Czy w Plusie brakuje numerów ?

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: mikiasa »

Witam,

Czy w Polkomtelu brakuje numerów ? Od dnia podpisania umowy i odpalenia waszych kart nie ma dnia bez tego typu smsów
Obrazek

Czy naprawdę nie ma możliwości aby operator informował firmy windykacyjne o zmianie abonenta na takim numerze ? Oraz jaki jest czas "leżakowania" takich menelskich numerów ?
Już mnie szlak trafia jak to czytam, bo w obecnych czasach smsa z banku o zadłużeniu nie można olać, bo kto wie, kiedy i w jakich wałkach użyto moich danych.
Mam telefony w 3 sieciach i tylko w Plusie jestem nękany tego typu smsami. Da się to jakoś zablokować ?

Bo na razie tracę czas i pieniądze na dzwonienie do waszego działu windykacji, działów windykacji banków i ch... wie gdzie jeszcze !!
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: habish »

Ja znam rozwiązanie tego problemu!
Spłać długi poprzedniego właściciela i będziesz miał spokój :-)
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: Magda_Plus »

mikiasa,a możesz mi podać numer telefonu, którego dotyczy sprawa - oczywiście przez formularz?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: mikiasa »

patryk7588 pisze:Ja znam rozwiązanie tego problemu!
Spłać długi poprzedniego właściciela i będziesz miał spokój :-)
No właśnie, tylko czemu dostałem numer po gościu, który zadłużył się wszędzie gdzie tylko mógł. Nie mieli numerów po jakimś prezesie Orlenu czy innego Polsatu ???
komo
PlusManiak
Posty: 65
Rejestracja: 6 paź 2014, o 18:06

Re: Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: komo »

mikiasa pisze:Nie mieli numerów po jakimś prezesie Orlenu czy innego Polsatu ???
Wtedy by były sms z ABW
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: Ewa_Plus »

mikiasa,
- przepraszam za tę sytuację. Wysłałam interwencję w Twojej sprawie do Działu Windykacji Należności.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
mikiasa
Szalony PlusManiak
Posty: 805
Rejestracja: 14 lip 2014, o 17:16
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: mikiasa »

Drogie Magdo i Ewo, dziękuję za zainteresowanie sprawą. Aczkolwiek ja w tej kwestii w Plusie nie byłem w stanie załatwić nic więcej, bo u was wszystko jest OK na moim koncie (wg informacji na infolinii).
Ale dzisiaj po kolejnym smsie zadzwoniłem ponownie do Inkasso Kaczmarski i op... ich za nękanie. Obiecali że już więcej nie będą nic wysyłać bo jak się dowiedziałem mój numer posiadał niejaki Sebastian S. który chyba się z wami nie zaprzyjaźnił na dłużej :)
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: Ewa_Plus »

mikiasa ,
- cieszę się, że udało się już rozwiązać problem z tymi SMS-ami.
Ja ze swojej strony nie wycofuję zgłoszenia do DWN, bo to będzie dla tego działu dobry sygnał, że coś poszło nie tak podczas przekazywania danych. Pozwoli to na usprawnienie tego procesu i uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ciekawy
Szalony PlusManiak
Posty: 274
Rejestracja: 25 gru 2012, o 22:55

Re: Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: ciekawy »

mikiasa,
ja też kiedyś miałem numer po kimś, też mi przychodziły sms-y z jakichś firm o zadłużeniu, z takich firm w których nigdy nie byłem klientem też,
zlałem sprawę bo wiem co mam gdzie i nikt mi nie wmówi że brałem kredyt czy faktury do opłacenia w firmach w których nie mam żadnej umowy i jeśli to potwierdzają jakimś nieznanym id i imieniem nazwiskiem nie moim , nie chciało mi się oddzwaniać, same jakieś numery do mnie dzwoniły i jak pytał ktoś czy rozmawia z kimś innym niż ze mną to informowałem, że w regulaminach sieci telekomunikacyjnych jest zapis, że po rezygnacji klienta numer sieć przyznaje komuś innemu i, że jestem tym pechowcem który dostał taki numer, o dziwo nawet ci dzwoniący byli zadowoleni z takiego info,

