wysoki rachunek za internet

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
miko2014
Nowy
Posty: 7
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 00:20

wysoki rachunek za internet

Post autor: miko2014 »

Witam. Jestem pechowym klientem sieci plus.
Mój problem pojawił się 31.03.2014 roku kiedy to otrzymałem informację o zablokowaniu mojego konta i telefonu ze względu na nadużycia finansowe. To był dla mnie szok! Ponieważ od kilku lat jestem klientem Plus i nigdy nie miałem żadnego zadłużenia. Okazało się że mimo nie posiadania internetu ( wyłączony 17 marca 2013 roku ) i wyłączonej w telefonie opcji „ przesył danych przez sieć komórkową „ o czym świadczą moje dotychczasowe rachunki i bilingi zostały pobierane przez mój telefon aktualizacje. Użytkuję ten telefon od półtora roku i nigdy nic się nie uruchamiało. Jak to się mogło stać ? Wszedłem na swoje konto one-line i zobaczyłem że zobowiązanie opiewa na kwotę 709,76zł brutto. To było kolejnym szokiem. Wchodząc w funkcję „szczegóły“ obok wysokości zadłużenia okazało się że były połączenia z GPRS, uruchomione od dnia 29.03.2014 roku o godz. 18.52 czyli w dniu i czasie kiedy sieć Plus miała wielogodzinną awarię i nawet około godziny 23.30 nie było można z nikim się połączyć z powodu braku dostępu do sieci.Więc jakim cudem były połączenia GPRS.To jakieś nieporozumienie. Co mam robić ? Czy jest możliwość rozwiązania tej sprawy przed okresem rozliczeniowym? Faktury jeszcze nie otrzymałem bo okres rozliczeniowy przypada na około 20-24 kwietnia. Telefon jest na firmę więc nie ukrywam że z powodu braku kontaktu z klientami ponoszę straty finansowe i klientów. Przez cały miesiąc nie mogę korzystać z abonamentu który opłacam. Bardzo proszę o pomoc!!!
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: Krzysiek_Plus »

miko2014, niestety złożenie reklamacji w tej sprawie będzie możliwe najwcześniej po wystawieniu faktury.

Jak złożyć reklamacje
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
miko2014
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 00:20

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: miko2014 »

Czekam więc z niecierpliwością na fakturę.Proszę jeszcze o informację co dzieje się po rozpatrzeniu reklamacji z wcześniej wpłaconą przez abonenta zaliczką ,oraz czy po otrzymaniu faktury mogę liczyć na Waszą pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: Joanna_Plus »

miko2014,

po wystawieniu faktury i złożeniu reklamacji daj proszę znać.
miko2014 pisze:Proszę jeszcze o informację co dzieje się po rozpatrzeniu reklamacji z wcześniej wpłaconą przez abonenta zaliczką
W tej kwestii musimy poczekać oczywiście na decyzję Departamentu Reklamacji. Informacje na temat nadpłaty na koncie, znajdziesz w naszym FAQ.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: Krzysiek_Plus »

miko2014, jeśli reklamacja zostanie rozpatrzona pozytywnie to kwota zostanie przekazana na poczet następnych rachunków, lub może być również zwrócona np.: przelewem lub przekazem pocztowym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
miko2014
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 00:20

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: miko2014 »

Bardzo dziękuję za szybkie i treściwe udzielenie informacji.
Mam nadzieję że nie będę musiał korzystać z pomocy specjalistów ale jeśli się tak nie stanie to na pewno się odezwę. Pozdrawiam
miko2014
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 00:20

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: miko2014 »

Witam serdecznie po długich oczekiwaniach na rachunek telefoniczny. Nie ukrywam że były to bardzo dłuuuuuuuuugie dni!!!
Moje pytanie brzmi: Jaką drogą najlepiej i najpewniej wysłać reklamację- listem za potwierdzeniem odbioru, listem poleconym, one-line czy fax? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: Joanna_Plus »

Witaj miko2014,

proponuję najszybsza drogę czyli przez aplikację Plus online (Zakładka Konto i formalności – Ogólne – Zgłoszenie reklamacji) lub przesłanie jej na adres e-mail bok@plus.pl.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
miko2014
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 00:20

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: miko2014 »

Droga Joanno_Plus właśnie o godzinie 15.57 wysłałem e-mail na bok@plus.pl ze swoją reklamacją. Czekam i drżę z przerażenia. Jeśli jesteście w stanie mi pomóc to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam i czekam na informację. Z wyrazami szacunku klient sieci Plus.
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: Joanna_Plus »

miko2014,

podaj proszę numer zagadnienia otrzymany w informacji zwrotnej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
miko2014
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 00:20

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: miko2014 »

Joanno_Plus przepraszam, ale przez pomyłkę wysłałem dwa razy e-mail z reklamacją i otrzymałem dwa numery zagadnienia pierwszy to 140428-001646 a drugi 140428-001735 . Czy to jest duży problem? Czy muszę to jakoś sprostować?
Awatar użytkownika
Joanna_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 22365
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:40

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: Joanna_Plus »

miko2014,

nie, to żaden problem. Przekazuję sprawę dalej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
miko2014
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2014, o 00:20

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: miko2014 »

Witam serdecznie. Dwa dni temu otrzymałem fakturę korygującą. Nie muszę nikomu opisywać jak jestem z tego powodu szczęśliwy. Powrócił mi uśmiech na twarz oraz wiara w ludzi i ich bezinteresowną pomoc. Bardzo, bardzo dziękuję specjalistom z forum Plus i osobom które przyczyniły się do mojej radości. Pozdrawiam
achim
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 maja 2014, o 21:12

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: achim »

Niedawno otrzymalem wiadomosc SMS o zablokowaniu polaczen w zwiazku z wysoka kwota wykorzystanych uslug . Zadzwonilem pod numer ktory byl podany i w rozmowie z konsultantem dowiedzialem sie ze korzystalem uslug internetowych na kwote 14.000 PLN netto . Laczylem sie z internetem jednego dnia , polaczenie trwalo okolo poltorej godziny , bylem zszokowany . Zlozylem reklamacje do BOK . Po okolo trzech tygodniach otrzymalem odpowiedz listem poleconym , ze Polkomtel nie widzi podstaw do pozytywnego rozpatrzenia mojej reklamacji . Nie wiem co robic . Nie jestem w stanie zaplacic tak ogromnej sumy . Prosze o pomoc w tej sprawie . Bede bardzo wdzieczny .
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: wysoki rachunek za internet

Post autor: Krzysiek_Plus »

achim, niestety tylko Departament Reklamacji możesz anulować taką opłatę :-( , jeśli składałeś już reklamacje i otrzymałeś negatywną odpowiedź niestety nie jestem w stanie już nic więcej zrobić.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