Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Marcin279
Nowy
Posty: 8
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 4 paź 2016, o 17:01

Problem z przeniesieniem numeru do Plus

Post autor: Marcin279 »

Witam. Miałem zarejestrowany numer na kartę w T-Mobile. Postanowiłem skorzystać z usługi Smartdom. Wybrałem ofertę z telefonem za 35 zł,wypełniłem umowę przez internet ,a kilka dni poźniej w obecności kuriera podpisałem umowę abonamentową. Podpisałem również pełnomocnictwo dla Plusa,by przeniósł mój numer oraz otrzymałem numer tymczasowy.
Poprzedni numer był na kartę,więc nie miałem żadnego czasu na wypowiedzenie umowy u poprzedniego operatora.
Umowę podpisałem na samym początku września,numer w t-mobile mam cały czas wyłączony a działa tylko tymczasowy.
Po wizycie w salonie Pan stwierdził,że nie ma w systemie terminu przeniesienia.
Co mam teraz zrobić? Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 4 paź 2016, o 17:21 przez Daniel_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: przeniesiono do odpowiedniego wątku
Awatar użytkownika
Daniel_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1629
Rejestracja: 5 wrz 2016, o 14:01

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Daniel_Plus »

Marcin279, aby wyjaśnić tę sprawę skontaktuj się proszę z obsługą sklepu internetowego: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=4365
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sky40c
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 10:58

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sky40c »

Basia_Plus pisze:JacentyEsz,
JacentyEsz pisze:drugi teraz w którym rabat został ostatecznie przyznany.
cieszymy się, że sprawa zakończyła się pomyślnie. :->
Witam,

Jestem zainteresowany przeniesieniem 2 numerów do Plusa (są obecnie w abonamencie w innej sieci) oraz zakupem internetu LTE. Prowadziłem już chyba ze 3 czaty i KAŻDY konsultant zapewniał, że na drugi telefon DOSTANĘ zniżkę -10zł na abonament plus 50% zniżki na internet w rabacie SmartDom (przy przeniesieniu telefonów do abo za 69,99zł). I nie było mowy o tym, że to zniżka za jakąś e-fakturę itp. tylko za to, że posiada się już jeden telefon w abonamencie Plusa. To w końcu jak to jest? Czy może ktoś oficjalnie napisać czy ta zniżka na drugi abonament obowiązuje czy konsultanci na czacie wprowadzają ludzi CELOWO w błąd?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

Witaj sky40c,
sky40c pisze:że na drugi telefon DOSTANĘ zniżkę -10zł na abonament plus 50% zniżki na internet w rabacie SmartDom
czy chodzi o zniżki z Programu smartDOM?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sky40c
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 10:58

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sky40c »

Basia_Plus pisze:Witaj sky40c,
sky40c pisze:że na drugi telefon DOSTANĘ zniżkę -10zł na abonament plus 50% zniżki na internet w rabacie SmartDom
czy chodzi o zniżki z Programu smartDOM?
Wydaje mi się, że tak - chcę przenieść 2 numery do abo za 70zł i wg konsultantów jeden z nich ma być uprawniający do programu SmartDom. Zostałem poinformowany, że wtedy mogę dokupić internet LTE za 50% ceny oraz telewizję ze zniżką -18,99 zł a na drugi przenoszony numer dostać -10zł do abonamentu (czyli za pierwszy numer zapłacę 70zł a za drugi 60zł). Czy to prawda? Bo przykład kolegi JacentyEsz zaświecił mi czerwone światełko, że może lepiej omijać Plusa z daleka, skoro wychodzą takie kwiatki...


http://www.plus.pl/promocje/smartdom-superoferta/faq

Punkt 3.
Jakie korzyści można otrzymać w ramach oferty?

Na drugi produkt Klient otrzymuje rabat na abonament 50%. Trzeci produkt jest rabatowany do 1 zł jednak nie więcej niż o 18,99 zł. Ponadto na kolejne telefony (produkt czwarty, piąty, szósty) jest przyznawany rabat 10 zł na abonament lub w przypadku Plus Mix – dodatkowe doładowanie 10 zł.

Problem w tym, że nie wiem czy to nadal obowiązuje ponieważ:

19. Jak długo oferta będzie dostępna?

Oferta jest dostępna od 7 października 2015 r. do 16.05.2016 r.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

sky40c ,

zgodnie z regulaminem Programu smartDOM 3 paragraf 3, punkt 2 http://www.plus.pl/documents/16/3fe603f ... rtDOM3.pdf
W przypadku Nowej Umowy/Aneksu do Umowy Plus Abonament/Plus Mix5, zawartego zgodnie z ust. 1 powyżej, Klient otrzymuje benefit („Benefit”) :
a. W usłudze Plus Abonament - w postaci 10 zł (z VAT) upustu na abonament8 -na czas obowiązywania Umowy (jeżeli po czasie oznaczonym Umowy Abonent zawrze dla Nowej Umowy Plus Abonament aneks przedłużający czas oznaczony lub nie rozwiąże jej po czasie oznaczonym, a nadal będzie spełniał warunki opisane w Regulaminie, będzie nadal otrzymywał Benefit);
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sky40c
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 10:58

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sky40c »

