Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

Witaj JacentyEsz,

poczekaj na wystawienie kolejnej faktury, która rozliczy korekty, jakie zostały wystawione. Wówczas saldo konta zostanie uaktualnione o kwotę korekty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dragon21
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2016, o 09:34

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: dragon21 »

witam. jako ze dostaje sprzeczne informacje , pytam tutaj.
umowe w orange mam do 22 grudnia. okres rozliczeniowy do 10tego kazdego mies.
kiedy najpozniej moge zrobic przeniesienie nr przez e sklep plusa zeby sie zmiescic w czasie (orange ma okres wypowiedzenia min 1mies tak mi powiedziano w salonie). i teraz od kiedy zostaja liczone te darmowe 6mies, czy od momentu podpisania umowy ktora przywiezie kurier z plusa czy od momentu kiedy skonczy sie umowa orange? zaznaczylbym 3 opcje we wniosku przeniesienie czyli czas przeniesienia razem z koncem okresu promocyjnego w dotychczasowej sieci.
jesli to jest od momentu konca umowy w oranange to zamowie teraz w happy days tel a jesli nie to myslalem zeby poczekac do polowy listopada to moze zalapie sie na jakies swieteczne promocje i tym samym bede mial z 1mies wiecej potem darmowych bo nie zalezy mi naliczaniu darmowych mies podczas korzystania i trwania umowy w orange
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

dragon21,
- najpóźniej zamówienie możesz złożyć dzień przed końcem Twojego okresu rozliczeniowego, zatem 9 listopada. Z uwagi jednak na to, że trudno przewidzieć ile zamówień wpłynie do nas tego dnia (co może mieć wpływ na czas ich realizacji) zalecałabym jednak złożenie zamówienia wcześniej.

Okres 6 miesięcy abonamentu gratis liczony jest od dnia aktywacji numeru tymczasowego.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dragon21
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2016, o 09:34

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: dragon21 »

A Kiedy w praktyce nastepuje ta aktywacja nr tymczasowego? Zaraz po podpisaniu umowy ktora dostarczy kurier?
I jeszcze moze ktos powiedziec co daje mam oferta happy days przy tym abonamencie 69.99zl z tel? Wiem ze cent smartfonow sa lepsze ale czy cos poza tym przy przenoszeniu umowy? Bo nie wiem czy brac teraz czy zaryzykowac ze na poczatku listopada bedzie jakas promo nowa a jesli nie to strace tylko na cenie tel a reszta bedzie to samo co teraz
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

dragon21,
- aktywacja numeru tymczasowego zwykle następuje jak tylko firma kurierska zwróci nam podpisane dokumenty, co trwa ok. 4 dni roboczych. Jeśli chcesz opóźnić aktywację o 14 dni, to podczas składania zamówienia zaznacz, że nie wyrażasz zgody na aktywację przed upływem 14 dni.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
maciek90
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2016, o 16:58

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: maciek90 »

Witam
Obecnie jestem abonentem Play, a moja umowa obowiązuje na czas nieokreślony i tu moje pytanie czy przy przeniesieniu otrzymam 6 miesięcy abonamentu gratis czy tylko miesiąc?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

Witaj maciek90,
maciek90 pisze:Obecnie jestem abonentem Play
czy podpisałeś umowę na świadczenie usług w ramach, której jesteś abonentem?
maciek90 pisze:moja umowa obowiązuje na czas nieokreślony i tu moje pytanie czy przy przeniesieniu otrzymam 6 miesięcy abonamentu gratis czy tylko miesiąc?
Nawet jeśli jest to umowa bezterminowa, wówczas dalej obowiązują Cię warunki oferty abonamentowej, zatem opcja 6 miesięcy gratis będzie dostępna.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dragon21
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2016, o 09:34

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: dragon21 »

Jak to jest z opłatami przy przeniesienia nr do plusa. Bp czytam na forum często ze pobrano opłatę za aktywację nr tymczasowego ze pobrano abonament za 2mies nr tymczasowo wiec abonenci placili 2ostat mies za stary nr w innej sieci i nowy w plus. Jak robie przeniesienie przez e sklep i widze takie info w opisie ze 6mies free i aktywacja 0zl to spodziewam się prze z pół roku od aktywacji karty sim czy tez tak jak wyżej pisaliśmy nr tymczasowego nie płacić nic. Dobrze rozumuje?
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ron »

Aktywacja za przeniesienie numeru do abonamentu w Plus przez stronę wynosi 0zł. Tak abonament za przeniesienie na którym są świadczone usługi telekomunikacyjne na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej (usługi typu mix i abonament) do sieci Plus będzie wynosił 0zł przez 6 miesięcy....
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

dragon21,

zgodnie z tym, co napisał Ron opłata aktywacyjna przy przeniesieniu numeru wynosi 0zł. Jeżeli przenosisz numer z umową na abonament lub z ofertą Mix przez pierwsze 6 miesięcy opłata abonamentowa nie jest naliczana.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
goro202
Początkujący PlusManiak
Posty: 21
Rejestracja: 31 paź 2016, o 20:07

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: goro202 »

Witam mam pytanko ile trwa przeniesienie numeru z orange do plusa? bo teoretycznie 4.11.2016r konczyla mi sie umowa z orange i powinienem miec juz przeniesiony numer do plusa a dzisiaj 06.11.2016r numer w orange nadal aktywny a w plusie nadal jest tylko ten nr tymczasowy. Rozumiem ze weekend nie wchodzi w czas liczony do przeniesienia? przenosilem nr z abonamentu w orange do abonamentu w plusie
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1189
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ron »

Powinieneś zostać poinformowany o dniu przeniesienia.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Magda_Plus »

goro202 jaki tryb został wybrany w kwestii przeniesienia numeru?
Jeśli pytanie dotyczy przeniesienia numeru w wątku należy podać informację odnośnie wybranego trybu przeniesienia oraz kanału realizacji (np. punkt sprzedaży, sklep internetowy, infolinia handlowa, autoryzowani partnerzy telemarketingowi).

Dostępne tryby przeniesienia:
• dzień roboczy lub n–dni roboczych (można wybrać termin przeniesienia w przedziale 1-120 dni roboczych),
• termin zgodny z okresem wypowiedzenia umowy u DAWCY (dotychczasowego operatora),
• termin zgodny z dniem zakończenia umowy terminowej u DAWCY (na koniec okresu promocyjnego).
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
dragon21
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 21 paź 2016, o 09:34

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: dragon21 »

wiadomo czy plus planuje jakies promocje zaraz? bo musze zrobic przeniesienie chyba jutro najpozniej (okres rozliczeniowy orange mam do 9tego) i nie wiem czy czekac na cos czy juz nie ma co
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

dragon21,
dragon21 pisze:wiadomo czy plus planuje jakies promocje zaraz?
na chwilę obecną nie posiadamy informacji o wprowadzeniu nowych promocji.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