SMS, roaming - problem z wysłaniem wiadomości

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
marroman
Nowy
Posty: 5
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 22 mar 2017, o 23:17

Re: SMS, roaming - problem z wysłaniem wiadomości

Post autor: marroman »

witam, od wczoraj miałem możliwość wykonania kilku dodatkowych doświadczeń jak następuje ponizej:
- przeniosłem moją sim kartę do dwóch innych telefonów i na obu roaming działał bez problemu
- niestety nie miałem możliwości spróbować innej sim kart na moim telefonie
- dodatkowo odkryłem ,że: mogę aktywować roaming danych i internet działa bez zarzutu , w tym samym czasie niestety jak wybieram jakikolwiek numer tel. odpowiedz jest 'brak rejestracji do sieci'
- wybrałem przywrócenie ustawień domyślnych telefonu , ale nic nie pomogło
- sfrustrowany wybrałem przywrócenie do ustawień fabrycznych, ale i to nic nie zmieniło
-chyba pozostaje mi tylko rzucić telefonem o ścianę?

EDIT_1:
marca 2017, o 22:12
tak, wielokrotnie zmieniałem ręcznie operatorów, problem odkryłem w Niemczech, później w Holandii było to samo, i teraz przebywam w Anglii. Jeszcze uzupełnienie do poprzedniej wiadomości, jak wybiorę operatora Vodafone to R pojawia mi się przy ikonie sygnału sieci z komunikatem ' zarejestrowano w sieci' i nazwa sieci się pojawia, ale w następnej sekundzie jak próbuję dzwonić komunikat jest 'nie zarejestrowano w sieci'

EDIT_2:
24 marca 2017, o 01:42
z ostatniej chwili, udało mi się wysłać i odebrać kilka SMSów w bardzo krótkim czasie liczonym w sekundach zaraz po uruchomieniu przeszukiwaniu sieci w Auto modzie. Ale takie 'szczęście zdarza się raz na kilka uruchomionych przeszukiwań sieci.
Standardowo wyświetla mi w Ustawieniach
W 'Informacji o urządzeniu' > 'Stan' >'Stan karty Sim' wyświetla mi następujący status:
'Sieć'-Vodafone uk
'Moc sygnału' - 113dBm 0 asu
'Typ sieci kom.' - LTE
'Stan usługi' - Nie działa; (na krótko potrafi zmienić się na 'działa' i wtedy Moc sygnału jest -100 dBm 40 asu)
'Roaming' - roaming
'Stan sieci komórkowej' - rozłączono
Ostatnio zmieniony 24 mar 2017, o 12:38 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączyłam Twoje posty.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: SMS, roaming - problem z wysłaniem wiadomości

Post autor: Ewa_Plus »

marroman,
- spróbuj przestawić tryb pracy sieci na 2G/3G i daj znać, jak wówczas wygląda sytuacja.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marroman
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2017, o 23:17

Re: SMS, roaming - problem z wysłaniem wiadomości

Post autor: marroman »

witam,
na trybach 2G , 3G , 2/3G auto nie łączy ani na auto ani na ręczny wyszukiwaniu sieci, z komunikatem 'nie można uzyskać połączenia, spróbuj później'
po przełączeniu na tryb 2G/3G/LTE auto natychmiast loguje do sieci i w auto i w ręcznym wyszukiwaniu ale tylko do Vodafone uk , niestety z wynikiem jak poprzednio , czyli R wyświetla się przy ikonce sygnału sieci ale po wybraniu jakiegokolwiek numeru podaje komunikat 'nie zarejestrowano w sieci' natomiast roaming danych działa bez zarzutu. Wygląda jakby był jakiś problem z softwarem. Mam update zrobiony do wersji 7 - Nugat
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: SMS, roaming - problem z wysłaniem wiadomości

Post autor: Basia_Plus »

Witaj marroman,

podaj proszę poprzez ten formularz swoją lokalizację (miejscowość, ulica), numer telefonu, z którego wiadomości są wysyłane, a także przykładowe numery, na jakie próbowałeś te SMS-y wysłać oraz datę i godzinę wysłania wiadomości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
marroman
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2017, o 23:17

Re: SMS, roaming - problem z wysłaniem wiadomości

Post autor: marroman »

już wysłałem formularz
marroman
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2017, o 23:17

Re: SMS, roaming - problem z wysłaniem wiadomości

Post autor: marroman »

Witam, Niestety nie mam żadnej odpowiedzi/podpowiedzi co mógłbym zrobić żeby tel. zaczął działać.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5186
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: SMS, roaming - problem z wysłaniem wiadomości

Post autor: Basia_Plus »

Witaj marroman,

sprawdź pocztę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