Opłata za usługę multimedialną

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
Awatar użytkownika
Basia_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5188
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 14:25

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: Basia_Plus »

ferdynand
zbiku pisze:1 żeby działało LTE musisz mieć wpisany APN Plus.
2 APN Plus rozlicza odpowiednio zawartość, która otwierasz. Oglądasz film albo słuchasz muzyki to zależnie od tego jaki protokół jest użyty przy tej zawartości pojawiają się opłaty lub nie (RSTP - płatny, HTTP - brak opłat).

Zmiana APN na internet rozwiązuje problem opłat, ale patrz pkt 1, nie będzie LTE.
Szczegóły związane z usługą videosteaming znajdziesz na stronie: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3761
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ferdynand
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2015, o 08:14

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: ferdynand »

Szkoda, że odpowiedź nie jest konkretna... :(
Proszę mi napisać jednym zdaniem czy da się korzystać z DARMOWEGO (bez opłat poza pakietem) videostreamingu bez utraty transmisji LTE ??
Z tego co ja rozumiem z całego tego wątku, zmieniając APN na APN plus pozbawiam się możliwości rozliczania z pakietów - tak czy nie ??
Muszę zatem wybrać, albo APN internet i rozliczanie z pakietów do max prędkości w 3G, albo LTE i rozliczanie minutowe - dobrze rozumiem ??
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: Ewa_Plus »

ferdynand pisze: Muszę zatem wybrać, albo APN internet i rozliczanie z pakietów do max prędkości w 3G, albo LTE i rozliczanie minutowe - dobrze rozumiem ??
- mniej więcej. Jeśli ustawisz APN: Plus, to będziesz miał LTE, ale videostreeming będzie płatny (zgodnie z cennikiem Twojej taryfy), a jak ustawisz APN: Internet, to rozliczanie jest z pakietu, ale nie będzie działało LTE.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
xian
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2015, o 01:15

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: xian »

Ewa_Plus pisze:- mniej więcej. Jeśli ustawisz APN: Plus, to będziesz miał LTE, ale videostreeming będzie płatny (zgodnie z cennikiem Twojej taryfy), a jak ustawisz APN: Internet, to rozliczanie jest z pakietu, ale nie będzie działało LTE.
Czy wobec tego nie jest to nieuczciwa praktyka stosowana wobec klientów? Jest to oferta wiązana. Jeśli nie chcesz narazić się na ekstra koszty, to musisz także zrezygnować z LTE. Chcesz korzystać z LTE, pogódź się z faktem pobierania drakońskich opłat za korzystanie z protokołu RTSP. Pół biedy jeszcze gdyby brak LTE oznaczał jedynie mniejszą nieco szybkość transmisji. Niektóre oferty plusa (np. ja+ rodzina) są tak skonstruowane, że korzystając z LTE ma się internet bez limitu po wykorzystaniu pakietu danych. Zmuszanie w tym wypadku do rezygnacji z LTE uniemożliwia zatem wykorzystanie tej promocji, która jest tak szeroko reklamowana.

Innym pytaniem jest dlaczego w ogóle pobiera się opłaty za RTSP? Czym te dane miałyby się różnić od jakiejkolwiek innej transmisji internetowej? W mojej ocenie nie ma innego wytłumaczenia niż chęć łatwego zarobku kosztem nieświadomych klientów. Równie dobrze moglibyście zacząć pobierać opłatę za transmisje protokołem HTTP - jest dużo popularniejszy, większe zyski gwarantowane! Żaden z pozostałych operatorów (zarówno mobilnych jak i stacjonarnych) działających na polskim rynku nie stosuje takich opłat. Ja rozumiem, że trudno zrezygnować z łatwej kasy, ale utraconą reputację długo się odpracowuje.

