iPhone - konfiguracja

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
moo.
PlusManiak
Posty: 102
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 30 gru 2014, o 04:06
Lokalizacja: Opole

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: moo. »

patryk7588 pisze:W którym miejscu obraziłem twoją koleżankę?
Wcześniejsze taryfy nie we wszystkich wysokościach abonamentu posiadały "wbudowany" pakiet internetowy.
Oczywiście że Bezpieczny Internet nie działa za granicą... za granicą działa Limiter Data: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3997
OK, edytuj tyle razy ile tylko chcesz, tylko nie zarzucaj mi braku umiejętności czytania ze zrozumieniem skoro twój post co 10 sekund zmienia treść :roll:
Tamten post edytowałem dlatego, że dokleiłem informację z tym kto może korzystać, a nie przeczytałeś dokładnie, że jak podpisywałem umowe, to apki wtedy jeszcze nie było. Co do mojej koleżanki, to od razu założyłeś, że to głupia blondyna ( nie obrażając przy tym żadnej blondynki :-D ), która nie potrafi się obsłużyć telefonem. Zaskoczę cię, bo jest informatykiem, grafikiem i jeszcze kilka innych pierdół i nie jednego z nas mogłaby zawstydzić :-/ Co do limiter data, to jak sam widzisz po forum, że też nie do końca działa. Dlatego wole kupować startówkę z innej sieci i mieć spokój.
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: myk6414 »

moo. pisze: Przecież doskonale wiem, że jest. Mówię, że jak podpisałem z nimi umowę, rok temu.
Rok temu ( w czerwcu 2014, czyli nawet ponad rok temu) bez problemu stan pakietów można była sprawdzić za darmo w plus online...
gstk
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 21 wrz 2014, o 14:36

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: gstk »

Proszę bardzo, artykuł na głównej Spider's Web - http://www.spidersweb.pl/2015/09/apple- ... ios-9.html

Cieszy się wielką popularnością :) Poza tym, Plus tam ostatnio wykupuje reklamy, więc może jednak warto coś zrobić z tymi niedziałającymi MMSami, co?
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: mikiasa »

Eeee co z tego że na głównej, jak to gównoportal onanistów Apple :)
Zęby mnie bolą jak czytam ich artykuły.
Magik.
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 mar 2014, o 00:49

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: Magik. »

Pojawiła się aktualizacja iOS 9.0.1. Niestety pomimo zresetowania ustawień sieciowych i ponownego wpisania ustawień, wyłączenia i włączenia iPhone, MMSy nadal nie działają.
Awatar użytkownika
m_pl
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 14:30

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: m_pl »

mikiasa pisze:Eeee co z tego że na głównej, jak to gównoportal onanistów Apple :)
Zęby mnie bolą jak czytam ich artykuły.
Dziwne masz pojęcie na temat sprzętu Apple. Może po prostu z zawiści, że ciebie na taki sprzęt nie stać? Bo nie rozumiem twojego szyderstwa. Są tacy, którzy wchodzą z ulicy do iSpotu i kupują sobie np. iPhona 6+ 128 GB... Żeby jednak odpowiedź była pełna, dodam, że sprzęt Apple jest wart każdej wydanej na niego złotówki.
Vicotti
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 22:27

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: Vicotti »

Krzysiek_Plus pisze:
Gladi pisze:1.Dane sieci komórkowej
2.Konfiguracja LTE (opcjonalna)
W obu w polu APN(punkt dostępu) - plus
Użytkownik i hasło pozostają puste.
Dzisiaj tj. 25.09.2015 przestało działać mi LTE w iPhone 5s natomiast działa 3G. Wersja iOS 8.4

Rozwiązaniem problemu było dodanie do pozycji "Dane sieci komórkowej" nazwy plus. Wcześniej ta pozycja była pusta i wszystko działało. Reszta pozycji pozostała bez zmian.

Niektórzy piszą, że nawet po takiej zmianie nie otwierają się strony w Safari, u mnie wszystko chodzi jak wczesniej.

