Przeniesienie numeru do Plusa

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Kamilf1987
PlusManiak
Posty: 74
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 28 mar 2017, o 07:45

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Kamilf1987 »

Dziękuję za konkretną i szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Sytuacja rozwinęła się następująco:
Uke przeslalo mi pismo, na podstawie którego miałem anulować oba wnioski o przeniesienie i złożyć je ponownie. Obecny operator przyznał się do błędu, przyznał mi rację co do okresów rozliczeniowych i czasu trwania umowy oraz udzielił rabatu do końca trwania umowy.
Jakkolwiek rabat mógłby sobie darować bo korzyść z tego jest mniejsza niż mój czas który zmarnowalem na rozwiązanie sprawy, tak chciałbym by posty z opisem zostały dla potomnych, by wiedzieli że nawet z takimi różowymi molochami da się skutecznie walczyć stosując odpowiednie narzędzia.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
MarekM
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2017, o 12:20

Przeniesienie numeru

Post autor: MarekM »

Witam.
Pod koniec miesiąca planuję podpisać umowę z którąś z sieci na polskim rynku :)
Niestety na Państwa stronie oferta nie jest konkurencyjna. Podczas kontaktu telefonicznego jakieś 2-3 tygodnie temu Pan na infolinii nie był w stanie mi nic innego zaproponować.

Interesuje mnie konkretnie jeden model telefonu - jest nim LG G6. Najlepszą ofertę ma 'różowa sieć' która oferuje

- Nielimitowane SMS/Rozmowy do wszystkich sieci
- Nielimitowany Internet
- Aplikacje bez limitu danych ( np. Messenger, Facebook )
- Nielimitowane rozmowy/SMS + 1Gb internetu w Roamingu ( W Międzynarodowej strefie <różowego operatora> )
- Netflix przez 4 miesiące w gratisie

Zobowiązanie na 24 miesiące przy takich warunkach:
- Abonament 18 miesięcy płatny 99zł
- Abonament 6 miesięcy płatny 1zł
- LG G6 + Słuchawki HBS-910 ( o deklarowanej wartości 500zł ) - 1250zł

Całkowita wartość umowy to ok 3055zł ( gdzie proszę pamiętać o wyżej wymienionych słuchawkach które podnoszą dodatkowo atrakcyjność oferty )

Wszystko można sprawdzić sobie w zakładce 'przenieś numer' - oferta jak najbardziej aktualna, kontaktowałem się z nimi w tej sprawie :)

Czy są Państwo w stanie mi zaoferować ofertę konkurencyjną do tej ? :)
Ostatnio zmieniony 9 maja 2017, o 13:02 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniosłam do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

MarekM,
- jak zapewne widziałeś już na stronie internetowej, u nas LG G6 jest w zestawie ze słuchawkami LG Tone Infinim.
Dostępny tylko w sprzedaży ratalnej. Oferta widniejąca na stronie internetowej zwykle jest korzystniejsza od ofert dostępnych w innych kanałach sprzedaży, ale jeśli chcesz, to klikając na baner w moim podpisie, możesz zamówić kontakt naszego pracownika, który przedstawi jeszcze inne propozycje.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
MarekM
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2017, o 12:20

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: MarekM »

Ewa_Plus pisze:MarekM,
- jak zapewne widziałeś już na stronie internetowej, u nas LG G6 jest w zestawie ze słuchawkami LG Tone Infinim.
Dostępny tylko w sprzedaży ratalnej. Oferta widniejąca na stronie internetowej zwykle jest korzystniejsza od ofert dostępnych w innych kanałach sprzedaży, ale jeśli chcesz, to klikając na baner w moim podpisie, możesz zamówić kontakt naszego pracownika, który przedstawi jeszcze inne propozycje.
Oferta wygląda tak:
91.65zł * 36 rat = 3300
79.99zł * 24 rat = 1900
Całość umowy = 5200zł

Mało korzystnie :)
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

MarekM,
- skąd Ci się wzięło 79,99 zł * 24 rat?
W przypadku umowy na 24 miesiące, najwyższy abonament to 69,99 zł przy czym przez pierwsze 6 miesięcy się go nie opłaca, więc 69,99 * 18.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
MarekM
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2017, o 12:20

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: MarekM »