I jeszcze jedno pytanie, na koniec: co stoi na przeszkodzie, aby dla APN internet również była dostępna technika LTE? Bo mi się wydaje, że ponownie nie jest to racjonalnie wytłumaczalne poza stwierdzeniem jak wyżej...
qleczka
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:07

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: qleczka »

xian pisze: Innym pytaniem jest dlaczego w ogóle pobiera się opłaty za RTSP?
A pobiera w LTE? Podaj link do streamingu video/audio, pliku lub programu :-)
doosyf
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2015, o 00:46

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: doosyf »

"najprościej będzie jak wejdziesz na Google Play i pobierzesz aplikację o nazwie Audio Republika. Zainstaluj ją zwyczajnie na smartfonie i uruchom mając w ustawieniach telefonu wpisany APN plus. Tylko ostrzegam. Uruchom ją najlepiej na jakąś minutę lub dwie. Po jakichś dwóch godzinach (czasem może to być więcej czasem mniej, bo Plus z różną szybkością nalicza opłaty) zaloguj się na Plus Online i wejdź w spis połączeń. Pojawi Ci się tam pozycja o nazwie UslMultimed z kwotą 0,49 lub 0,98 zł brutto i będzie to opłata za video streaming. Wystarczy tylko tyle i nic więcej."
xian
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2015, o 01:15

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: xian »

qleczka pisze:A pobiera w LTE? Podaj link do streamingu video/audio, pliku lub programu :-)
No, niestety pobiera. Tu jest link do regulaminu "promocji" dla jeszcze niewtajemnicznych:
https://www.plus.pl/documents/16/66caa5 ... 13f482cea4
A instrukcję, jak spowodować doliczenie opłaty do rachunku zamieścił doosyf.
Mam nadzieję, że ktoś z pracowników plusa ustosunkuje się do pytań z poprzedniego mojego postu.
ferdynand
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2015, o 08:14

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: ferdynand »

Żaden pracownik nie będzie się już raczej ustosunkowywał do takich pytań... pamiętajmy to tylko "pracownicy korporacji".
Na podstawie powyższych odpowiedzi pozostaje tylko złożyć zapytanie do odpowiednich Urzędów państwowych, czy takie praktyki są dozwolone ? Bez skarg i donosów - po prostu pytanie. Zapewniam, że jeśli będzie coś nie tak, to odpowiedni organ się tym zajmie... (osobiście tego jednak nie uczynię, na co dzień nie jestem bowiem użytkownikiem sieci Plus i sprawa średnio mnie dotyczy - jednak bardzo interesuje mnie jej rozwiązanie)*
Jeśli natomiast Polkomtel chce być fair i chce sprzedawać technologię LTE "bez kruczków", nie chce narażać klientów na dodatkowe koszty by ich nie stracić, to rozwiązanie jest chyba jasne - dostosować się do praktyk stosowanych przez konkurencję i umożliwić korzystanie w LTE z videostreamingu rozliczając z wykupionego pakietu danych, czyli po prostu APN INTERNET nie może zabierać możliwości korzystania z LTE.

*P.S. OT
Z mojej strony dodam jeszcze, choć to troszkę nie w temacie, że jestem zawiedziony rozliczaniem internetu przez Polkomtel w usłudze roamingu (Słowacja) - okazuje się bowiem, że będąc w granicach kraju, w którym każdy operator świadczy usługi we współpracy z Plus GSM to mimo tego można zostać rozliczony z internetu, po standardowej stawce poza pakietem. Ostrzegam zatem, że jeśli ktoś chce korzystać z pakietów Roamingowych to musi odpowiednio doładować konto główne w zależności od podejścia do sprawy:
a) większą sumą by zabezpieczyć się przed utratą dostępu do internetu (ściąganie środków z konta głównego mimo wykupionego pakietu)
b) niezbyt dużą sumą by uniknąć utraty zbyt dużej ilość środków z konta głównego (z racji niskiego salda) poza pakietami, ale podejmując ryzyko utraty możliwości połączenia z siecią.

=> przy zerowym stanie konta pakiety w sieci Plus GSM (o ile nic się nie zmieniło obecnie) nie działają :!:
xian
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2015, o 01:15

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: xian »

ferdynand pisze: Jeśli natomiast Polkomtel chce być fair i chce sprzedawać technologię LTE "bez kruczków", nie chce narażać klientów na dodatkowe koszty by ich nie stracić, to rozwiązanie jest chyba jasne - dostosować się do praktyk stosowanych przez konkurencję i umożliwić korzystanie w LTE z videostreamingu rozliczając z wykupionego pakietu danych, czyli po prostu APN INTERNET nie może zabierać możliwości korzystania z LTE.
Byłoby to częściowe rozwiązanie kłopotu, bo pozwoliłoby na niekorzystanie z "promocji" videostreamingu zachowując LTE. Jednak, aby byli zupełnie fair plus powinien w ogóle zrezygnować z wyróżniania i szczególnego rozliczania jakiejkolwiek transmisji w sieci internet i wszystko powinno lecieć z pakietów. Bo jasne jest, że taka "promocja" jest w ogóle nieatrakcyjna dla żadnego klienta, niezależnie od tego z jakiego planu taryfowego korzysta.
moo.
PlusManiak
Posty: 102
Rejestracja: 30 gru 2014, o 04:06
Lokalizacja: Opole

