SmartDOM

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: SmartDOM

Post autor: lodyga »

Czy przedluzajac telefon w smartdom moge splacic raty za telefon szybciej? Czy sa zsumowane wraz z abonamentem?
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: SmartDOM

Post autor: Basia_Plus »

lodyga,
lodyga pisze:Czy przedluzajac telefon w smartdom moge splacic raty za telefon szybciej?
masz prawo do zapłaty raty, kilku rat lub całości urzadzenia przed wymaganym terminem, o czym należy poinformować Polkomtel pisemnie, na adres:
Polkomtel Sp. z o.o.
Sekcja Obsługi Płatności, Market Sp. z o.o. Centrum obsługi
ul. Warszawska 222A 26-617 Radom

Pismo powinno zawierać informacje:
a) Imię i nazwisko,
b) Nr telefonu,
c) Liczba rat, które chce się wcześniej uregulować oraz ich wartość,
d) Termin dokonania wpłaty.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Krzysiek333
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2017, o 16:31

Re: SmartDOM

Post autor: Krzysiek333 »

Mam takie pytanie,
posiadam w SmartDom3 telefon jako pierwszą usługę za 49.99, produkt drugi telewizję z rabatem -50%.
Niedawno przedłużyłem umowę na kolejny numer za 29 zł (po rabacie z E-Fakturą), oferta tylko SIM. Czy na przedłużonym numerze powinienem otrzymać -10 zł rabatu w ramach SmartDom?
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: SmartDOM

Post autor: Basia_Plus »

Krzysiek333,

zgodnie z regulaminem programu smartDOM 3 https://www.plus.pl/documents/16/3fe603 ... rtDOM3.pdf, paragraf 2, punkt 1
a. W przypadku Umowy Dodatkowej Plus Abonament/Aneksu do Umowy Plus Abonament czas oznaczony umowy nie może być krótszy niż 24 miesiące, a wymagana minimalna wartość miesięcznego zobowiązania wynosi:
i. 39,90 zł z VAT w przypadku oferty bez sprzętu (ewentualnie w ofercie ze sprzętem tylko w sprzedaży ratalnej lub na udostępnienie);
Zatem upust w kwocie 10 zł nie zostanie Ci naliczony, ponieważ nie jest spełniona minimalna kwota abonamentu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
peterka
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2016, o 19:27

Re: SmartDOM

Post autor: peterka »

Basia_Plus pisze:peterka,

zgodnie z regulaminem programu smartDOM 3, http://www.plus.pl/documents/16/3fe603f ... rtDOM3.pdf paragraf 1, punkt 8
Obecny Klient, którego minimalna wartość miesięcznego zobowiązania na Umowie Uprawniającej jest:
a. niższa niż 49,90 zł z VAT odpowiednio dla Umowy Plus Abonament/Komórka Stacjonarna/Plus Internet/Internet w CP/TV w CP lub
b. niższa niż 50 zł z VAT w ofercie standardowej i niższa niż 30/60 zł z VAT w ofercie elastycznej odpowiednio dla Umowy Plus Mix5, na Nowej Umowie I/Nowej Umowie II zawartej na warunkach określonych w § 1 ust. 4 i pod warunkiem, że zostanie zawarta w jednej z promocji wskazanych Abonentowi przez Konsultanta/Sprzedawcę przy udziale środków porozumiewania się na odległość, pomimo że nie jest uprawniony do Rabatu/Upustu promocyjnego otrzyma upust na abonament w wysokości 20 zł z VAT („Upust specjalny”). Pozostałe warunki dotyczące Upustu specjalnego są określone w § 1 ust. 4 i są analogiczne, jak w przypadku Rabatu.
Dzwoniłem teraz na infolinię. Zapytałem o ten rabat. Pani słusznie powiedziała, że 20zł rabatu jej przysługuje....ale tylko jakby brała telewizję Cyfrowego Polsatu. Internetu LTE nie zrabatuje. Chyba, że podniesie abonament telefoniczny na 49,99...
Chodzę po salonach, tam baaaardzo różne odpowiedzi w sprawie abonamentu. Na infolinii również? Trzeba trafić na konsultanta, który zrabatuje to o 20zł, czy rzeczywiście tylko telewizję można zrabatować specjalnym bonusem 20zł.
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: SmartDOM