Pytanie do Plusa co się zmieniło, że wcześniej gdy pozycja "Dane sieci komórkowej" była pusta i wszystko działało teraz by działało LTE trzeba wpisać tam plus?
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: habish »

Pewnie chodzi o APN.
plus powinno być tam wpisane zawsze, dziwnie że wcześniej działało LTE bo telefon pewnie domyślnie działał wówczas na API internet.
Awatar użytkownika
m_pl
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 17 wrz 2014, o 14:30

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: m_pl »

hmmm chyba po raz pierwszy w moim iPhonie 6, po aktualizacji iOS z 9.0.0 na 9.0.1, nie zniknęły mi ustawienia Danych sieci komórkowej (Plus GSM), w tym MMS-ów. Do tej pory przy każdej aktualizacji musiałem na nowo przypisywać dane sieci Plusa.
Magik.
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 mar 2014, o 00:49

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: Magik. »

m_pl pisze:hmmm chyba po raz pierwszy w moim iPhonie 6, po aktualizacji iOS z 9.0.0 na 9.0.1, nie zniknęły mi ustawienia Danych sieci komórkowej (Plus GSM), w tym MMS-ów. Do tej pory przy każdej aktualizacji musiałem na nowo przypisywać dane sieci Plusa.
Wynika to z instalacji poprawki do wersji 9.0. Jak będziesz instalował 9.1, to ustawienia znikną i trzeba będzie je wpisać ponownie. Przy okazji, niestety w wersji iOS 9.1 (beta 2) MMSy w sieci Plus nadal nie działają.
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: mikiasa »

m_pl pisze:
mikiasa pisze:Eeee co z tego że na głównej, jak to gównoportal onanistów Apple :)
Zęby mnie bolą jak czytam ich artykuły.
Dziwne masz pojęcie na temat sprzętu Apple. Może po prostu z zawiści, że ciebie na taki sprzęt nie stać? Bo nie rozumiem twojego szyderstwa. Są tacy, którzy wchodzą z ulicy do iSpotu i kupują sobie np. iPhona 6+ 128 GB... Żeby jednak odpowiedź była pełna, dodam, że sprzęt Apple jest wart każdej wydanej na niego złotówki.
Dobre :)
Z przykrością cię poinformuję, że jestem użytkownikiem telefonów tej firmy. Aczkolwiek w przeciwieństwie do ciebie nie utożsamiam się z nią jak i każdą inną.
Moja opinia dotyczyła zacytowanego portalu smutnych ludzi.
Magik.
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 mar 2014, o 00:49

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: Magik. »

Mam dla Was super wiadomość :-). Wczoraj wyszło nowe uaktualnienie do wersji iOS 9.1 - beta 3. MMSy w Plusie działają ! :mrgreen:. Ponadto pojawiła się możliwość wykonywania połączeń poprzez sieć WiFi tak więc przy dostępności WiFi nawet brak zasięgu nie będzie stanowił problemu. Jest więc szansa, że finalna wersja 9.1, gdy już oficjalnie będzie dostępna, rozwiąże obecne problemy występujące na iPhone'ach.
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: habish »

WiFi Calling?
Jeśli to co piszesz jest prawdą, to działa to lepiej niż na androidzie bo tam wymagana jest (jak na razie) aplikacja zewnętrzna.
Magik.
PlusManiak
Posty: 54
Rejestracja: 17 mar 2014, o 00:49

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: Magik. »

patryk7588 pisze:WiFi Calling?
Jeśli to co piszesz jest prawdą, to działa to lepiej niż na androidzie bo tam wymagana jest (jak na razie) aplikacja zewnętrzna.
Gdybym nie sprawdził, to nie przedstawiałbym takich informacji. W iPhone opcja ta jest dostępna w:

Ustawienia --> Telefon --> Połączenia --> Na innych urządzeniach.

Tu trzeba zaznaczyć: Używaj połączenia komórkowego iPhone'a do wykonywania i odbierania połączeń głosowych na urządzeniach zalogowanych na Twoim koncie iCloud, gdy są one w pobliżu i w sieci Wi-Fi.

Testowałem na iPhone 6, iOS 9.1 beta 3. Telekom: oczywiście Plus :-).
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: iPhone 5s - LTE

Post autor: myk6414 »

To teraz kubeł zimnej wody na głowę i poczytaj do czego ta funkcja służy.... podpowiem że działała już na iOS 8...
ODPOWIEDZ