karta SIM po wymianie nie działa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
paulina.czub
Nowy
Posty: 2
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 wrz 2017, o 16:27

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: paulina.czub »

Witam, wczoraj wymieniałam starą kartę SIM na nową ( w związku z kupnem nowego lepszego telefonu), niestety obydwie karty nie są aktywne i mam problem jak wyżej a nie ukrywam, że telefon jest mi niezbędny. Z góry dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: Ewa_Plus »

paulina.czub,
- czy wyłączałaś/włączałaś niedawno telefon, w którym znajduje się nowa karta SIM? Jaki komunikat się pojawia?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
paulina.czub
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2017, o 16:27

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: paulina.czub »

tak, przed chwilą. jest cały czas komunikat - Brak karty SIM. Tylko połączenia alarmowe.. :(
Awatar użytkownika
Marta_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 3108
Rejestracja: 11 lip 2017, o 10:52

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: Marta_Plus »

paulina.czub,
podeślij mi proszę swój numer przez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mysz123
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 sie 2017, o 20:54

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: mysz123 »

Witam,
nie jestem pewny czy to tutaj powinienem napisac. Ale mianowicie wymieniałem kartę sim, pani w punkcie popelnila blad i karta nie byla aktywowana, udalem sie do punktu zostalo to naprawione. Problem polega na tym, że gdy otrzymałem e-fakturę widnieje na niej dwa razy policzona kwota za wymianę karty sim pomimo, że karta została wymieniona raz, a błąd aktywacji byl popełniony przez pracownika punktu. Co w takim razie mam zrobić? Czy zostanie naniesiona korekta? Ponieważ termin oplaty abonamentowej mam do 25 września. proszę o szybką odpowiedź
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: Basia_Plus »

Witaj mysz123,

w zaistniałej sytuacji proponuję Ci złożenie reklamacji. Informacje jak złożyć reklamację znajdziesz tutaj http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... _topview=1. Podaj nam później numer zgłoszenia postaramy się przyspieszyć jego rozpatrzenie.
Do czasu rozpatrzenia zgłoszonej reklamacji, obowiązek zapłaty kwestionowanej kwoty zostaje zawieszony.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mysz123
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 10 sie 2017, o 20:54

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: mysz123 »

Czy w takim razie mogę zgłosić reklamację przez plus online? czy musi to być reklamacja pisemna? i numer zgloszenia podac tutaj na forum czy w jakis inny sposob?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: Ewa_Plus »

mysz123,
- nie ma znaczenia, jakim kanałem zgłosisz reklamację. Możesz wysłać ją przez Plus online.
Jak już to zrobisz, daj nam znać tutaj na Forum. Wtedy zaczniemy działać, żebyś jak najszybciej dostał odpowiedź :)
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kamilkamilkamil
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2017, o 15:07

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: Kamilkamilkamil »

Witam, w zeszlym tygodniu podpisalem umowe na Plush abo, przeszedlem z Orange, niestety od poczatku nowa karta SIM nie jest wykrywana w telefonie, wczoraj dzwonilem na infolinie, zgloszenie nr: C00000001443119 - dzisiaj przyszla wiadomosc ze sprawa jest zamknieta, karta nadal nie jest wykrywana wogole przez telefon, dodatkowo znalazlem gdzies na bok plus informacje ze mozna wyslac sms pod numer 2601 - AKTYWUJ nrkarty nrtelefonu - i dostaje informacje ze usluga jest chwilowo niedostepna- takze od wczoraj od samego rana czyli juz ponad 30 godzin moj numer jest nieaktywny -
prosze o pomoc.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: Basia_Plus »

Witaj Kamilkamilkamil ,

czy telefon był wyłączany i włączany?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kamilkamilkamil
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2017, o 15:07

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: Kamilkamilkamil »

Witam, tak, telefon byl wlaczany i wylaczany wielokrotnie, mam w telefonie dwa sloty pod karty SIM, druga karta ktora posiadam dziala w obu- ta ktorej dotyczy zgloszenie niestety nie. za kazdym razem przy uruchomieniu telefonu pojawia sie informacja: Brak karty SIM.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: Basia_Plus »

Kamilkamilkamil,

czy ta karta SIM była sprawdzana w innym urządzeniu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Kamilkamilkamil
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2017, o 15:07

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: Kamilkamilkamil »

Witam, tak, na drugim urzadzeniu dziala ale na obecnym mam tez druga karte z Plush ale na karte i ta na karte dziala a ta na abonament juz niestety nie. Wyglada to tak teraz ze w jednym telefonie mam dwie karty jedna plush abonament, druga plush na karte- plush na karte dziala w obu slotach, plush na abonament w zadnym, Wiec nie jest to problem telefonu.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: Basia_Plus »

Kamilkamilkamil,
Kamilkamilkamil pisze:tak, na drugim urzadzeniu dziala
jeśli karta SIM działa prawidłowo w innym telefonie potwierdza to, że nie jest to problem po stronie sieci.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
bas2196
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 12 lis 2017, o 01:37

Re: karta SIM po wymianie nie działa

Post autor: bas2196 »

Witam. Po przejściu z taryfy Mix na abonament (numer w momencie przejścia był i jest za granicą),pomimo aktywacji już po przejściu Roamingu (przez waszą infolinię) Po pierwszym dniu jest normalne połączenie (sygnał),można się dodzwonić i zadzwonić, następny dzień wyskakują info na telefonie brak karty sim ,ale po włączeniu i wyłączeniu telefonu problem znika do następnego dnia. Od czwartku od godz.20 brak karty sim. Pomimo zgłoszenia na infolinię do dziś nic się nie dzieje. Otrzymałam numer zgłoszenie, i interwencje o rozwiązanie.Karta była spr.w innym tel. I też jest brak karty sim. Dodam tylko iż w Mix wszystko rewelacyjnie działało. Po 100-tnej rozmowie z konsultantem i moich prośbach zostało sprawdzone z waszej strony iż faktycznie jest to wina po stronie operatora ponieważ jest sygnał zalogowania się do sieci. Niestety jedyne co słyszę na infolinię to ze czekac-zlecenie jest w trakcie realizacji. Bardzo długo to trwa ,proszę o pomoc. Nr.zgłoszenia 1444262
ODPOWIEDZ