Post autor: Magda_Plus »

peterka rabat 20 zł zostanie przyznany jeśli Twoja mama zawrze umowę na warunkach określonych § 1 ust. 4 (regulaminu SmartDOM - http://www.plus.pl/documents/16/3fe603f ... rtDOM3.pdf ) tj. cyt.:
"[...] w przypadku zawarcia Nowej Umowy (nie dotyczy Plus Mix, Plush Mix, Komórka Stacjonarna) lub przedłużenia Umowy Plus Abonament, Umowy Plus Internet/Internet CP lub Umowy TV (pod warunkiem, że zostanie przedłużona w jednej z promocji wskazanych Abonentowi przez Konsultanta/Sprzedawcę jako uprawnionych do skorzystania z Rabatu/Upustu specjalnego w ramach Programu), na usługę innego rodzaju6 niż Umowa uprawniająca, z czasem oznaczonym nie krótszym niż 24 m-ce („Nowa Umowa I”) o minimalnej wartości miesięcznego zobowiązania (wysokość miesięcznego zobowiązania obejmuje abonament i nie obejmuje raty za nabycie sprzętu telekomunikacyjnego w ofertach ratalnych):
a. 39,90 zł z VAT odpowiednio dla Umowy Plus Abonament, Umowy Plus Internet, Umowy Internet CP - zawartych w ofercie bez sprzętu (ewentualnie w ofercie ze sprzętem tylko w sprzedaży ratalnej lub na udostępnienie)
b. 59,90 zł z VAT odpowiednio dla Umowy Plus Abonament, Umowy Plus Internet, Umowy Internet CP - zawartych w ofercie ze sprzętem na własność (co najmniej jeden sprzęt bez rat) lub Umowy TV (z wyłączeniem opłat za udostępnienie sprzętu, opłat za Multiroom oraz ON THE GO)[...]".

Rabat zostanie nadany automatycznie.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
peterka
Prawie PlusManiak
Posty: 34
Rejestracja: 25 gru 2016, o 19:27

Re: SmartDOM

Post autor: peterka »

Czyli rozumiem, że chodzi o to, że rabat zostanie przyznany na WSKAZANY przez konsultanta produkt? Zgadza się? A czy jednego dnia jest to co innego a innego co innego, czy jeden konsultant wskaże mi taki produkt, który można zrabatować a inny taki?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: SmartDOM

Post autor: Magda_Plus »

peterka pisze:Czyli rozumiem, że chodzi o to, że rabat zostanie przyznany na WSKAZANY przez konsultanta produkt?
Nie, to Ty decydujesz co chcesz kupić, warunek jest taki, że umowa rabatowana ma być inna, niż umowa uprawniająca.
W regulaminie jest mowa o wskazanej przez konsultanta promocji, a nie rodzaju produktu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Wojtekxe
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 3 lut 2015, o 21:00

Re: Przedłużenie umowy w Plus Mix - pytania i wątpliwości.

Post autor: Wojtekxe »

Witam,
moja umowa obowiązuje jeszcze na 11 zasileń, jednak jestem w stanie bez problemu zbić je do 6-7, żeby móc zmienić na abonament. Interesuje mnie telefon huawei P9, w ostatni weekend otrzymałem gazetkę promocyjną z plusa, gdzie widniała magiczna kwota bodajże 78.50zł czy coś w tych okolicach (i informacja, że cena zawiera zarówno raty jak i abonament). Oczywiście w smartdom. Tutaj pojawia się moje pytanie, jak to jest z usługami do smartdom? Jeżeli dobrze się orientuje, to z plusa posiadamy tylko telefony komórkowe (dokładnie to 3 numery). Zapewne jest to liczone jako jedna usługa i w moim przypadku promocja smartdom nie obowiązuje? Była również informacja, że rat za telefon jest 36, natomiast abonament widzę na 24 miesiące, jak miałoby to wyglądać? Umowa na abonament na dwa lata, a raty za telefon na trzy?


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 7 lut 2017, o 11:16 przez Joanna_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Przeniesiono do właściwego działu.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: SmartDOM

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj Wojtekxe,
- te 3 numery, które posiadacie to są umowy na firmę, czy osobę prywatną? Czy na którymś z tych numerów kończy się może niebawem umowa?
Wojtekxe pisze:Była również informacja, że rat za telefon jest 36, natomiast abonament widzę na 24 miesiące, jak miałoby to wyglądać? Umowa na abonament na dwa lata, a raty za telefon na trzy?
- tak, umowa może być na 2 lata, a raty rozpisane na 3 lata, ale można je spłacić wcześniej.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
szafa156
Początkujący PlusManiak
Posty: 27
Rejestracja: 8 gru 2011, o 19:15

Zabrany rabat za SmartDom

Post autor: szafa156 »

Witam, do abonamentu w plusie dobrałem sobie 2 usługi internet a potem w ciągu kilku dni telewizje. Dostałem informację z CP, że mogę zrezygnować z telewizji ponieważ przestają nadawać jakiś program. Po rezygnacji zabrano mi rabat na internet. Czy to prawidłowo?
Ostatnio zmieniony 7 lut 2017, o 14:13 przez Ewa_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dołączyłam post do istniejącego wątku.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: SmartDOM

Post autor: Ewa_Plus »

