Wypowiedzenie umowy a przeniesienie numeru

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
robson
Początkujący PlusManiak
Posty: 26
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 12 lut 2013, o 16:40
Lokalizacja: Wrocław

Wypowiedzenie umowy a przeniesienie numeru

Post autor: robson »

Witam,
chciałbym wypowiedzieć umowę z Plusem na koniec okresu promocyjnego (kwiecień) z przeniesieniem numeru na kartę (zabezpieczenie przed utratą numeru). Tu dla mnie sprawa jest jasna i klarowna, potwierdzona przez Panią Magdę w innym wątku.
Jednak w przypadku trafienia na atrakcyjną ofertę przedłużeniową w Orange (np. Szalone Dni) czy u innego operatora, przy braku kontrofert z Plusa, będę chciał przenieść numer na koniec okresu promocyjnego.
Czy przeniesienie numeru po złożeniu wypowiedzenia (a w trakcie trwania okresu wypowiedzenia) jest możliwe, czy wymaga to najpierw wycofania takiego dokumentu wypowiedzenia? Jak to wygląda w praktyce - mogę to zrobić telefonicznie, czy wymaga to jakiegoś podpisanego dokumentu - dowolny salon, list rejestrowany? Jeśli potrzebne jest wycofanie wypowiedzenia, ile trwa taka procedura tak, by w przypadku złożenia wniosku o uwolnienie numeru w moim imieniu przez innego operatora Plus nie dał decyzji odmownej?
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wypowiedzenie umowy a przeniesienie numeru

Post autor: Krzysiek_Plus »

robson, złożenie wniosku o przeniesienie anuluje wniosek o wypowiedzenie.

Zasady i sposoby przeniesienia numeru są opisane tutaj: http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow. ... faqid=3729
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
sandra1993
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2015, o 23:36

Re: Wypowiedzenie umowy a przeniesienie numeru

Post autor: sandra1993 »

ile czasu przed zakonczeniem umowy w plus abonament moge przeniesc sie do innej sieci ? umowa konczy mi sie z poczatkiem wrzesnia a to co proponujecie stalym klientom z kilkoma innymi umowami z siecia plus to jakas paranoja
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wypowiedzenie umowy a przeniesienie numeru

Post autor: Ewa_Plus »

sandra1993,
- przenieść numer do innej sieci możesz w dowolnym momencie. Musisz jednak się liczyć z tym, że za czas jaki pozostał do końca kontraktu zostanie Ci naliczona proporcjonalna kara umowna.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
saturnv
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 4 maja 2010, o 09:11

Przeniesienie numeru z Plus po cesji

Post autor: saturnv »

Witam,

W dniu dzisiejszym 06/03/2017 wykonalem cesje z abonamentu firmowego na taryfe prywatna.
Umowa po cesji zawarta na czas nieokreslony z kara umowna 0.00 (numer telefonu bez zadnego cyrgrafu, ktory skonczyl sie 03/03/2017). Taryfa po cesji OMG64,90.

W regulaminie jest zapis $4 punkt 5. "Abonent, zadajac przeniesienia numeru telefonu do innego dostawcy uslug, moze rozwiazac Umowe bez zachowania terminow wypowiedzenia".

Moje pytanie brzmi, jesli chcialbym przeniesc teraz ten numer do Orange bez okresu wypowiedzenia, to czy Plus naliczy mi jakies oplaty, czy tez nie? Slyszalem ze niektorzy operatorzy naliczaja odszkodowania. W umowie cesji nie ma wogole mowy o czyms takim. Jak to wyglada?

pozdrawiam
SaturnV
Ostatnio zmieniony 6 mar 2017, o 17:23 przez Krzysiek_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków, podobny temat.
Awatar użytkownika
Krzysiek_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 17730
Rejestracja: 18 gru 2012, o 17:58

Re: Wypowiedzenie umowy a przeniesienie numeru

Post autor: Krzysiek_Plus »

saturnv pisze:Moje pytanie brzmi, jesli chcialbym przeniesc teraz ten numer do Orange bez okresu wypowiedzenia, to czy Plus naliczy mi jakies oplaty, czy tez nie? Slyszalem ze niektorzy operatorzy naliczaja odszkodowania.
saturnv, tak, zostanie naliczona opłata odszkodowawcza w wysokości jednej opłaty abonamentowej.

Podstawę prawną naliczenia opłaty stanowi artykuł 71a ustawy - Prawo telekomunikacyjne:
Abonent, o którym mowa w art. 71, żądając przeniesienia przydzielonego numeru może rozwiązać umowę z dotychczasowym dostawcą usług bez zachowania terminów wypowiedzenia określonych w rozwiązywanej umowie. W takim przypadku abonent jest obowiązany do uiszczenia opłaty dotychczasowemu dostawcy usług w wysokości nieprzekraczającej opłaty abonamentowej za okres wypowiedzenia, nie wyższej jednak niż opłata abonamentowa za jeden okres rozliczeniowy, powiększonej o roszczenie związane z ulgą przyznaną abonentowi obliczoną proporcjonalnie do czasu pozostającego do zakończenia trwania umowy.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
ODPOWIEDZ