Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

W tym dziale na Wasze pytania dotyczące Abonamentu odpowiadają specjaliści Plusa
Regulamin forum
Specjaliści odpowiadają na posty w dni robocze, w godzinach 10:00 – 18:00
annouxxx
Nowy
Posty: 1
Meble Kuchenne na wymiar Warszawa - facebook
Rejestracja: 8 lis 2015, o 01:05

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: annouxxx »

Witam, posiadam Samsunga Galaxy Ace 4 i problem niedochodzących sms-ów i u mnie się pojawia. Nic nie pomaga, raz sms-y dochodzą, a raz nie. Co mam zrobić?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Magda_Plus »

annouxxx czy karta SIM była przekładana do innego aparatu w celu sprawdzenia tego jak działa pod względem odbierania SMS-ów? Czy SMS-y nie dochodzą do Ciebie z numerów Plusa czy spoza sieci?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Duże opóźnienia w dostarczaniu sms-ów...

Post autor: TomPL »

Od kilkunastu dni zauważam bardzo duże opóźnienia w dostarczaniu sms-ów. Zdarza się (np. wczoraj), że sms wysłany (też z sieci Plus) wczoraj w dzień odebrałem dopiero dzisiaj rano. Podobnie bywało w drugą stronę - wysłałem sms-a rano a doszedł (odbiorca w Plusie) dopiero popołudniu. Był też przypadek, że nadawca z Orange i dostałem sms-a na drugi dzień.
I tak było już kilka razy, a zauważyłem to pierwszy raz gdzieś w okolicach 1 listopada.
Zasięg normalny, rozmowy też normalnie, internet działa. Operuję w zasięgu nadajników Olsztyn-Ostróda i okolice.
Czy może wiadomo o jakiejś awarii/przeciążeniu?
Ostatnio zmieniony 8 lis 2016, o 12:46 przez Magda_Plus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: połączenie wątków
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Magda_Plus »

TomPL czy przekładałeś kartę SIM do innego aparatu i sprawdzałeś jej działanie pod względem doręczania SMS-ów? Czy masz włączony raport doręczenia dla Swojego numeru jeśli chodzi o SMS-y?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: TomPL »

Nie przekładałem. Nie mam włączonego raportu doręczenia. Nie widzę związku.
Dzisiaj rano po włączeniu telefonu (na noc zazwyczaj wyłączam)odebrałem 3 sms-y, 2 na pewno z Plusa (od żony) i jeden z numeru 661......, wszystkie nadane wczoraj między 10 a 15-stą. Wczoraj po południu telefon działał normalnie pod względem rozmów - dzwoniłem/odbierałem rozmowy.
Jedyne co mnie może wyróżniać, to tryb GSM 2G - mam tak ustawione od lat. Pamiętam że były już takie przypadki, że pewne nadajniki źle obsługiwały 2G, ale czy to może być powodem w tym przypadku?
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Magda_Plus »

W takim razie proszę Cię o przełożenie karty do innego aparatu i przetestowanie działania SMS-ów i ich doręczenia. To jest konieczne do zdiagnozowania problemu.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: TomPL »

Wybaczy Pani, ale nie będę kupował w tym celu specjalnie telefonu! Jak widać po wpisach w tym wątku w żadnym przypadku wymiana telefonu nie pomogła...
Przed 5 minutami kolega wysłał mi sms ze swego telefonu (Plus) - doszedł natychmiast. Jak więc widać występują okresy "zacięć" systemu, gdy usługa dostarczania sms-ów nie działa natychmiast, jest jakby buforowana i dopiero po jakimś czasie jest realizowana wysyłka do odbiorcy. Niech lepiej technicy sprawdzą, co może być przyczyna takich zacięć. Mogę podać namiary na konkretny wczorajszy sms z numerami nadawcy/odbiorcy i godzinami wysłania/odebrania...
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Magda_Plus »

TomPL zgodnie z tym co wcześniej napisałam, chodziło o przetestowanie działania karty SIM. Problem może leżeć po stronie karty SIM lub aparatu. Wystarczy zamienić karty SIM w aparatach, o ile taka możliwość występuje.
Czy zgłaszałeś tą sprawę do Działu Obsługi Klienta?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: TomPL »

Ma Pani na myśli DOK pod numerem 2601? Nie zgłaszałem. Napisałem tutaj, żeby sprawdzić, czy inni też zauważyli podobne problemy - mam do nich zadzwonić?
Śmiem twierdzić, że przełożenie na chwilę karty do innego telefonu i tak nic nam nie da, przyjdzie sms i tyle, tak jak przed chwilą przyszedł na mój telefon. Problem jak widać występuje nieregularnie i niecodziennie i dlatego zaproponowałem by przeanalizować konkretny sms, który miał około 15 godzin opóźnienia...
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Magda_Plus »

TomPL pisze:Ma Pani na myśli DOK pod numerem 2601?
Tak.
TomPL pisze:Śmiem twierdzić, że przełożenie na chwilę karty do innego telefonu i tak nic nam nie da, przyjdzie sms i tyle, tak jak przed chwilą przyszedł na mój telefon.
Testowanie powinno potrwać dłużej niż chwilę.