Basia_Plus pisze:sky40c ,

zgodnie z regulaminem Programu smartDOM 3 paragraf 3, punkt 2 http://www.plus.pl/documents/16/3fe603f ... rtDOM3.pdf
W przypadku Nowej Umowy/Aneksu do Umowy Plus Abonament/Plus Mix5, zawartego zgodnie z ust. 1 powyżej, Klient otrzymuje benefit („Benefit”) :
a. W usłudze Plus Abonament - w postaci 10 zł (z VAT) upustu na abonament8 -na czas obowiązywania Umowy (jeżeli po czasie oznaczonym Umowy Abonent zawrze dla Nowej Umowy Plus Abonament aneks przedłużający czas oznaczony lub nie rozwiąże jej po czasie oznaczonym, a nadal będzie spełniał warunki opisane w Regulaminie, będzie nadal otrzymywał Benefit);
Czyli rozumiem, że w moim przypadku konsultanci na czacie mają rację i otrzymam rabat -10zł na drugi z przeniesionych numerów?
Awatar użytkownika
Przemek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2016, o 13:51

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Przemek_Plus »

sky40c, jeżeli spełniasz warunki programu SmartDom (a z tego co piszesz o wysokości abonamentu - to tak właśnie jest), to tak - na drugą umowę otrzymasz rabat 10 zł.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sky40c
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 10:58

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sky40c »

Przemek_Plus pisze:sky40c, jeżeli spełniasz warunki programu SmartDom (a z tego co piszesz o wysokości abonamentu - to tak właśnie jest), to tak - na drugą umowę otrzymasz rabat 10 zł.
OK, to teraz jak dla mnie najważniejsze pytanie o protokół RTSP, który to nie pozwala mi na bezwarunkową i natychmiastową migrację do Plusa:

Czy korzystając ze standardowego APN w telefonie czyli "plus" naliczycie mi (pomimo pakietu 10 GB w abo za 70zł) dodatkowe złotówki np. za to, że przeglądając internet w telefonie, gdzieś na stronie http będzie filmik w tym protokole lub nieopatrznie ściągnę ze sklepu Google Play program do odtwarzania radia internetowego w protokole RTSP?
Powtarzam - APN plus
Nie interesują mnie kombinacje typu: zmień APN na "internet" - chcę mieć LTE!

Obecny operator nie stosuje takich praktyk i nie muszę martwić się czy mój telefon przesyła coś w protokole RTSP czy nie.
Czy operator Plus zmienił politykę w tym zakresie czy nadal stosuje tą podejrzaną metodę na dodatkowy zarobek?
panek
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 22:24

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: panek »

Pod koniec września podpisałem umowę w Plusie - przeniesienie numeru. Mój obecny abonament kończy się z dniem 1 listopada i wtedy numer zostanie przeniesiony. Na razie mam tymczasowy, z którego skorzystałem dwa razy. Za cały październik i część września muszę płacić dwa abonamenty - dlaczego?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

sky40c,
- aktualnie przy ustawionym w telefonie APN: Plus, jest tak jak piszesz, czyli za przeglądanie stron w protkole RTSP będą naliczone dodatkowe opłaty poza pakietem.

panek,
- rozumiem, że zgodnie z umową miało być 3 lub 6 miesięcy abonamentu gratis? Czy na fakturze te opłaty, to na pewno są za abonament, czy może z jakiejś innej pozycji?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
panek
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 22:24

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: panek »

Ewa_Plus

Przeniosłem numer na umowę pracowniczą. Może dlatego nie ma tego okresu darmowego?

Opłaty są za abonament telefoniczny i internet (też niedawno wzięty) i opłaty aktywacyjne.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2016, o 12:01 przez panek, łącznie zmieniany 1 raz.
sky40c
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 10:58

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: sky40c »

Ewa_Plus pisze:sky40c,
- aktualnie przy ustawionym w telefonie APN: Plus, jest tak jak piszesz, czyli za przeglądanie stron w protkole RTSP będą naliczone dodatkowe opłaty poza pakietem.
To bardzo mi przykro, ale w takim przypadku przeniesienie do Waszej sieci nie wchodzi w grę. A przenieść chciałem 2 numery + dokupić internet LTE w najwyższej opcji + telewizję w CP. Koszt abonamentów łącznie przekraczałby na pewno 200zł/mc.
Ciekawe ile jest jeszcze osób, które są świadome zagrożenia naliczenia nawet kilkuset złotych miesięcznie za korzystanie z czegoś co u innych jest "w pakiecie" i zrezygnowały z tego powodu...

A zapowiadało się tak dobrze;)

Brawo Wy.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

panek,
- generalnie na pierwszej fakturze zawsze znajdują się dwie pozycje abonamentowe - jedna dotyczy abonamentu z góry za przyszły okres rozliczeniowy i druga za kilka dni od momentu aktywacji do końca pierwszego cyklu (opłata jest wyliczana proporcjonalnie). Jeśli to była oferta pracownicza (specjalna), to najlepiej byłoby, gdybyś napisał w tej sprawie do bok@plus.pl gdzie konsultant mógłby dokładnie sprawdzić, jakie warunki masz zapisane w umowie.

sky40c,
- na te chwilę jedynym rozwiązaniem, jak sam już pisałeś, jest zmiana APN na Internet.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
JacentyEsz
PlusManiak
Posty: 146
Rejestracja: 6 sty 2016, o 20:02

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: JacentyEsz »

Dzień dobry, piszę w nawiązaniu do moich poprzednich postów o nieprzyznanym rabacie na abonament. Jak też pisałem ostatecznie rabat mam. Przyszła FV korygująca, ale nie bardzo ją rozumiem. Jest tam korekta za okres 21.07-20.08 czyli za okres który już dawno zapłaciłem. Jest tam kwota korekty 20zł i termin płatności 2.11 :shock:
ODPOWIEDZ