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: moo. »

Dlatego nie informują o tym klientów przy podpisywaniu umowy, bo nikt by na to nie poszedł. Dowiedziałem się o takiej praktyce plusa niedługo po podpisaniu umowy ( oczywiście z tego forum, bo pani w salonie nic nie raczyła powiedzieć..) i byłem w szoku, że takie rzeczy jeszcze istnieją. Bo skoro mam pakiet internetowy, to zgodnie z logiką, wszystko powinno być z niego rozliczane... dlatego to była pierwsza i ostatnia umowa, którą podpisałem z tymże operatorem. :)
ferdynand
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 11 gru 2015, o 08:14

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: ferdynand »

@xian - masz rację, chciałem się odnieść tylko do konkretnego zagadnienia, Ty rozwinąłeś moją myśl do rozmiarów, których zapewne Plus już w ogóle nie ogarnia... :)
moo. pisze:... dlatego to była pierwsza i ostatnia umowa, którą podpisałem z tymże operatorem. :)
A Plusik i tak cieszy się, że Cię chwycił na 2 lata - dlatego też namawiam do tego, co napomknąłem w poprzednim poście... a nóż, widelec nie będziesz musiał się z nim męczyć do końca umowy...?!
xian
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2015, o 01:15

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: xian »

Ja też jestem zdania, że odpowiednie instytucje państwowe typu UOKiK lub UKE warto zainteresować tymi praktykami. Myślę, że także nagłaśnianie tego sposobu rozliczeń czy to na forach czy w mediach może spowodować, że plus sam zmieni te zapisy w obawie przed utratą reputacji.

PS. Ja także dałem się złapać na 2 lata, a o omawianej "promocji" videostreamingu dowiedziałem się w 4 dni po podpisaniu umowy...
richat
Szalony PlusManiak
Posty: 207
Rejestracja: 9 cze 2013, o 08:44

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: richat »

Spokojnie, bo tylko spokój może nas uratować. Tutaj kręcą nowy film "Wkręceni 2".
Mnie też radiem załatwili, bo nie przyszło mi do głowy że może się to wiązać z samej nazwy, z opłatą. A jednak.
Jest skuteczne rozwiązanie. Mamy pakiet i go wyłączamy. Nic więcej nie zapłacisz. Tylko że to głupie :-D
myk6414
Szalony PlusManiak
Posty: 442
Rejestracja: 11 cze 2014, o 11:23

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: myk6414 »

Basia_Plus pisze:ferdynand
zbiku pisze:1 żeby działało LTE musisz mieć wpisany APN Plus.
2 APN Plus rozlicza odpowiednio zawartość, która otwierasz. Oglądasz film albo słuchasz muzyki to zależnie od tego jaki protokół jest użyty przy tej zawartości pojawiają się opłaty lub nie (RSTP - płatny, HTTP - brak opłat).

Zmiana APN na internet rozwiązuje problem opłat, ale patrz pkt 1, nie będzie LTE.
Szczegóły związane z usługą videosteaming znajdziesz na stronie: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3761

Ale to jest wersja z 21.10.2015. Widać ze plus ja zmienił - wcześniej była trochę inna.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
qleczka
Początkujący PlusManiak
Posty: 25
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:07

Re: Opłata za usługę multimedialną

Post autor: qleczka »

doosyf pisze:"najprościej będzie jak wejdziesz na Google Play i pobierzesz aplikację o nazwie Audio Republika. Zainstaluj ją zwyczajnie na smartfonie i uruchom mając w ustawieniach telefonu wpisany APN plus. Tylko ostrzegam. Uruchom ją najlepiej na jakąś minutę lub dwie.
Faktycznie pobiera opłatę w wys. 0,40zł/min. Włączyłem audio Republika na 30 sekund. Co ciekawe, sprawdziłem kilka innych streamów z "rtsp:" i nie pobiera opłaty. Czyżby dlatego, że zawiera w nazwie strumienia "audio.stream"? :lol:
ODPOWIEDZ