Niemniej podaj mi poprzez ten formularz następujące informacje:
numer telefonu, model aparatu, Twój adres oraz imię i nazwisko. Dodatkowo proszę, żebyś udzielił odpowiedzi na te pytania:
- kiedy i o której godzinie dany SMS został wysłany?
- Z jakiego numeru miał trafić na Twój numer?
- Czy numer nadawcy ma włączone raporty doręczenia?
- Jaki jest numer centrum wiadomości SMS w ustawieniach Twojego aparatu?
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: TomPL »

Któż wie, ile trwa chwila... ;)
Wysłałem informacje przez formularz...
Awatar użytkownika
Magda_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 5614
Rejestracja: 18 gru 2012, o 19:21

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Magda_Plus »

TomPL proszę, sprawdź pocztę.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: TomPL »

Tak, sprawdziłem pocztę. Wczoraj dostałem też sms-a od serwisu, że zgłoszenie zamknięto, więc zadzwoniłem pod 2601 z pytaniem o diagnozę problemu i powód zamknięcia. Usłyszałem to co i pani: "przyczyną opóźnień w dostarczaniu sms-ów jest przepełniona skrzynka SMS".
W świetle podanych przeze mnie faktów jest to kuriozalna diagnoza. No chyba, że ta skrzynka jest gdzieś na serwerach Plusa, to wtedy... też jest to co najmniej zadziwiające :mrgreen:
Ale wracając do faktów. SMS-ów wychodzących nie przechowuję, przychodzące w większości kasuję, zachowanych mam zazwyczaj około 10-ciu ważnych sms-ów, w telefonie kilkaset MB wolnej pamięci. Nie wiem, jak sprawdzić pojemność skrzynki sms, ale to nie może o to chodzić...
Poza tym: jeśli w dniu w którym wysłano do mnie te wspomniane 3 sms-y nic nie kasowałem, wyłączyłem telefon po 22-giej i co - rano już skrzynka nie jest przepełniona i sms-y dochodzą? Skrzynka sama się oczyściła? Pewnie na serwerach Plusa :lol: Druga sprawa, że jak pisałem 3 dni temu wysyłałem też sms-y do żony (na tel. w Plusie) i do niej też dotarły w kilkugodzinnym opóźnieniem - też ma przepełnioną skrzynkę?! :lol:
Moim zdaniem serwis poszedł po najmniejszej linii oporu i podał najbardziej "popularne" i proste dla Plusa rozwiązanie problemu, które mnie nie satysfakcjonuje, bo fakty tego nie potwierdzają.
Aktualnie mam w telefonie zachowanych 12 sms-ów i 1 mms i podobnie miałem przez poprzednie tygodnie. Dzisiaj rano przyszedł 1 sms, przyszedł natychmiast po wysłaniu. Jeśli wystąpi kolejna sytuacja z opóźnieniem w dostarczeniu sms-a to zgłoszę problem ponownie.
Pozdrawiam - Tom.
Awatar użytkownika
Ewa_Plus
Specjalista Plusa
Posty: 6975
Rejestracja: 18 gru 2012, o 18:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: Ewa_Plus »

TomPL,
- przyczyny problemów z SMS-ami mogą być różne. Każdy przypadek wymaga odrębnej weryfikacji.
Jeśli na bieżąco kasujesz skrzynkę w swoim telefonie, to sytuacja nie powinna więcej wystąpić.
TomPL pisze:Jeśli wystąpi kolejna sytuacja z opóźnieniem w dostarczeniu sms-a to zgłoszę problem ponownie.
Pozdrawiam - Tom.
- zatem czekamy na kolejne sygnały od Ciebie jeśli sytuacja się powtórzy. Możesz wysyłać je nam bezpośrednio przez ten formularz w opisie podając numer nadawcy i odbiorcy oraz datę i godzinę, kiedy sytuacja miała miejsce.
Chcesz przedłużyć umowę, kupić nowy numer, albo przenieść go z innej sieci?

Obrazek

Sprawdź też odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w naszym FAQ
TomPL
Szalony PlusManiak
Posty: 222
Rejestracja: 12 cze 2013, o 09:59
Lokalizacja: Warmia

Re: Nie dochodzą do mnie SMS-Y !

Post autor: TomPL »

OK, jakby co - zgłoszę.
A póki co otrzymałem sms-y, że otrzymano właśnie ode mnie zgłoszenie problemu (C000000001313538), a 5 minut później, że zamknięto zgłoszenie, a ja przecież dzisiaj nic nie zgłaszałem?! O co chodzi? Gdzie to można sprawdzić?
ODPOWIEDZ