Wykorzystanie pakietu internetowego.

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
emarti
PlusManiak
Posty: 119
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 16 maja 2014, o 11:58

Re: Wykorzystanie pakietu internetowego.

Post autor: emarti »

Czyli ja nadal nie wiem czy jeżeli włączę sobie na You Tube jakąś transmisję na żywo to dane będą pobierane z pakietu czy naliczane poza nim? Ale OK, mogę odpuścić sobie takie ryzyko z odpalaniem jakichkolwiek transmisji na żywo. Ale czy zwykłe oglądanie filmików na YT czy TVN24 czy jeszcze gdzieś indziej jest bezpieczne dla kieszeni? Czy dane za takie oglądanie będą pobierane z pakietu? I co z tym moim nc+ GO? Tam mogę odpalić sobie coś z VOD ale także telewizję na żywo więc jak to z tym jest?

Czy w takiej Lumii 650 można w jakiś sposób zablokować protokół rtsp tak aby nie było możliwe połączenie się ze stroną obsługującą ten protokół? Bo z tego co wiem to o to w tym chyba chodzi. Nawiasem mówiąc klienta nie powinno to obchodzić. Dla klienta jest pakiet GB w taryfie i nie powinien się zastanawiać z jakich stron www może korzystać a z jakich nie aby nie ponieść dodatkowych kosztów. Ciekawi mnie też ile mieliście już Plusie reklamacji od klientów którym przyszło zapłacić dodatkowo za połączenia internetowe :lol:
habish
Szalony PlusManiak
Posty: 5656
Rejestracja: 19 maja 2012, o 14:14
Lokalizacja: Polska

Re: Wykorzystanie pakietu internetowego.

Post autor: habish »

O YouTube, CP GO, iplę, nc+ GO się nie martw, rozliczane są poprawnie.
Na forum były dwie aplikacje które generowały koszty: Aplikacja Polskiego Radia oraz Radia Republika.
Andrzej62
Szalony PlusManiak
Posty: 208
Rejestracja: 20 paź 2014, o 13:32

Re: Wykorzystanie pakietu internetowego.

Post autor: Andrzej62 »

patryk7588 pisze:.../Na forum były dwie aplikacje które generowały koszty: Aplikacja Polskiego Radia oraz Radia Republika.
@patryk7588, to co napisałeś podsunęło mi IMHO ciekawy pomysł.
Oczywiście bez akceptacji Administracji, Moderacji, Specjalistów Plus i wsparcia ze strony osób obeznanych z tematem, umrze on "śmiercią naturalną". Ale gdyby tak stworzyć osobny wątek (np. jako "Przyklejony") w którym abonenci lub wszyscy w jakikolwiek sposób związani z siecią Plus, mogli by zamieszczać adresy/linki/nazwy aplikacji (oczywiście tylko te działające legalnie i nie oferujące zakazanych treści) których odwiedzanie/zainstalowanie itd. powoduje naliczanie dodatkowych opłat.

Nie ma to na celu jakiekolwiek ograniczenie surfowania po sieci ale... lepiej zapobiegać niż leczyć.
Pięciu machnie na taki pomysł ręką, dziesięciu pomyśli "coś w tym jest", ale wszyscy nie lubią faktur "z niespodzianką".

Może wypowie się w tym temacie ktoś mądrzejszy ode mnie?
:mrgreen:
panek
Początkujący PlusManiak
Posty: 19
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 22:24

Re: Wykorzystanie pakietu internetowego.

Post autor: panek »

Andrzej62 jak dla mnie pomysł ok :)

Póki co nie doświadczyłem naliczanych dodatkowych usług - korzystałem z youtube, ekstraklasa.tv.

Ciekawe czy jest dodatkowa opłata za korzystanie np z rozmowy video na skypie?
ODPOWIEDZ