Witaj szafa156,
- która umowa była umową uprawniającą? Jakie rabaty miałeś na poszczególnych umowach?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
Wojtekxe
Początkujący PlusManiak
Posty: 12
Rejestracja: 3 lut 2015, o 21:00

Re: SmartDOM

Post autor: Wojtekxe »

Ewa_Plus pisze:Witaj Wojtekxe,
- te 3 numery, które posiadacie to są umowy na firmę, czy osobę prywatną? Czy na którymś z tych numerów kończy się może niebawem umowa?
Wojtekxe pisze:Była również informacja, że rat za telefon jest 36, natomiast abonament widzę na 24 miesiące, jak miałoby to wyglądać? Umowa na abonament na dwa lata, a raty za telefon na trzy?
- tak, umowa może być na 2 lata, a raty rozpisane na 3 lata, ale można je spłacić wcześniej.
Numery są na osobę prywatną, co do umów to pewien nie jestem. Telefon taty ma na pewno grube pare lat, obstawiam że 5 na pewno, ale nie wiem czy tata robił coś ze swoją umową bo tak jak wspomniałem - telefon ma już ponad 5 lat. Drugi numer umowę pewnie jeszcze rok czasu ma, mamie wcisnęli jakiś shit telefunken. Tak jak wspomniałem - ja mam umowę na 11 doładowań, jeżeli byłoby to konieczne to mógłbym zbić. Dodatkowo zastanawia mnie, który numer w ogóle mógłby łapać się do smartdom? Bo to raczej niemożliwe, żeby trzy numery się łapały, więc jakimi kryteriami miałoby się to kierować?
Gdyby było to nieuniknione, to mógłbym spróbować wziąć telewizje z plusa czy tam cyfrowego polsatu, tylko z tego co pamiętam, to swego czasu działanie takiej telewizji było niemożliwe. Tylko to już było kilka lat temu, bodajże nie szło połączyć telewizji z internetem czy coś takiego. A nie wiem czy coś w tej kwestii przez kilka lat się poprawiło, bo akurat usługi typu internet od paru lat tylko się pogarszają.



@ Obecnie nie mam dostępu do umów, dlatego informację nie są pewne w 100%. Jeden numer na abonament raczej ma już skończoną umowę, natomiast drugi ma abonament jeszcze przez 6 miesięcy.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: SmartDOM

Post autor: Ewa_Plus »

Wojtekxe,
- jeśli byś jednocześnie przedłużył umowę i podpisał tę nową (przejście z mix-a na abonament), to jest możliwe że złapiesz się na ofertę opisaną w tym wątku.


Jeśli chcesz, możesz zamówić kontakt naszego pracownika, klikając na baner w moim podpisie. Sprawdzi on, czy masz już możliwość przedłużenia którejś umowy i pomoże przy wybraniu odpowiednich wariantów ofert.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: SmartDOM

Post autor: habish »

Plus nie bardzo się tym chwali ale trwa właśnie odsłona programu SmartDom która pozwala posiadać dwa dodatkowe produkty z rabatem 50%.

Walentynkowy SmartDom.

Regulamin: https://www.plus.pl/documents/16/3fe603 ... rtDOM3.pdf

Tylko do 14 Lutego trwa specjalna edycja programu SmartDom w której można dostać dwa produkty rabatowane o 50% oraz jeden rabatowany kwotą 18,99zł.

Edycja skierowana jest dla nowych abonentów/przenoszących numer/przedłużających umowę.

Podczas podpisania/przeniesienia/przedłużenia pierwszej umowy na abonament głosowy (P1) zwany umową uprawniającą za którą płacimy 100% kwoty podpisujemy drugą umowę na abonament głosowy na który dostajemy 50% rabatu, umowa ta staje się umową (P4). Umowy te muszą zostać podpisane jednocześnie, w tym samym czasie.
Następnie zgodnie z wcześniejszym działaniem SmartDom możemy dobrać drugi produkt (P2) na który dostaniemy 50% rabatu oraz trzeci produkt (P3) na który dostaniemy 18,99zł rabatu.

Przykładowy układ opisywanego SmartDom:
P1: Umowa uprawniająca, ale tylko nowa umowa, przeniesienie lub przedłużenie.
P2: Rabat 50% (Np. TV CP)
P3: Rabat 18,90zł (Np. Internet)
P4: Rabat 50% na abonament głosowy zawarty jednocześnie z umową P1.

Produkt P4 może być zarówno nową aktywacją (w tym: konwersją lub przeniesieniem), jak i przedłużeniem.
Możliwe są takie połączenia:
- dwie nowe umowy (konwersja, przeniesienie, nowa aktywacja);
- aneks i nowa umowa (konwersja, przeniesienie, nowa aktywacja);
- dwa aneksy (przedłużenie umowy).
ODPOWIEDZ