moim zdaniem jeśli ludzie są tak nieodpowiedzialni to powinno być tak, że sieć nie zabiera numeru klientowi dożywotnio i klient opłaca koszty numeru po kosztach podatku, jeśli klient nie zleci rezygnacji z numeru płatnej np 100 zł, przeniesienie numeru 0 zł, żeby ludzie zmieniający numery nie robili zamieszania tylko jak ma ktoś numer i go wszędzie podał to niech sobie taki numer zachowa bo to, że ktoś nie dodzwoni się do takiego dłużnika to nie znaczy, że bez dzwonienia nie odzyska długu, tak powinn być, że porzucenie numeru powinno być płatne, a jak taki numer jest wolny to ten kto miał tej numer powinien go dostać robiąc aktywacje w tej czy innej sieci, gdyby nie chciał tego numeru opłata za zmiane na inny numer w trakcie aktywacji powinna wynosić 500 zł, dopiero numer dla drugiej aktywacji mógłby być inny jeśli klient nie porzucił więcej niż jednego numeru, te zasady powinny się tyczyć wszystkich numerów porzuconych,
gdyby to wprowadzono byłby porządek bo ludzie zastanowiliby się zanim coś zrobią gdyby to się wiązało ze zobowiązaniem utrzymania numeru choćby po kosztach i dużymi kosztami porzucenia numeru i powrotem numeru do klienta w trakcie aktywacji w przyszłości gdyby nie był porzucony i opłacony za porzucenie,

czyli w skrócie porzucenie numeru na dobre, opłata dodatkowa 100 zł i podpisanie papieru że klient porzuca numer i brak naliczania dalszy opłat,

wypowiedzenie umowy bez papieru, że klient porzucił numer, bez opłaty za porzucenie numeru, za to co rok opłata podatkowa po kosztach za to że numer jest zatrzymany dla tego konkretnego klienta i nikomu innemu nie przydzielany do nowej aktywacji
Ostatnio zmieniony 13 lis 2014, o 23:25 przez ciekawy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: Krzysiek_Plus »

ciekawy, dziękuję za Twoje uwagi i sugestie
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ciekawy
Szalony PlusManiak
Posty: 274
Rejestracja: 25 gru 2012, o 22:55

Re: Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: ciekawy »

Krzysiek_Plus,

spoko, mam tylko pytanie czy ten mój post jest zgłoszony do działu który może się pochylić nad tym pomysłem i go wprowadzić albo nie ?
Awatar użytkownika
lodyga
Szalony PlusManiak
Posty: 1502
Rejestracja: 9 maja 2009, o 19:49
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: lodyga »

A ja się kiedyś zastanawiałam czemu przychodzi mi sms: Ktoś sprawdzał Twoje nazwisko: bla bla w Kruku. Masz zadłużenie ...zł...
Nieźle było:D
Pozdrawiam z całego serduszka moderatorów <3
Nektarynka
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2015, o 13:03

Re: Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: Nektarynka »

Witam

Jestem w podobnej sytuacji. Mam numer do internetu i non stop zasypywana jestem smsami o niezapłaconych rachunkach w tauronie, firmach internetowych czy też nieodebranych paczkach z paczkomatu.. nie wspomnę o nieodebranych połączeniach od nieznajomych nadawców.
Proszę o rozwiązanie problemu lub też pokierowanie mnie do odpowiedniego działu
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy w Plusie brakuje numerów ?

Post autor: Ewa_Plus »

Nektarynka,
- po 90 dniach od dezaktywacji numer wraca do puli numerów wolnych. Nie mamy wpływu niestety na to, że poprzedni właściciel nie poinformował znajomych i innych instytucji o zmieni swojego numeru.

Mogę skierować Twoją sprawę do Departamentu Reklamacji. W tym celu podeślij mi przez ten formularz swoje dane (imię i nazwisko, adres) oraz numer telefonu, którego dotyczy problem.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