencie jest włączone domyślnie.
Gdybyś nie edytował postów to nasze rozmowy miałyby większy sens.
Co do koleżanki, to chyba nie za bardzo wie jak działa transmisja danych, skoro i tak nabiło jej 800zł...
moo.
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 gru 2014, o 04:06
Lokalizacja: Opole

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: moo. »

patryk7588 pisze:W abonamencie jest włączone domyślnie.
Gdybyś nie edytował postów to nasze rozmowy miałyby większy sens.
Co do koleżanki, to chyba nie za bardzo wie jak działa transmisja danych, skoro i tak nabiło jej 800zł...
Nie życzę sobie obrażania znajomych, nie znasz jej, więc się nie wypowiadaj. Z resztą, na forum jest milion przykładów i jakoś każdy ma abonament i u nikogo nie działał bezpieczny internet, bo co chwile ktoś ma problem z za wysoką kwotą rachunku.. W linku w którym podałeś jest wyraźnie napisane, że to coś nie działa za granicą.

A co do edycji postu, wybacz, ale będę edytował tyle razy ile będzie mnie się żywnie podobało.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: habish »

W którym miejscu obraziłem twoją koleżankę?
Wcześniejsze taryfy nie we wszystkich wysokościach abonamentu posiadały "wbudowany" pakiet internetowy.
Oczywiście że Bezpieczny Internet nie działa za granicą... za granicą działa Limiter Data: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3997
OK, edytuj tyle razy ile tylko chcesz, tylko nie zarzucaj mi braku umiejętności czytania ze zrozumieniem skoro twój post co 10 sekund zmienia treść :roll:
ODPOWIEDZ