Ewa_Plus pisze:MarekM,
- skąd Ci się wzięło 79,99 zł * 24 rat?
W przypadku umowy na 24 miesiące, najwyższy abonament to 69,99 zł przy czym przez pierwsze 6 miesięcy się go nie opłaca, więc 69,99 * 18.
Racja, nie wiem co ja wcześniej wyklikałem ;) Mimo wszystko łączna kwota wychodzi 4560 czyli ponad 1.5 tysiąca więcej stąd piszę tu do Was na forum czy jest możliwość co najmniej dorównania do tamtej oferty z <różowej sieci> :)
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

MarekM,
- jak pisałam wcześniej, możesz jeszcze kliknąć na baner w moim podpisie. Konsultant przedstawi Ci ofertę, ale myślę że będzie ona zbliżona do tej, którą widziałeś w naszym sklepie internetowym.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
MarekM
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 9 maja 2017, o 12:20

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: MarekM »

Ewa_Plus

W takim razie szkoda zawracania sobie mojej głowy na wydzwanianie :)
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ron »

Pytanie.
Przenosze numer do Plusa z oferty innej sieci abonamentowej. Biorę telefon z tego co widzę na raty. Abonament przez 6 miesięcy gratis, a co z ratami też 6 miesięcy gratis?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

Ron,

rabat dotyczy tylko opłaty abonamentowej. Raty za telefon płacisz od momentu podpisania umowy zgodnie z otrzymanym harmonogramem spłat.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Awatar użytkownika
Ron
V.I.P.
Posty: 1176
Rejestracja: 18 maja 2015, o 18:24
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ron »

Basia_Plus pisze:Ron,

rabat dotyczy tylko opłaty abonamentowej. Raty za telefon płacisz od momentu podpisania umowy zgodnie z otrzymanym harmonogramem spłat.
Szkoda Plus po zmianach nie pomyślał (marketing). Mało opłacalnie wychodzi.
developer11
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 13 maja 2017, o 11:34

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: developer11 »

To może i ja sięœ wypowiem.

W styczniu 2016 roku udałem się do salonu Plusa w celu przeniesienia numeru (z TMobile). Fajnioe super. Dostałem numer tymczasowy, który to po 24h miał się stać normalnym numerem. Czekam 24h. I co? Nic. Dzwonię na BOK Plusa i co siuę dowiaduje? że numer stał się numerem głównym (bez mojej wiedzy ani zgody)!!

Tel do TMobile i co się okaz`uje? że numer został zwrócony przez Plusa. I co dalej? Wysmarowałe pismo do Plusa z opisem sytuacji - odpisali że widocznie tak miało być.

I teraz muszę bulić dwa abo (TMobile oraz Plus). Czyli za błąd pracownika odpowiada kto? Oczywiście klient. Taki nowy styl.

Nie powinno być tak, że tymczasowy numer się deaktywyuje w przypadku niepowodzenia przeniesienia (zwrotu oryginalknego numeru doi sieci 'dawcy')? Czemu muszę płacić za numer aktywowany bez mojej wiedzy oraz zgody?
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Ewa_Plus »

developer11,
- rozumiem że chodzi o styczeń 2017 r? Czy dostałeś jakieś powód, dla którego numer nie został przeniesiony?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
developer11
Początkujący PlusManiak
Posty: 17
Rejestracja: 13 maja 2017, o 11:34

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: developer11 »

Ewa_Plus pisze:developer11,
- rozumiem że chodzi o styczeń 2017 r? Czy dostałeś jakieś powód, dla którego numer nie został przeniesiony?
źle rozumiesz. Chodzi o styczeń 2016. Skąd taka zwłoka? Ano przyczyny niezależne ode mnie, których publicznie poruszał nie będę.

Dzisiaj (tj. 15-05-2017) dostałem wiadomość windykacyjną. Chcecie wojny - bardzo proszę. Zbieram dokumentację i sprawa trafia do UKE. Innych poszkodowanych w podobny sposób (wiem, że kilka osób jest na forum) zachęcam do kontaktu ze mną (via PM) - wniesiemy zbiorową skargę - większe szanse powodzenia.
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5177
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Przeniesienie numeru do Plusa

Post autor: Basia_Plus »

developer11,

podaj proszę numer telefonu tymczasowego poprzez ten formularz.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